Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR


Jeff007
Příspěvky: 3

Příspěvek#1696 » sob 25. bře 2017, 21:20

Ahoj, díky. Fotku na straně 2 jsem už viděl ale teprve dnes po registraci do fóra se ukázalo i druhé foto s rozpiskou z které je vše jasné. S náboji to taky takový problém nebude protože zkrátka nebudu kupovat Magtechy ale Sellier Belloty u kterých nebyl selhač ani jeden. Největší problém bude s ovládáním závěru. Teď jsem to ještě kontroloval a při vyndaném zásobníku se páčka uvolňování závěru nikam nevrací tj.dám ji nahoru a ona tam zůstane. Pokud jsem tvůj příspěvek pochopil správně +schema níže, tak by se měla pružinkou automaticky vracet dolů což se u mně neděje. Dle schématu by se mělo jednat o pozici 32. Netušíte prosím někdo kde by se pružina dala sehnat? díky
Obrázek



Jeff007
Příspěvky: 3

Příspěvek#1697 » sob 25. bře 2017, 22:35

Tak problém vyřešen. Berettku jsem rozhodil, našel pružinu která byla pod osičkou páčky uvolňování závěru a nikoli nad. Pružinku jsem dal tam, kam patří a vše už funguje bez závad. Díky za navedení správným směrem :-)



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#1698 » stř 5. dub 2017, 17:07

Položil bych otázku zkušenějším střelcům - v jedné recenzi na youtube bylo tvrzení, že Beretta 70/71 je prý dobrá pro začínající střelce na osvojení základních návyků... Souhlasíte s tím? Já bych s tím na základě osobní zkušenosti lehce polemizoval. Proč? Jako začátečník jsem začal trénovat s první zbraní, kterou je CZ 75 Compact, 9 mm Luger. Postupem času jsem se dostal na celkem rozumnou práci se spouští a začalo to trochu lítat tam, kam jsem chtěl...

Následně jsem tak "pro srandu" pořídil ještě Berettu 71 a hrozně se mi zalíbila, párkrát jsme byli s kamarádem střílet jen z ní, měl jsem co se týče tréninku s "devítkou", trochu jsem na ni prděl.. No a pak jsem ji vzal znovu do ruky a naprostá tragédie... střílel jsem z toho jak totální prase...

Mám takový neblahý pocit, že pro někoho, kdo teprve získává jistotu, to není úplně nejvhodnější, protože ona ta Berettka je taková hodná, že jo. Něžná, skoro nekope, takže ji člověk může držet jak prase cvičku a je to na pohodu, spouštění je taky celkem v cajku, člověk se "nebojí" toho, že to udělá "velký bum", tak s tím necuká... no a pak vezme do ruky devítku a je problém...

Mně trvalo několik návštěv střelnice, než jsem se zase "srovnal". Teď už je to s devítkou zase v cajku. Měl někdo podobný problém? Nebo jaký je Váš názor na (ne)vhodnost téhle zbraně pro relativně čerstvého držitele ZP pro trénink základů typu správné držení a práce se spouští?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#1699 » stř 5. dub 2017, 21:22

S tím lze souhlasit. Jen není nutné si pak opět na 9 mm luger zvykat, když člověk něco odsuší a zase si udělá návyk na spouštění "plnotučné" zbraně.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#1700 » čtv 6. dub 2017, 05:56

PictusCZ: tak koukám, že v tom nejsem sám, kdo se divil. Také jsem si koupil Berettku a byl nadšen, jak se z toho střílí a jak je přesná. Odstřílel jsem asi 70 ran, pak sáhl po "pětačtyřicítce"... a to jsem teda koukal, to jsem se divil. Terč vypadal, jakobych střílel poprvé v životě. :D



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#1701 » čtv 6. dub 2017, 08:12

Uf, tak to jsem rád, že nejsem takovej exot, že mi Beretta 71 na chvíli "doprasila" spouštění :-) Díky, kluci! ;-)

@mobil-man: Jasně, je mi jasný, že pokud už má člověk bůhvíkolik nastříleno, tak to, že vezme občas do ruky nějakýho prcka, ho nemůže rozhodit. Jenže já tuhle "pauzu" udělal po pár stovkách ran s devítkou a to je prostě ještě IMHO málo ;-)

@Luky22: Já si vzal ještě "pro sichr" ne klasickej kulatej 50/20, ale takovej ten jak je tam 9 zelenejch menších terčíků označenejch A..C a 1..3, tvarově čtverec, kruh a šestiúhelník... Jako že "pokročíme v tréninku"... No ze střelnice jsem ten den šel málem v depresi :-D :-D :-D

Pak jsem náhodou narazil na videa na FB profilu Sellier & Bellot, kde nějakej týpek probírá základy typu střelby, spouštění, chvíli jsem na to koukal a pak jsem se plácl do čela a povídám si "jo, takže frajere, dolů ti to nelítá kvůli tomu, že by se ti hnuly miřidla, ale protože to spouštíš jako dobytek!" :-D Tak jsem pak doma chvíli "sušil" a pak už to lítalo hezky... Ale vyděsilo mě to teda pěkně :-D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#1702 » čtv 6. dub 2017, 08:32

Jo, člověka to dokáže pěkně zdrcnout. :D



Fals
Příspěvky: 7

Příspěvek#1703 » sob 6. kvě 2017, 14:06

Moje dojmy z Beretty po třech měsících. Pohrál jsem si s povrchovou úpravou, důlkovou korozi na závěru jsem trochu rozleštil silichromem, sice není úplně pryč, ale vypadá to určité lépe. Následně jsem závěr důkladně odmastil ředidlem a načernil přípravkem Excalibur. Taky jsem opravdu důkladně vyčistil všechnu rez a špínu v hůře přístupných místech. Nakonec jsem ještě zvýraznil nápisy na závěru bílou barvou + jsem zvýraznil hledí bílými tečkami a mušku červenou tečkou. Míří se mi teď mnohem lépe.

Jinak střelba velmi příjemná, stále bez jedinné závady. Problémy se střídáním Glocka 17 a Beretty nemám, spíš jsem díky Berettě přestal při střelbě z Glocka strhávat. Je ale pravda, že přechod z jedné pistole na druhou je vždycky trochu šok. Ale asi díky tomu, že střílím i z kulovnice a brokovnice, tak mi nedělá problém střídat různé zbraně.

Přidávám fotku mojí Berettky po mých úpravách. Už chybí jenom dřevěné třenky, do budoucna ještě plánuju udělat si radost ;)
P_20170506_145000.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Nagligivaget
Příspěvky: 6

Příspěvek#1704 » ned 7. kvě 2017, 21:19

Tak jsem taky v klubu a k Berettě 85FS Cheetah jsem si mj. na blbnutí na střelnici ořídil i Berettu 71.
Už se nemůžu dočkat, až ji provětrám... to čekání, než mi ji zaregistrujou je nekonečný :-)))
20170506_165250.jpg
20170506_165258.jpg
20170506_165325.jpg
20170506_165344.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1705 » pon 8. kvě 2017, 19:30

Taky jsem si byl minulý týden provětrat "Berušku". Jen tak ze srandy jsem si ji zase vyzkoušel na 50 metrů :D
Náboje klasické S&B Standart .22LR, vzdálenost 50 metrů, střelba v sedě, ruce opřené o stůl, bez jakékoliv jiné opory.
"Táhne" mi trochu doprava, ale nějaká ta desítka se nám taky "povedla" :D Myslím, že i na tak krátkou hlaveň ja tato pistolka celkem přesná ;) Ten výškový rozptyl je dán tím, ze jsem po každém zásobníku mírně přemiřoval.
P.S. ty bílé lepky jsou od předešlého střelce. Sice 9mm (odhadem), ale i tak jsem je radši přelepil.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Strasa
Příspěvky: 3

Příspěvek#1706 » čtv 11. kvě 2017, 12:31

Poridil jsem Berettu v akci s Fiocchi, ale desne zklamani: kazdy cca. paty naboj neprebije: po vystrelu totiz zaver nejede dozadu. Jen rucni stazeni zaveru s vyhozenim nabojnice pomuze. V horsim pripade zaver castecne poodjede, nabojnici nevyhodi a nasleduje zadrzka. Nevim, zda jine strelivo pomuze. Cistil jsem ji co to slo, zaver jede dozadu volne, prstem pri vystrelu snad nic nebrzdim. Koukal jsem na foru, nejsem asi jediny, kdo koupil od ZS ausus. Myslel jsem, ze oni zbrane pred dodanim do maloobchodu kontroluji.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1707 » čtv 11. kvě 2017, 12:39

Špinavá komora? Mě z té samé prodejní akce funguje libově s čímkoliv co jsem mu dal do zásobníku.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#1708 » čtv 11. kvě 2017, 13:04

>Strasa: neházej flintu (Berettu) do obilí. Zkus střelbu opakovat se střelivem SaB Standard v objemu jedné krabičky. Soustředit se na pevný úchop. Pokud jsou díly pistole bez závad - doporučuji ještě jednou zkontrolovat: vratná pružina, závěr nedrhne co je možno vyzkoušet nasazením právě bez pružiny a vyzkoušením pohybu po jeho dráze. Kontrola vytahovače + vyhazovače. Tedy pokud by toto vše bylo v pořádku, Beretta 71 musí s normálním střelivem fungovat na 100%. Můj kousek kupovaný u Nezhyby před nějakým rokem střílí výhradně právě SaB Standard zatím bez jediné závady či zádržky. Kolem 2.000 výstřelů bez jediného selhání.
Pokusím se doma změřit odpor vratné pružiny, zda nemáš ve zbrani nějakou alternativu.
Spíše bych ale viděl příčinu ve střelivu.



Strasa
Příspěvky: 3

Příspěvek#1709 » čtv 11. kvě 2017, 13:22

Diky, zacnu jeste jednim cistenim a strelivem SaB. I kdyz tady kolega prede mnou psal, ze Fiocchi mu to delaly skoro porad a S+B taky, jen mene casto.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#1710 » čtv 11. kvě 2017, 19:29

Tak odpor vratné pružiny jsem "podomácku" změřil. V první třetině odpor cca 1.3kg a v zadní části (1cm před dorazem) odpor cca 1,45kg. Změřeno na obyč. kuchyňské váze, po odečtu váhy zbraně. Orientačně, jen v ruce (+/- 50g). Kdyby byla možnost pistoli zafixovat, bylo by to na +/- 5g. A přiznávám, že netuším, jaký odpor má mít originální pružina. Je pravděpodobné, že ta moje B71 je po těch 40ti letech nějak unavená (pokud je původní). Také vím, řešili jsme to někde kolem strany 65, že pár dílů nejen na mé zbrani rozhodně není původních (viz vytahovač).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů