Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR


Citrón
Příspěvky: 30

Příspěvek#1861 » úte 9. říj 2018, 21:01

Obávám se, že ani silná pružina nebude jisté řešení (může hůře podávat), u šuplíků z druhovýroby jde primárně a špatné (levnější) provedení podavače, který má větší vůle, díky čemuž se místo nadzdvihnutí jakoby zhoupne...



Bigdave
Příspěvky: 1

Příspěvek#1862 » čtv 15. lis 2018, 22:18

Zdravím ve spolek. Pořídil jsem 71čku ale má gledí dosti ve špatném stavu. Neví někdo náhodou kde by sedalo sehnat nové?



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#1863 » pát 16. lis 2018, 20:01

Nové neseženeš, jedno starší v dobrém stavu ti můžu prodat za 600.
ObrázekObrázekObrázek



vojtech.szitas
Příspěvky: 2

Příspěvek#1864 » ned 2. pro 2018, 12:13

ahoj vsetkym ... mam prosbu o identfikaciu izraelskych znaciek ... mam ich na walther ppk (1969) a rovnako na beretta 71 (1983) ... obaja .22 ... beretta full povodny stav, urcite vysoky nastrel, walther viac noseny, viacero uprav ... vdaka za kazdy link, resp. odpovede ... inak, ak mate niekto zdroj na beretta zasobniky - dajte vediet :) ...
beretta_m71.jpg
ed ...
Walther PPK .22lr (izraelske znacky).jpg
Walther PPK .22lr (neznamy znak).jpg
Walther PPK .22lr (gumene zarazky).jpg
Walther PPK .22lr (mieridla 1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jan Kapoun
Příspěvky: 14

Příspěvek#1865 » stř 5. pro 2018, 17:47

Ahoj potřeboval bych poradit. Nemáte někdo zkušenost s reklamací Berettky 71 ? Nejspíše budu muset reklamovat z důvodu toho, že při výstřelu dojde k vyhození nábojnice ale k nasunutí nového náboje do komory už nedojde. Střílim SaB Standart ale střelivem to myslím nebude. Nemáte někdo nějaký tip popřípadě jestli bude reklamace uznaná ? Dělá to cca 2-3x za jeden zásobník tedy za 8 nábojů. Díky za rady.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1866 » stř 5. pro 2018, 17:59

Zkoušel jsi jinej zásobník?



Jan Kapoun
Příspěvky: 14

Příspěvek#1867 » stř 5. pro 2018, 18:19

Zatím ne ale chystám se na to. Je to asi to poslední co mě napadá že by to mohlo mít za následek.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1868 » stř 5. pro 2018, 18:24

To mělo být to první co tě mělo napadnout myslím že na 95% bude problém v zásobníku respektive vývodkách.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#1869 » stř 5. pro 2018, 18:35

> Jan Kapoun:
- zásobník máš originál nebo druhovýrobu? Pozn se podle hliníkové botky (origo)
- vyčistil jsi zbraň od konzervačních látek před první střelbou? Ony ty konzervanty dokáží celkem úspěšně přibržďovat pohyb závěru a ten pak nedosáhne zpětným rázem až za dno dalšího náboje - tudíž nepodá do komory.
- pro funkci zásobníku stačí zkusit krabičku SB HV. Mají trochu více síly.

Já osobně bych nejdříve důkladně vyčistil pistoli, pak by se vidělo jak podává.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1870 » stř 5. pro 2018, 18:41

Problém se špatným podáváním se tu řešil několikrát včetně možných příčin a řešení - doporučuji prostudovat vlákno a vyzkoušet co se už řešilo.



Jan Kapoun
Příspěvky: 14

Příspěvek#1871 » stř 5. pro 2018, 18:44

Zásobník mám s hliníkovou botkou takže origo. Zbraň jsem vyčistil opravdu důkladně a několikrát. Měl jsem ji rozebranou do šroubku. Takže co se týče vyčištění to bych vyloučil. Zkusím zásobník od jiné berettky kde vím že podává opravdu spolehlivě a pak se uvidí.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1872 » stř 5. pro 2018, 18:57

Problém bývá se vzdáleností a úhlem vývodek zásobníku (někdy v kombinaci s unavenou pružinou). Podívej se na stranu 100 a porovnej si u svého zásobníku, zda vypadá podobně jako ten focený. Ohýbání vývodek ale ber jako poslední možnost - můžeš to ještě zhoršit. Primárně bych zkusil reklamovat ten zásobník (pokud to s jiným bude pracovat bezproblémově).



Jan Kapoun
Příspěvky: 14

Příspěvek#1873 » pát 7. pro 2018, 15:33

Tak dnes vyzkoušeno s jiným zásobníkem a zcela v pořádku. Jen je mi divné že ten ¨špatný¨ v jiné berettce funguje uplně v pohodě. Ovšem co se týká přesnosti té berettky tak je to špatné. V rukou to není to je vyzkoušeno. Soustřel je vždy cca 4 cm vlevo a 2 cm dolu od středu na 10 m. Hlaveň a ústí hlavně se přitom zdá být v pořádku. Asi jsem narazil na nějaký špatný kus. Vypadá to že se ji budu zbavovat :/



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1874 » pát 7. pro 2018, 15:51

Asi mírně pleteš pojmy - soustřel je pojem popisující přesnost zbraně z pohledu konzistence zásahů. Dá se to popsat jako kružnice do které lze vtěsnat všechny zásahy - zjištěný průměr lze pak porovnávat s ostatními a trumfovat se, kdo má lepší kvér. Přičemž na soustřel má kromě vlastní zbraně vliv hromada jiných věcí (střelivo, vzdálenost, ruce, oči, ...).
Pokud máš soustřel slušnej - zásahy se Ti hromadí při stejném míření na jednom místě, tak je třeba jen zbraň správně nastřelit (poštelovat hledí, případně mouchu) tak, aby zásahy odpovídali záměrnému bodu minimálně ve vertikále (horizontálně doladíš jen mikrometrickým hledím, nebo laděním výšky mouchy). Doporučuju ale dělat, až si budeš jistej tím, že to není Tvejma rukama. Zkus nahodit terč ať se bavíme nad konkrétním výsledkem.

Ale upřímně - Berta není terčovej speciál, takže s pravidelným sypáním desítek na 25m jednoruč nepočítej.



Jan Kapoun
Příspěvky: 14

Příspěvek#1875 » pát 7. pro 2018, 16:35

Na 25 bych ani nějakou extra mířenku neřešil. Se 71čkou střílím většinou na 10 m. Vlastním dva kusy a s tou druhou jdou všechny střely na střed terče. Ten druhej kus je bohužel jiná sranda. Všechny zásahy jdou do stejného místa a to cca 7čka na 7 hodině. Příště udělám pár fotek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů