Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR


relaxos
Příspěvky: 24

Příspěvek#1246 » čtv 14. dub 2016, 11:35

Ahoj,

Majitelem Berety 71 jsem krátkou dobu a zatím mám vyzkoušenou střelbu s náboji Blazer a Federal champion, ty byly bez problémů.
Mám teď možnost koupit přes kamaráda s nějakou slevou větší množství .22 LR SB STANDARD za dobrou cenu.
Četl jsem v tomhle vlákně, že Berettka 71 není na střelivo vybíravá a střílí téměř vše.
Chtěl bych se zeptat na názor majitelů Berettek 71, jestli s .22 LR SB STANDARD mají dobrou zkušenost a můžu s klidným svědomím koupit i větší množství.
Děkuji za případnou odezvu. :-)

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#1247 » čtv 14. dub 2016, 13:14

> mar.tan: ...jako nechci prudit, ale na pravé straně nemáš drážku šroubu střenky v kolmé poloze tak jako na levé straně :roll:

Člověk se musí pousmát jak jsou někteří schopni si vyhrát s postarším kvérem za pár litrů. Zásobníčky, dřevěné střenky, brynýr...

>relaxos: střílím jen SB Standard, za cca 1500 výstřelů = 0 závad celkem, nemám důvod nic měnit a za tu cenu (1,30 až 1,40) jsem vlastně ani nic jiného neviděl.



westikkrystof
Příspěvky: 5

Příspěvek#1248 » čtv 14. dub 2016, 17:34

relaxos: První náboje co jsem koupil byly SB Standart a Federal Standart(champion) a oba bez problémů. SB se mi dokonce jevily lepší. viz. předešlý příspěvek.



relaxos
Příspěvky: 24

Příspěvek#1249 » čtv 14. dub 2016, 17:46

Ty Federaly jsem střílel a byly bez problémů ale někteří uživatelé tady na foru psali že Berettce nedělá úplně dobře střelivo HV a když je možnost koupit SB Standarty za cca 1.30 Kč a Berettka je střílí bez závad jak píšete, tak do toho určitě půjdu.



Dandys
Příspěvky: 105

Příspěvek#1250 » pát 15. dub 2016, 06:40

Asi jediné mínus - SB standard oproti jinému mnou zkoušenému střelivu dělají slušný nepořádek. Je to asi daň za cenu.



keram
Příspěvky: 45

Příspěvek#1251 » pát 15. dub 2016, 18:59

Tak už jí mám taky doma :) Jsem tedy amatér, ale dle vývrtu mi přijde, že ze zbraně nikdo nestřílel, myslíte že je to možný?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1252 » pát 15. dub 2016, 19:07

Náboje .22 LR se používaly s olověnou střelou a olovem se i leští. Olovo je tak měkké, že vývrt olověnýma střelama snad nikdy "nevystřílíš", ale jen pěkně vyleštíš :D
No a teď vážněji - "malorážky" obecně mají nádherné vývrty i po desítkách let stálého střílení, protože olověné střely jsou k vývrtu opravdu šetrné, takže nejde poznat nástřel 100 nebo 10 000 ran. Snad jen dle komory, ale pokud se vývrtem "neprožene" nějaká kurvárna (jakože třeba někdo zkouší ocelové ložisko místo střely a jeho přesnost), tak je malorážkový vývrt při dobré údržbě v podstatě nesmrtelný.



keram
Příspěvky: 45

Příspěvek#1253 » sob 16. dub 2016, 20:15

Aha, tak to jsem nevěděl. Takže to že byla nestřílená poznám podle náboj komory jenom, nebo ještě něco.
Prodejce mi tvrdil, že od začátku roku střelil tak 50 kusů a tohle je zaručeně v nejlepším stavu co měl. tak jako amatér nevím jak tomu věřit.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1254 » sob 16. dub 2016, 21:16

Konkrétně u této pistolky, pokud není evidentně poškozena komora (výdutí, otlukem, poškrábaná), nikdy nepoznáš, kolik má vystřeleno. Jestli prodejce tvrdí, že letos vystřelil jen 50 ran, není důvod mu nevěřit. Přesný počet nejde nikdy poznat a kolikrát ani odhadnout. A to se týká i jiných zbraní.
To že byla nestřílená se ani poznat nemusí, protože může sice jevit znaky používání (nezaměňovat se střelbou samotnou) - potlučená, různé drobné oděrky a škrábance, na některých místech ošoupané černění a pod. a přitom se s ní mohlo střílet jen minimálně. Možná stav zápalníku by mohl něco napovědět, ale nikdo ti neřekne, jestli nebyl třeba celý úderník vyměněn. Pokud ta tvoje vypadá tak hezky jako vývrt, nezbývá, než to jen gratulovat k výběru ;) :D



keram
Příspěvky: 45

Příspěvek#1255 » sob 16. dub 2016, 22:20

Špatně sem se asi vyjádřil, tím prodejce střelil jsem myslel, že jich prodal 50, o týhle mi tvrdil že je nejhezčí co měl a dle jeho nikdy nestřílela. Jinak dle mého oka vypadá pěkně, bohužel je trochu odřena na lučíku, ale nic hrozného. V pondělí jí jdu zaregistrovat na policajty a pak bych zkusil asi kompletní sborku a nemám jí odležet v benzínu.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1256 » sob 16. dub 2016, 22:46

Prodejce vždy tvrdí, že ten prodávaný kus je ten nejhezčí :lol: Pokud by tak bylo, nevydržel by tam tak dlouho :D Nicméně pokud ses řídil radami dříve napsanými (na co si dát při výběru pozor a na co se zaměřit - myšleno příspěvky od jiných majitelů), tak pak budeš s tou svou spokojen ;)



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#1257 » ned 17. dub 2016, 12:11

Co je to za pouzdro?
chci nejake takove krasne na 1911



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#1258 » ned 17. dub 2016, 19:18

21.3. jsem v Liberci koupil B71. Zatím jsem vystřílel 700 ran, výhradně s SB Standard. Ty sice špiní jako sviňa, ale jsou levné. Při nabíjení osmého náboje moc nefunguje první podání (náboj vyběhne moc vysoko). Jinak je to čistá radost :-)

Celkem jsem zaznamenal jednou slabý výstřel, jeden selhač, záseky do deseti, výhradně při podávání náboje. Čistím po každé střelbě (na vyškrábnutí tvrdých usazenin se osvědčila tenká plochá ocelová zubařská špachtle, jinak na střelnici ihned Boresnake a doma potom Ballistol a nově olej z CZUB). Ten mi přijde lepší, protože pořád maže, ale nelepí se na něj bordel.

Budu shánět druhý zásobník a časem popřemýšlím o těch ořechových střenkách.

Chtěl bych kolegům tady poděkovat za to, že mě přesvědčili o kvalitách Berettky. Sice se mi moc nelíbila, ale když jí vezmu do ruky, je to prostě paráda (a když přidám příběhy kolem historie téhle zbraně...) :-)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#1259 » ned 17. dub 2016, 22:46

Čop píše:21.3. jsem v Liberci koupil B71. Zatím jsem vystřílel 700 ran, výhradně s SB Standard. Ty sice špiní jako sviňa, ale jsou levné. Při nabíjení osmého náboje moc nefunguje první podání (náboj vyběhne moc vysoko).

Také se mi to stává, ale výhradně s SB Standard, takže doporučuji zkusit něco jiného. Standard mají totiž střelu od nějakého vosku a z nějakého důvodu se ten osmý náboj opravdu zvedá.



westikkrystof
Příspěvky: 5

Příspěvek#1260 » pon 18. dub 2016, 06:17

Čope.
Raději 100x čisti mosazí, než jednou ocelí.
A po střelbě není nutné čistit hned.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů