Margolina .22 LR

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#46 » pát 20. říj 2017, 19:29

Podle tvaru pažby a "ocasu" jednoznačně shortka. Pohled do komory to jen potvrzuje. Zásobníky ti tam jdou bez problémů v obou rážích?



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#47 » pon 23. říj 2017, 13:46

Ano, tvar mají stejný, short má uvnitř zmenšenou šachtu, kratší podavač a jiné ústí, jinak jsou všechny rozměry stejné. Vlevo je Short, vpravo LR. Má smysl nechat puškaři upravit komoru na LR? Nejsou ty stíny ve vývrtu za komorou pozůstatek takového pokusu?
Díky za rady :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#48 » pon 23. říj 2017, 14:41

Já jsem teda zásobním pro LR do shortový Margoliny nenacpal. Byl malinko tlustší. Ale to může být od kusu.



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#49 » pon 23. říj 2017, 15:05

Ten LR jsem rozebíral a čistil. Je v něm kulatá pružina a asi tam i patří. Na první straně vlákna je rozkres, kde je hranatá, jak obvykle bývá. Margolina asi od doby svého vzniku prožívala jemné modifikace, některé jsou asi vzájemně kompatibliní a jiné ne, protože jsem měl v ruce zásobník na LR, co byl z jiné margoliny a do téhle nešel - byl delší.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#50 » pon 23. říj 2017, 18:48

Uvedený typ Margoliny byl jeden z prvních. Mají zcela odlišný zásobník. Mám stejnou, jen v provedení .22 LR. Byl k ní i nástavec na rychlopalbu, která se střílela (jestli se nepletu) právě shorty.
Jinak před cca 5 lety mne také opustil vytahovač a naprosto spolehlivě střílí a opakuje i bez něj. Na to, že má nastříleno hóóódně přes 100 tisíc, tak střílí stále i přesně.



dunit
Příspěvky: 16

Příspěvek#51 » čtv 7. bře 2019, 16:22

Ahoj, mám problém: když použiju trochu sílu, tak lze rukou trochu pootočit nosič mušky, +-0,5mm doprava/doleva. Lze to nějak rozumně zaxifovat doma, nebo bude spíš nutná návštěva puškaře? Díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů