Volba při nákupu krátké malorážky

Krátké zbraně .22LR


ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#196 » čtv 26. dub 2018, 17:07

A o kolik jsi ji zkrátil oproti původní? Na Bersa chatu se o tom taky diskutovalo. SB Standard bezvadně žere Margo, na 2-3 krabičky 0 problémů.



Uwe.t
Příspěvky: 2

Příspěvek#197 » stř 8. srp 2018, 16:14

Po letech střílení revolveru 357MAG jsem s jako pravověrný revolverář dostal k CZ83 JANE a byla to láska na první pohled. Kvůli této panem Zendlem skvěle navržené pistoli jsem zavrhnul i nákup Rugeru SAA ve dvaadvacítce- a že tento revolver je opravdu krásná a dokonalá zbraň.
JANE je plnohodnotná pistole, postavená na základu CZ 83, s jeho známými klady (velice čitelná spoušť),
i zápory (nechvalně proslulá pádová bezpečnost), není to tedy adapter který by na čezetu šel nasadit.
Kupoval jsem jí u Brymové a na střelnici jde obvykle z ruky do ruky s pochvalným mručením.
Chodí tam pravidelně jeden zbrojíř a ten po prohlášení, že o JANE dosud jen slyšel, na ní mohl oči i ruce nechat.
Jeho vyjádření bylo že " je na ní vidět práce řemeslníka, který ví jak udělat zbraň."
Jane s dřevenými střenkami vypadá v mých očích skvěle, dobře padne do ruky, vyzkoušel jsem v ní blazery
a po vystřílení 400 ran byla jediná závada - že náboje došly.
Zvažoval jsem nejprve koupi BUCK MARKA nebo RUGERA MK, ale na JANE mne vzala koncepce CZ 83, kde je vidět kohout, takže je okamžitě jasné v jakém stavu připravenosti ke střelbě zbraň je.
Tutéž výhodu vidím i ve zde již diskutované BERSE - také má vnější kohout, stejně jako MARGOLINA.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#198 » čtv 9. srp 2018, 09:18

Měl jsem v roce 1998 jane jako jednu z prvních v.č.217 a vystřílel jsem z ní 15 tis.ran,při stejné přesnosti,pouhým okem nezjistitelné opotřebení.pouze jsem musel zkrátit dva šroubky na imbus,vepředu na liště.Byly příliš dlouhé a dřely hlaveň při sundávání a i navlékání na hlaveň.Je třeba dát pozor na matici,která se šroubuje zepředu na hlaveň,aby se nestrhl závit.Také po mnoha demontážích a montážích se stalo,že matice po dotažení již tak perfektně nedržela lištu,a tak jsem matici podložil slabou podložkou z plastu a byl pokoj.Brala opravdu všechno,krásný kus železa,dokonale vymyšleno od opravdového puškaře.Škoda,že je již nedělá,zbrojovka již tehdy přešla na typCZ tuším 122,nekonečný šrot,taky již jej po pár letech přestala vyrábět.Od p.Zendla byly i adaptéry na CZ 75,také výborné.Dělají je ještě dnes,ale za jakou cenu.To je lepší si již koupit celou pistoli ve dvaadvacítce.



Uwe.t
Příspěvky: 2

Příspěvek#199 » pát 10. srp 2018, 09:18

Jj stodvacetdvojku má kamarád a neustále řeší buď nepodání náboje, nepřebití a když už vystřelí tak komínek. Na ní se konstruktér opravdu vyřádil - v negativním slova smyslu.
U jane mám silonovou podložku pod maticí také, přišlo mi že by se při utahování šiklo pod matici plastové ložisko.
v.č. 193



Caesar
Příspěvky: 8

Příspěvek#200 » pon 1. říj 2018, 21:06

Ahoj,

měl bych dotaz stran koupě 22 LR. Vlastním CZ 75 (r.v. 2008, celokov), ale střílení devítkou leze docela do peněz. :-( Říkám si, že na vyblbnutí na střelnici by mi stačila pistolová malorážka; líbí se mi 1911. Která z možností je dle vás nejlepší? (investice max 10k)
1) sehnat na čezetu kadeta
2) koupit lis a začít přebíjet 9mm
3) pořídit si malorážku. Ne že by např. cenově dostupná Beretta 71 nebyla ok, ale přeci jen 1911 je klasika ;-) Ale jaký výrobek vybrat: Colt 1911, GSG nebo Sig Sauer? (cenově je v tom rozdíl cca. 4000 ve prospěch GSG).
Díky všem za názory.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#201 » úte 2. říj 2018, 05:47

hlasuju pro 2.
Pokud by ses rozhodl pro 3, pak varuju - Colt je od Umarexu, jen s nálepkou slavného výrobce, Sig je ve skutečnosti vyráběný GSG... U všeho musíš počítat se slitinami hliníku, aby to ten závěr vůbec utáhlo.



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#202 » úte 2. říj 2018, 09:44

Č. 2 je jasná volba :)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#203 » úte 2. říj 2018, 09:51

Jde taky o to co od toho očekáváš, kolik toho prostřílíš, atd.
Pokud trénuješ obrannou střelbu a potřebuješ na trénink ekvivalent nošené zbraně tak přebíjet. Pokud Ti jde o mířenku, tak se vyprdni na malorážkovej klon 1911 a kup pistoli na přesnou střelbu a ne na kropení.

Berta 71 je všežravec na vyblbnutí stejně jako ta malorážková 1911 - jen cena s hlavně spolehlivost hraje jednoznačně pro tu Bertu. A malorážková 1911 rozhodně není klasika - tou je plnotučej knedlíkomet.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#204 » úte 2. říj 2018, 11:21

Teď zrovna prodávám toho Siga (koupil jsem plno tučnou a sig leží jen v trezoru) a musím potvrdit - na střelbu pro srandu dobré, ale na mířenku to není. Sice to je celkem přesná zbraň, ale má svá omezení, hodí se skutečně jen na zábavu na střelnici s nízkými náklady na ránu. Já ji na to kupoval a svůj účel splnila, ale nemusí to vyhovovat každému.



Caesar
Příspěvky: 8

Příspěvek#205 » stř 3. říj 2018, 19:28

Díky všem za reakce. Přebíjení mne láká, ale
1) v paneláku bez sklepa a balkonu si to umím jen těžko představit. Jedině v kuchyni. Manželka říkala, že by ale nerada jedla bramborouvou kaši se střelným prachem. :lol:
2) Musím si načíst tunu informací, než začnu přebíjet
Možná nakonec koupím toto, páč to není moc drahý a ta střelba bude v porovnání s 9mm za hubičku

http://www.bvs.cz/pistole_gsg_191122n_22.html

Uživatelský avatar
DDshot
Příspěvky: 20

Příspěvek#206 » čtv 17. říj 2019, 11:32

Proč se v celém vlákně nikdo nevyjádřil k adaptérům .22 z produkce CZ?
Mě by to zajímalo.
To to nikdo nemá?



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#207 » čtv 17. říj 2019, 11:42

Jediný, co neleze do peněz, jsou diabolky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti