SIG SAUER 1911-22

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#31 » čtv 26. led 2017, 09:22

V rámu žádný závit není, to je zdání. Je to sice natěsno, ale šroub lze dírou v rámu prostrčit. Závit je až v hlavni. Alespoň tak to mám já.

Jinak bohužel pistolka nepřežila první seznamování. Praskl zápalník :(. Suším s dodanou sušilkou, pak jsem stáhl závěr a něco těžkého vypadlo na zem. Byl to kus zápalníku, ta část, co čouhá vzadu do které bije kohout :(. BVS mám skoro za rohem, ale jak jsem se dověděl na policii, výměna kus za kus není možná. V případě výměny je potřeba zbraň papírově převést na prodejce, pak nové NP a nová registrace, nových 200+300. Prý to mám chtít po prodejci. No to jsem zvědavý.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#32 » čtv 26. led 2017, 11:24

Tak mám za sebou návštěvu BVS. Zpočátku "tisíc rečí", že se cvakat naprázdno nesmí, že sušilky mají jiné mechanické vlastnosti než náboj, což je pravda atd

Pak, asi když viděli, jak jsem z toho nešťastný, zápalník vyměnili, za což moc děkuji!

Zároveň je to odpověď na otázku, zda novým zbraním cvakání nevadí či nevadí. Tuším, že tato pistolka se začala vyrábět 2010 a to je snad "moderní". Nebo jsem měl prostě smůlu.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#33 » čtv 26. led 2017, 11:26

Jsem z toho tedy drobet zmatený. Teď nevím jestli pro ní mám jít nebo ne. Jak to je tedy s ránou jistoty?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#34 » čtv 26. led 2017, 11:56

Je pravda že já ránu jistoty dal asi dvakrát, takže nemůžu posoudit co by se stalo u mě. Osobně nejsem fanda cvakání naprázdno, pokud k tomu není sušilka určená (někde jsem tu viděl vlákno o sušilkách s gumou místo zápalky, to by asi bylo ok). Čistě z toho důvodu, že kdybych se při sušení nebo před ním spletl a zbraň přeci jen nabitá byla, tak rána jistoty znamená výstřel a tím pádem porušení zákona. Dává mi to smysl jen po kompletní rozborce, kdy je třeba vyzkoušet funkčnost zbraně.

Nicméně aby to prasklo hned, to bych spíš přisuzoval výrobní vadě, vždyť je to kus oceli a ta dodaná sušilka je z plastu. Zajímalo by mě co o tom praví manuál - jestli je tam po rozborce/sborce napsáno, že ji má člověk dát nebo ne a jestli zbrani vadí. Doma se opět mrknu.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#35 » čtv 26. led 2017, 12:09

Jo právě sušilky s gumovou zátkou používám (9L) a žiju v domnění že to zbrani nemůže ublížit. Kuwa to jsou dilemata :-D

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#36 » čtv 26. led 2017, 12:10

Stáhl jsem si PDF manuál a hleda slovo "dry" (jako dry firing) a nic relevantního. Návod jsem i tak pročetl a nic o sušení jsem neobjevil.
Neprasklo to "hned", tedy po prvním cvaknutí, bylo jich víc, hrál jsem si, zkoušel, ale prasklo.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#37 » čtv 26. led 2017, 12:23

A co manuál co byl ke zbrani v kufříku? tam je sekce pro rozborku/sborku, je na konci napsáno že se má pro kontrolu cvaknout? Já se teď nepodívám, až večeer

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#38 » čtv 26. led 2017, 12:37

to je ten samý manuál, co se dá stáhnout v pdf. v tom papírovém nefunguje ctrl-f ;)



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#39 » čtv 26. led 2017, 12:39

K výrobku není český maňas??

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#40 » čtv 26. led 2017, 12:42

chceš si za něj připlácet? já ne.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#41 » čtv 26. led 2017, 12:46

Proč připlácet. Není to náhodou povinnost prodávajícího?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#42 » čtv 26. led 2017, 14:31

Ach tak. Schválně se večer podívám, jestli tam není nějaká neobvyklá formulace na totéž.

Jinak český manuál "z povinnosti" obvykle bývá osekaný, lepší se držet originálu. Ty překlady jsou dost drahé, takže to dovozce obvykle oseká co to jde.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#43 » čtv 26. led 2017, 16:09

Jasně že bývá osekaný, ale minimální udaje jak zacházet aby nedošlo k poškození by tam být měly. Proto se na něj ptám ;-)

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#44 » čtv 26. led 2017, 18:26

Abych to upřesnil, neulomila se špička zápalníku, rozlomil se pořádně, viz obrázek. Co je od červeně označených čar, kde se rozlomil, vpravo, tak to je ta část, která kouká ze zbraně v čele závěru a dopadá na ní kohout. To pak vylétlo ven.

zapalnik.jpg


Bohužel ten obrázek v PDF je v mizerné kvalitě a papírový návod, zdá se, mi v BVS zapomněli vrátit, takže ho nemůžu oskenovat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#45 » čtv 26. led 2017, 19:08

To musí být vada materiálu. Teď jsem koukal do sekce o kontrole funkčnosti zbraně a je tam normálně popsané spuštění na sucho jako kontrola funkčnosti kohoutu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů