Použití střeliva Hollow Point

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#631 » ned 17. led 2021, 08:13

cipis píše:V dnešní době datovka není až zas tak neobvyklá věc. Nehledě na to, že elektronický podpis ti, stejně jak tu datovku, zřídí na každém Czechpointu. A dost lidí má ten podpis i v práci.
Takže elektronicky není problém. Navíc je to zadarmo, na rozdíl u toho osobního, takže náklady zaplatí hned první žádost.

Zadarmo, myslíš to podání žádosti na oddělení, vedení datovky moc zadarmo není, navíc jsou s ní (pokud vím) spojeny další povinnosti. Takže si nejsem jist, zda kvůli několika žádostem na zbraních se DS vyplatí.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#632 » ned 17. led 2021, 08:22

Z pohledu fyzické osoby je povinné jen daňové přiznání, v ostatních případech je to dobrovolné a žádné další povinnosti z toho neplynou. Z pohledu úřadu je to povinné vždy, pokud to povaha písemnosti umožňuje.

Vedení datové schránky je zdarma. Jediným problémem je uchování datových zpráv, které ISDS po třech měsících maže. Ale není problém si je uložit na lokální disk. Zdarma jsou pak i některé státem poskytované služby, např. jsem teď žádal o výpis z rejstříku trestů. Měl jsem ho okamžitě a zdarma.

Ale jestli se pletu (když to říkají dva lidé), rád se nechám poučit, datovou schránku používám také.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#633 » ned 17. led 2021, 10:05

getsome píše:OT: pořád platí, že po zřízení datovky je to pro fyzickou osobu od té chvíle povinně výhradní metoda komunikace s úřady (odpadá pošta/podatelna/zastoupení)?


Určitě ne pro fyzickou osobu, ale pro stát je povinnost komunikovat takto. Fyzická osoba má povinnost takto komunikovat pouze s finančním úřadem.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#634 » ned 17. led 2021, 10:13

cipis píše:V dnešní době datovka není až zas tak neobvyklá věc. Nehledě na to, že elektronický podpis ti, stejně jak tu datovku, zřídí na každém Czechpointu. A dost lidí má ten podpis i v práci.
Takže elektronicky není problém. Navíc je to zadarmo, na rozdíl u toho osobního, takže náklady zaplatí hned první žádost.

To jo, ale stejne tam budeš muset na kontrolu zakoupeného vercajku....



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#635 » ned 17. led 2021, 10:35

Jsme OT, ale od nového roku jde datovku založit s bankovní identitou, takže není třeba už vůbec nikam chodit a je to úplně zdarma. Banky postupně přibývájí, osobně jsem se přihlásil přes ČSOB k portálu občana a z něj založil schránky, všechno trvalo pár minut. Portál občana taky nabízí 500MB pro zálohy zpráv, takže toto je taky už vyřešeno. Po deseti letech jsem si řekl, že už to celkem ujde a šel do toho :D A první dojem skvělý, všechno na pár kliknutí.. Už žádné hledání a zkoumání formulářů, adres uřádů a postupů pro každou blbost. Všechno se tam samo předvyplní a samo pošle kam má, opravdu si člověk udělá výpis pro všechno možné na pár kliknutí, zdarma a výsledek má (až na pár výjimek) okamžitě zpátky.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#636 » ned 17. led 2021, 12:30

Formuláře zůstavají stejné takže se bude žádat na Ačkovém formuláři... sazebníky taky stejné takže 1000kč.... pěkný vejvárek...

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#637 » ned 17. led 2021, 12:55

Sazebníky stejné nejsou. Nově přibylo tohle.
g) Přijetí žádosti o udělení výjimky k nabytí vlastnictví,
držení nebo nošení zbraně kategorie A-I 200 Kč

Navíc
Osvobození
Od správního poplatku podle písmene g) a h) jsou osvobozena podání učiněná elektronicky se zaručenou identitou

Takže datovkou zdarma, písemně za 200 Kč



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#638 » ned 17. led 2021, 13:01

Jo vlastně in se měnil i zákon, no jo blbec... díky :)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#639 » ned 17. led 2021, 22:22

LukynZ píše:Myslíte že HP střela má větší vliv na zastavení nepřítele, nebo spíše na větší pravděpodobnost že to nepřežije? Hmm?

Paradoxně to podle výzkumů v US vypadá, že má člověk zasažený JHP střelivem vyšší pravděpodobnost, že to přežije, než když se použije FMJ.
Obecně člověka zabije buď zásah do kritického orgánu, nebo krvácení. Krvácení se dá zastavit nebo zpomalit do příjezdu záchranky. JHP má vyšší pravděpodobnost zastavení prvním zásahem, tím pádem je menší šance, že další střela provrtá něco důležitého...



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#640 » ned 17. led 2021, 23:03

To možná ano, ale už ne v limitu deseti dnů. Navíc loni stačilo posílat fotky, tak třeba se v tomto i něco změní pro normální stav.

Pavluso píše: To jo, ale stejne tam budeš muset na kontrolu zakoupeného vercajku....
Naposledy upravil(a) cipis dne ned 17. led 2021, 23:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#641 » ned 17. led 2021, 23:05

DJ Die píše:
LukynZ píše:Myslíte že HP střela má větší vliv na zastavení nepřítele, nebo spíše na větší pravděpodobnost že to nepřežije? Hmm?

Paradoxně to podle výzkumů v US vypadá, že má člověk zasažený JHP střelivem vyšší pravděpodobnost, že to přežije, než když se použije FMJ.
Obecně člověka zabije buď zásah do kritického orgánu, nebo krvácení. Krvácení se dá zastavit nebo zpomalit do příjezdu záchranky. JHP má vyšší pravděpodobnost zastavení prvním zásahem, tím pádem je menší šance, že další střela provrtá něco důležitého...


To by mě zajímalo, jestli v praktické situaci člověk vystřelí a bude čekat jestli lehne, nebo střílí dokud nelehne... :)



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#642 » ned 17. led 2021, 23:07

Už psali kolegové, ale pro fyzickou osobu jsem zatím nenašel jedinou nevýhodu a ještě jsem nikdy nic neplatil, ohledně datovky.
Zatím pociťuji samé výhody, včetně toho podání přiznání k dani, kdy to mohu odkliknout 23:59:59 daného dne a nemusím se starat o nějakou otvíračku či někam něco posílat. "Papíry" z katastru nemovitostí jsem měl "doma" asi o tři týdny dřív než příbuzní papírově.

Pokud nechceš datovku, ale jen elektronický podpis, ano, ten se platí každý rok. Ale i tak se to vyplatí, protože to ušetří minimálně jednu cestu a jeden správní poplatek.

jezekif píše:Zadarmo, myslíš to podání žádosti na oddělení, vedení datovky moc zadarmo není, navíc jsou s ní (pokud vím) spojeny další povinnosti. Takže si nejsem jist, zda kvůli několika žádostem na zbraních se DS vyplatí.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#643 » pon 18. led 2021, 05:13

Datovka me navic usetri moznych neprijemnosti typu podvodu s prevodem nemovitosti v katastru
Jedina nevyhoda je financak, to poznani me stalo dva litry



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#644 » pon 18. led 2021, 07:58

Taky sem pořídil datovku a to proto, že v práci byl takovej bordel, že jsem měl reálnou obavu, že za mě neplatí soc. a zdrv. a chtěl jsem mít možnost si to zkontrolovat opakovaně, což jde právě přes datovku.
Byl jsem dost příjemně překvapen - jedno zaběhnutí na poštu a hotovo. Přitom ten systém je na vyšší úrovni než bych od něčeho takového čekal

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#645 » pon 18. led 2021, 08:17

Konec diskuse o "datovce" - držte se tématu!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů