9mm luger Subsonic poloplášť, nebo celoolovo ?



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#16 » stř 9. led 2019, 20:30

Ano, v té situaci podstoupíš leccos bez rozmýšlení, ale jde o to, jestli je to optimální volba, když si můžeš vybrat předem.



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#17 » stř 9. led 2019, 20:35

Ono to ovlivní všechny zúčastněné a protože já to očekávám, tak mě méně. I ženu jsem poučil, že pokud k něčemu dojde, tak to bude rachot, ať s tím počítá a neposadí se z toho.
A adrenalín je mocný, takže zvukový doprovod bude opravdu marginální.

Na polozakryté střelnici se mi už 2x podařilo bez sluchátek SB poloplášť dát. Poprvé jsem se lekl, ale podruhé už to bylo jen "jejda". A pak 15 minut pískání v uších. Čímž neradím to záměrně trénovat.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#18 » stř 9. led 2019, 21:09

Golem píše:Ano, v té situaci podstoupíš leccos bez rozmýšlení, ale jde o to, jestli je to optimální volba, když si můžeš vybrat předem.

vysvětlit se ti cenu životních hodnot a priorit nepodařilo. Pokud máš tento názor a chceš tomu předejít na 90 %, můžeš celodenně při každém nošení nosit špunty do uší, nebo sluchátka. A vlastně i když nenosíš zbraň musíš nosit ochranné pomůcky, protože střílet může někdo jiný. Toto už může být příliš http://www.postavy.cz/foto/otik-rakosnik-foto.jpg



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#19 » stř 9. led 2019, 21:41

Uff... Tak tohle ani nebudu komentovat, ať si každý udělá svůj názor, jak blízko nebo daleko to má k rozumné diskuzi...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#20 » stř 9. led 2019, 21:45

v tom případě se omlouvám, neb nerozumím prvnímu tvému dotazu a obě mé odpovědi tím pádem nemohly být odpovědí na tvůj dotaz.



UbalBlunt
Příspěvky: 18

Příspěvek#21 » stř 9. led 2019, 22:52

Honzajan píše:Tak predne by sis zaslouzil minimalne napomenuti a upravu postu. Na takovy slovnik nejsme zvedavi.
Za dalsi tezka strela v tkani ma vyssi pruraznost a stabilitu, takze presny opak toho, co pro bezpeci okoli vyzadujeme.
Narodil od drtive vetsiny mistnich tlachacku to mam vyzkousene.


Haha neboj už se stalo vy přecitlivělé slečinky které mluvíte spisovnou češtinou vždy a všude a nikdá jste neřekli ani slovo čubka které je ve slovníku :lol: ach jo..

A jak jsem psal, rozdíly jsou naprosto nulové. Někdo tu postoval krásné testy z balistického gelu, mokrých novin a nevim z čeho ještě a rozdíl mezi black mambou a subsonicem byl asi tak jedno procentní :roll: black mamba možná dosáhne lepšího účinku z dlouhé hlavně ale z krátké většina prachu shoří až před hlavní a žádná rotace v měkké tkání ani tvrdším materiálu se nekoná!!!

Takže nemá cenu diskutovat který naboj je účinnější ale se kterým se lépe střílí, protože se určitě všichni shodneme, že důležité je se hlavně trefit! A lépe se trefuje když zbraň nekope a nedělá záblesky jako kráva.. v případě rychlopalby jednoznačně.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#22 » čtv 10. led 2019, 06:59

Rad bych ty odkazy nebo obrazky videl, protoze ja mluvim ze svych zkusenosti a testu. A nebavime se tu o ucinku,ale o tom, aby to malo proletovalo.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#23 » čtv 10. led 2019, 08:54

A už zase někdo, kdo spaluje prach před hlavní... :roll: Myslím že nějaký záblesk je při obraně asi to poslední co bych řešil. Takže nosím nejlehčí SB polopláště. Že by subsonic míň kopaly jsem tolik nepozoroval. Z takové G43 jsem střílel jak subsonicy tak i klasické 115 gr rozdíl nic extra, oboje naprd. :lol: :lol:



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#24 » čtv 10. led 2019, 09:17

To s tim prachem neni uplna blbost. Treba Quickload ti napise, jestli vse vyhori nebo ne. Kdyby vse shorelo, tak neni pred strelistem poprasek nespalenych zrn.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#25 » čtv 10. led 2019, 09:29

Je krásné, jak se svět neustále točí v kruzích - únor 2015, můj test Subsoniku v "živé" tkáni a následná diskuse o terminální balistice (lehká / těžká střela) k vidění zde
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=28&t=5848&p=69811#p69811

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#26 » čtv 10. led 2019, 12:11

Hezky to polopaticky popsal sided

Tohle je fyzika pro základku. Pokud vezmeš dvě střely, těžší a lehčí, přibližně stejného tvaru a stejné ráže nalaborované na stejný výkon. Tak lehčí střela bude mít větší ranivý účinek protože:
1) díky menší hmotnosti má nižší setrvačnost a tedy po zásahu cíle rychleji ztrácí rychlost - tedy předává energii. Ona tedy rychleji ztrácí energii i před tím než zasáhne cíl ale to u střeliva pro krátkou můžem klidně zanedbat.
2) vytváří větší dočasnou dutinu protože díky vyšší dopadové rychlosti je hydrodynamický efekt výraznější.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#27 » čtv 10. led 2019, 19:54

Riesit u pistoloveho streliva hydrodynamicky efekt je zbytocne. Rozdiel tam je medzi jednotlivymi hmotnostami a tvarmi strely je relativne maly a celkovo je jeho ucimok u streliva 9x19 zanedbatelny. Co sa tyka vnimania strelby, tak SB115 clebo Black Mamba boli z Glock43 neprijemnejsie ako napriklad so SB 124gr a tazsimi. Subsoniky SB v tvare komoleho kuzela sice boli prijemnejsie, no ako jedine sposobovali zadrzky. Takze momentalne na nosenie v poslednych rokoch odskusany a bezproblemovy SB 124gr FMJ.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#28 » čtv 10. led 2019, 21:57

MRBLUE Nemas pravdu. Jsou i strely, ktere pracuji prave a zasadne s hydrodynamickym efektem - koukni na tu linkovanou strelu eXtreme Defender od LeHigh. Porovnani s puskovym 5,56 neni od veci... Z KRATKE



UbalBlunt
Příspěvky: 18

Příspěvek#29 » čtv 10. led 2019, 22:08

Dragunov píše:A už zase někdo, kdo spaluje prach před hlavní... :roll: Myslím že nějaký záblesk je při obraně asi to poslední co bych řešil.

Aha takže když zbraň dělá záblesk tak to znamená co podle tebe ? :D znamená to, že se nevyužil potenciál náboje..

Honzajan píše:Rad bych ty odkazy nebo obrazky videl, protoze ja mluvim ze svych zkusenosti a testu. A nebavime se tu o ucinku,ale o tom, aby to malo proletovalo.

Taky bych na to znovu rád mrknu protože mám pocit, že překvapivě black mamba penetrovala více jak klasické SB fmj. Ale už nehodlám listovat sto stránkámi offtopic. Fyzika a praxe přináší často dvě odlišné hodnoty :D
Navíc ty taky nepředkládáš důkazy a jen tvrdíš, že máš zkušenosti takže v důsledku jsi stejný amaterský tlachal jako já..

Každý si může vzít krabičku subsonic a mamb a porovnat rozdíl v kopanci. Rozdíl u mé plastové p07 je znatelný. U full size kovu to třeba takový rozdíl není.
Naposledy upravil(a) UbalBlunt dne čtv 10. led 2019, 22:19, celkem upraveno 3 x.



UbalBlunt
Příspěvky: 18

Příspěvek#30 » čtv 10. led 2019, 22:56

Obrázek
Ok dal jsem si tu práci a na glock foru našel post od uživatele HENRY
Penetrace black mamby 30cm
Sb subsonic 26cm
Rozdíl? Nula nula prd...

Prosím admina o sloučení a smazání mého offtopicu :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů