Jsou tyto náboje ok?



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#31 » pát 3. led 2020, 15:06

MM píše:Konkretne k tymto 7,65Br - teraz si spominam ze mam este nejake v sacku na spodku trezora. Mali sme u nas na strelnici stretnutie penzionovanych policajtov a potom co opakovane museli po slabej rane riesit vytlkanie strely, tak mi ich nechali na likvidaciu. Rozne sarze, niektore cerveno lakovana zapalka + poniektore aj okraj strely. Inak udajne skladovane v beznych domacich podmienkach (otazka je co si pod tym pojmom predstavuju - niektore su zasle asi ako tie na predoslom obrazku :D). A neboli to naboje len od jedneho penzistu ...

Takze ako uz bolo pisane - akurat bacha na slabu ranu.


Ty na fotce jsou válečné 9mm Luger 44-45 ( to jako už je jen pro fajnšmekry) krom toho, že je to nelegální v podstatě.....



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#32 » pát 3. led 2020, 15:40

Jj, přesně takové jsem střílel ze své první pětasedmy (ale to byly ještě čerstvé - akorát 40leté), než se mi podařilo sehnat aktuální ročník (v těch zelených krabičkách).
Chodily úplně normálně, akorát se po nich musel protáhnout lauf ocelovou vatou.
Jo a ty S&B tehdy stály 1,56 Kč/kus, takže 3x dražší než dnes.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#33 » pát 3. led 2020, 19:08

Nerozumím tomu, proč do diskuze o nábojích 7,65 Br cpete válečné Lugry?

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#34 » pát 3. led 2020, 20:33

Patrně proto že už byla vyřčena všechna PRO a PROTI k použití cca 40 let starých neznámo jak skladovaných 32 auto.
Protože se sem tam někdo kdo ty 9l z válečné produkce najde a na drzáka jestřelí,tak se to přeci jako argument PRO hodí.To dá přece rozum.
Mají sidce železný plášť,pro fajnšmekry by asi byly vhodnější spékané piliny.
Tak nebo tak to má rtuťové zápalky.....to je taky výhra.
Hlavně že to je zadarmo.Jen se to nesmí dozvědět správce střelnice,to by s takovým šetřílkem prvděpodobně vyrazil dveře.

Nechtělo by to tady zamknout?



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#35 » pát 3. led 2020, 22:54

greenhorn píše:Nerozumím tomu, proč do diskuze o nábojích 7,65 Br cpete válečné Lugry?

Třeba pro srovnání, že tohle opravdu není žádný problém......

Správce si toho nevšimne dokud nevysype koš nebo kýbl.... Našel jsem je už hodněkrát a samozřejmě na zemi nevystřelené - selhače.

Zamknout proč? Ať se ptají ostatní... často ještě něco vyleze o čem dnešní 30 nic neví pač si to nepamatuje....



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#36 » sob 4. led 2020, 07:41

Kecy, dřisty, prdy. :wave:

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#37 » sob 4. led 2020, 09:52

Zamykám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů

cron