Zastavovací účinek 7,65 brow



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#16 » pon 27. led 2020, 19:30

Jo taaak, no to povidej tomu super naseptavaci asi etanolovej

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#17 » úte 28. led 2020, 07:28

Nadále pouze k náboji 7,65Br.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#18 » úte 28. led 2020, 07:50

Peggy: SorrY za OT.

Jinak brouzdal jsem po netu a celkem by mne zajímalo. Dle čeho a koho konkrétně nebyl shledan tento náboj vhodný na obranu??? Protože, nic exaktniho jsem nenašel..... navíc tento naboj má ještě dvě velké plus. Pistole jsou menší a lepe se nosí a dobre se ovládají i jednou rukou. Coz u větších razí úplně neplatí. Jsem zvědav jestli se tento náboj opět. Vrati do módy.... stejne jako 9mm browning kratas....



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#19 » úte 28. led 2020, 07:56

V rámci kritiky "příliš slabého" náboje jsem četl i to, že neprostřelí spolehlivě ani pneumatiku.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#20 » úte 28. led 2020, 09:53

Toto je nekonečné téma - na netu je toho velmi mnoho a jednoznačný závěr žádný. Osobně bych to chápal jako věc osobní volby.
Jinak zajímavé jsou statistiky na Guns Save Lives - mj. tím, jak mnoho je případů účinné obrany s ráží .22LR. Ne proto, že by byla tak dobrá a vhodná, ale prostě proto, že to lidi mají doma. Závěr ať si udělá každá sám.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#21 » úte 28. led 2020, 10:14

Lepší malorážka nebo 7.65 v hrsti nežli Magnum v trezoru.
Hodně asi dělalo to, že u 7.65 i 9mm Br. jde použít dynamický závěr, takže je to levnější, jednodušší a tím pádem i spolehlivější a lehčí.
Jinak ten Škorpil v 9 L moc úspěchů neměl a osobně si myslím, že v čemkoliv větším se úplně odstraní výhoda relativně dobré ovladatelnosti při střelbě dávkou... Navíc se ty 9mm prý docela sekaly.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#22 » úte 28. led 2020, 11:02

Tak to máš určitě pravdu. Ono šlo v 90 letech o přiblížení se standartu 9mm Luger. Navíc aby bylo možné ho více exportovat. Nicméně, se to jaksi nepovedlo. Myslím, že nám tenkrát dali ( jako policii)
asi 100ks a nějak to obíhalo. Pak se ještě nějak snad objevoval, ale valné to moc nebylo. Nikdy se mi do ruky nedostal v 9mm.

Jinak co se týče 7,65br tam je ten průstřel pneumatiky dost diskutabilní.... ono i u 9mm. Navíc toto bych nebral jako kriterium pro osobní ochranu. Navíc Betetta vratila 81 FS v 7,65br zpět do svého sortimentu. Nedávno jsem zakoupil za původní 81 BB a lahoda oproti 9mmBr. Jednak levnější a jednak na tu malou pistolku mnohem příjemnější :)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#23 » úte 28. led 2020, 13:02

Osobně vidím hlavní rozdíl mezi osobní ochranou a policejním použitím. S 7.65 Br nebo 9mm Makarov jsou problémy při zásahu proti vozidlu. Střílet přes okno nebo do kol je s menší energii problém. Ale to je policejní aktivita, ne sebeobrana proti člověku bez balistické ochrany.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#24 » úte 28. led 2020, 13:28

Obecně jsem ale slyšel i názor, že na NO už je lepší 7,65 browning než 9mm browning.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#25 » úte 28. led 2020, 14:06

Je to dost OT: nicméně, to srovnávaní použít zbraně policista/Civilista/Celník/Justičák je v obecné rovinně naprosto totožná, jen to upravuje jiný paragraf, ale není možné používat zbraň jinak či tvrdit, že příslušník sborů má pravomoc použít zbraň větší. Spíše společensky tolerovatelnější a častější.

Užití různých rážích v rámci NO/KN nemá z hlediska zákona oporu. Ovšem je to jistý pohled na věc.

Nicméně to proklamované auto. Máte někdo k dispozici video - test použití standardního FMJ 7,65 pneu a části vozidla? :)



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#26 » úte 28. led 2020, 14:51

Pavluso: No, v devadesatkach jedním z argumentů, pokud si pamatuju byla opravdu ta pneumatika.

Nicméně když o tom mluvil táta spolu s dalšíma "svazarmistama", tak řikal že to je blbost a že spíš prostě bylo potřeba najít argument pro tu novou zakázku pro policii.

Každopádně dneska je prostě problém s malym výběrem jak střeliva tak pistolí v 7.65, což je škoda.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#27 » úte 28. led 2020, 14:54

Indian píše:Obecně jsem ale slyšel i názor, že na NO už je lepší 7,65 browning než 9mm browning.

Na čem je ten názor založený? Mě to spíš přijde opačně.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#28 » úte 28. led 2020, 15:16

ToF: tak to máme stejný názor. Nastoupil jsem v 78 a celou dobu všechno fajn... ohledně zbraní ( CZ50, CZ83) ty co měli smůlu tak CZ70 to byl fakt křáp a jinak škorpíci.... ale jak tak najednou přišla zakázka na devitky ala pětasedmy :D :D :D ani armáda tenkrát nic... jelo se ještě CZ52 a 82 (paragáni a tankáni většinou vz61)

Nicméně jak jsem psal Beretta začala produkovat s velkou pompou minulý rok 81 FS v této ráži. Tak uvidíme co ostatní :) musíme doufat :)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#29 » úte 28. led 2020, 15:29

U policie ale CZ83 nebyly, jen 82 v makarovu...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#30 » úte 28. led 2020, 15:35

Já myslím, že tohle nikdy neskončí. Je to jak s ženskejma. Jedna umí vařit, jiná šukat, další se postará o děti, jiná opraví auto, další vydělá hromadu peněz. A nejde mít na každou příležitost tu pravou.

Stejně jak se zbraněma. Prostřelit auto umí jedna, neprostřelit chlapa a trefit i civila za ním jiná. Jedna je lehká, ale má menší výkon, jiná velký bum, ale nosit se nedá. Neexistuje ideální kompromis. Nejsme vojáci, kteří na misi v afgánu zjistí, že 5,56 jim na Talibance s 7,62 nestačí. Takže holt někdo bude nosit ,22, jinej ,38, další 9mm, někdo utáhne i ,40 nebo ,45. Fajnsmekr ,500cal :)

Až budou paprskomety, phasery, distruptory a podobny bude to zase jinak .)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů