Zastavovací účinek 7,65 brow



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#31 » úte 28. led 2020, 15:39

Střelec píše:U policie ale CZ83 nebyly, jen 82 v makarovu...
pravda úkléép 3-2/2-3



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#32 » stř 29. led 2020, 10:12

Ano, je to nejlepsi raze sveta. Proto armady obecne uz nekdy od 1.sv. prechazi na 9mm luger a 45acp. A co se tyce pneumatiky, tak vubec nemusi byt problem s prostrelenim jako s velikosti diry, co za sebou takova strela necha.
Na obranu je to nevhodna raze, protoze je draha, neni vyber ze strel a existuji lepsi raze. Ale neni nemozna.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#33 » stř 29. led 2020, 11:51

Ano je to pravda, jestli má díra v pneu 8 nebo 9mm je velký rozdíl :D Vhodnost ráže na obranu se určuje dle ceny? :D :D :D Výběr ze střel je jako co :D :D :D. Zelená, modrá, fialová :D :D .D Ano, na osobní obranu si budu pořizovat armádní pistoli.... protože, potřebuji velké kopyto co bude demolovat všechno... Takže asi VZ.52 nebo APSko či asi klasiku TT33 :D :D :D bože, bože.... PS jaké armády mají zavedeny jako stadarní ráži 45.ACP ? vyjma částečně USA? Já jen jestli jsem něco nepropásl :D :D :D Jinak 9mm se zavádí z jednoduchého hlediska.... aby pistole a samopal měla stejné krmivo a aby vše bylo v rámci NATO stejné... stejně jako za Varšavy...

Uživatelský avatar
FiBe
Příspěvky: 42

Příspěvek#34 » stř 29. led 2020, 12:21

Honzajan píše:Ano, je to nejlepsi raze sveta. Proto armady obecne uz nekdy od 1.sv. prechazi na 9mm luger a 45acp. A co se tyce pneumatiky, tak vubec nemusi byt problem s prostrelenim jako s velikosti diry, co za sebou takova strela necha.
Na obranu je to nevhodna raze, protoze je draha, neni vyber ze strel a existuji lepsi raze. Ale neni nemozna.


offtopic: to jaké zbraně, resp. ráže, se zavádí v ozbrojených sborech je mnohdy politické anebo kompromisní řešení (cena / výkon nejen náboje, ale i zbraně, servisu, obsluhy ...), a nemusí tam být žádný vztah k tomu, zda-li je daná ráže "dobrá" či nikoli

no a vzhledem k tomu, že na (sebe)obranu je důležité, aby vůbec nějaká ráže byla (tzn. byla zbraň držena, resp. nošena) a k tomu adekvátně ovládána, hraje samotná ráže ne nevýznamnou, ale vedlejší roli
budu opakovat ostatní: je možné nosit MK23 s hmotností 1,5 kg (DE50 se 2 kg anebo revolver v rážích 454 či 500), které disponují velkým výkonem náboje, ale (krom toho, že je to nepraktické) to rozhodně nejsou vhodné zbraně pro skryté nošení a (sebe)obranu, teda pokud se nebráníte nájezdu terminátorů. ostatně ani armády si tyto zbraně nepořizují (s výjimkou mk23, která je ale určená jen pro zlomek složek)
spolehlivost zbraně a vycvičenost střelce, to je to, co činí "zastavovací efekt" (nejen) při (sebe)obraně

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#35 » stř 29. led 2020, 22:10

Kdysi vychazel ve Streleckem magazinu serial "Rozstrilejte si sve auto sami"- pouziti ruznych zbrani, od slabych razi az po kobylku
Treba to ma nekdo doma a da sem sken



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#36 » čtv 30. led 2020, 07:29


Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#37 » čtv 30. led 2020, 07:50

Honzajan píše:Ano, je to nejlepsi raze sveta. ............
Na obranu je to nevhodna raze, protoze je draha, neni vyber ze strel a existuji lepsi raze. Ale neni nemozna.


Protože je drahá? Kolik průměrný občan, mající zbraň pouze na osobní obranu, investuje ročně do střeliva, které k osobní obraně použije? Podle mne je to výrazně méně, než prosplachuje na toaletě. Limitně se to spíš blíží nule. :lol:

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#38 » čtv 30. led 2020, 08:05

Blacky píše:Já myslím, že tohle nikdy neskončí. Je to jak s ženskejma. Jedna umí vařit, jiná šukat, další se postará o děti, jiná opraví auto, další vydělá hromadu peněz. A nejde mít na každou příležitost tu pravou.
. . . . . . . . . . . . . . . . .
Až budou paprskomety, phasery, distruptory a podobny bude to zase jinak .)

Přesně tak :thumbup:

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#39 » čtv 30. led 2020, 09:55

Píše se 21. století a o "těchletěch internetech" asi slyšel každý. ;) Všude je k nahlédnutí obrovská spousta reálných videí z reálných zásahů proti reálným zločincům. Z celé řady z nich je patrné, že mnohdy je dost obtížné zastavit 100+ kg chlapa, kterému koluje v řečišti hromada dobrot a který je v pohybu i tím, že se mu rychle udělá 5,6,7,8 "děr do hydrauliky" rážemi 9 L, .40 SW, .45 ACP s kvalitními expanzními střelami s úsťovou energií 500 -600 J.
Pokud chce někdo případně spoléhat na "zastavovací účinek" ráže s cca třetinovou energií střely, navíc v našich podmínkách víceméně s jedním druhem celoplášťové střely, je to samozřejmě jeho volba a nějak si to odůvodní. Třeba tím, že je to malé a dobře se to nosí.
Naštěstí žijeme v jedné z nejbezpečnějších zemí světa a je spíše násobně větší šance potkat na ulici chlapa s hypoglykemickým šokem nebo čerstvým infarktem, než s kudlou v ruce, takže se ta špatná volba nemá jak projevit ve statistikách. ;)



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#40 » čtv 30. led 2020, 10:24

Petzold: No on je právě podle statistik problém, že i ty větší pistolový/revolverový ráže nejsou o moc účinnější (na živou sílu), než menší, např 7.65 Br. nebo 22 LR.

Ten US výzkum sem viděl a je to docela překvapující. Technicky vzato, když to řeknu ošklivě, je lepší udělat do někoho 10 děr malou ráží než 2 díry velkou ráží.

Před časem jsem na předváděčce zkusil Ruger LCP 2 v ráži 9 Br. Moc hezká a lehoučká pistolka, ale neni moc za co držet a dost kope. Tam si troufám říct že v ráži 7.65 Br by měla větší smysl, větší pravděpodobnost zásahu následujících výstřelů a alespoň jeden extra náboj v zásobníku.

Teď jí začali vyrábět v provedení 22 LR a je sranda sledovat video jak se v porovnání s 9 Br skoro nehne. 7.65 Br by bylo prostě to "něco mezi".

Jinak služební zbraň generála Pattona byla taky 7.65 Br a nepřišlo mu to nedostačující...



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#41 » čtv 30. led 2020, 10:56

Generála Pattona jsem na fotkách vždy viděl jen s Coltem SA 1873 ráže 45 Long Colt. Že by tu 7.65 pistolku měl někde v náprsní kapse?



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#42 » čtv 30. led 2020, 11:11

https://www.gunsandammo.com/editorial/g ... eat/247778

Prý je na fotkách většinou s verzí .380 Auto, Colt 1903, ale měl i Colt 1908 7.65 Br a někde zase zmiňovali že nosil hlavně tu.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#43 » čtv 30. led 2020, 11:12

Protože více je lépe a protože velikost ráže odpovídá velikosti pistole na skryté nošení, já jsem si vygeneroval radu (pro sebe), která zní :

koupím tu největší ráži (pistol), kterou jsem schopen unosit (pohodlně nosit denně, někdo jiný méně často) a něco trefit (mít trochu natrénováno).

(A podle toho jsem já koupil a nosím velikost a ráži pro mě (HS XD-S 9 luger) ).

A druhá rada pod čarou: kupte si co je nejlepší pro vás. Ne co je nejlepší pro všechny ostatní. ;-)



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#44 » čtv 30. led 2020, 12:02

ToF píše:https://www.gunsandammo.com/editorial/george-s-patton-guns-that-made-him-great/247778

Prý je na fotkách většinou s verzí .380 Auto, Colt 1903, ale měl i Colt 1908 7.65 Br a někde zase zmiňovali že nosil hlavně tu.


Z toho článku jsem vyčetl, že jako hlavní zbraň nosil Colt SA 1973, ráže 45 LONG COLT a jako druhou Smith and Wesson ráže 357 magnum. Jen jako třetí záložní zbraň občas nosil i Colt ráže 32, to byla taková ta kapesní pistolka se skrytým kohoutkem, tzv. hamerless.

Přeložil jsem nejdůležitější věty z daného článku:

"Ačkoli byl veřejně znám jako generál „dvou zbraní“, Patton vlastně obě své „hlavní zbraně“ nosil jen zřídka. A vlastnil několik osobních pistolí kromě těch, se kterými jej vidíme na fotografiích z druhé světové války.

Zbraně, které jsou s ním nejvíce spojeny, a které jsou nyní ve sbírce Pattona v muzeu West Point, jsou revolver s jednočinnou funkcí .45 Long Colt, ARMY z roku 1873 a revolver Smith & Wesson ráže .357 MAGNUM.

Jeho kolegové, pomocníci a příbuzní tvrdí, že. 45 Colt byl ten, který Patton nejvíce používal pro každodenní nošení, zatímco ten druhý ráže .357 měl být podle jeho slov „zabijákem“, pokud to situace na bojišti někdy vyžadovala. Colt ráže .45 byl jeho nejstarší společník, který byl zakoupen v roce 1916."

Třetí kapesní zbraň Patton nosil ve skrytém pouzdře. Byl. to 32 Colt, vyrobený souběžně s ráží .380 a se skrytým kohoutem. Vyráběl ji Colt v letech 1908 až 1945. (V článku je malá nepřesnost, vyráběla se od roku 1903 v ráži .32 AUTO a od roku 1908 i v ráži .38 ) Tento colt, který si také v tomto období koupil jako doplňkovou zbraň, byl pravděpodobně jeho první záložní zbraní."

Colt_1903_right_side.jpg[/attachment][/img]

1903partswiki_mod.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#45 » čtv 30. led 2020, 12:42

Tak já jsem o pistolce v týhle ráži taky uvažoval víceméně jen jako o záloze, revolver 357 Magnum mám teda taky ale ten fakt primárně pro zábavu.

Podle mně nemá dnes moc smysl uvažovat na nošení o "skoro fullsize" pistolích jako CZ 83 nebo i o compact velikosti jako Walther PP/PPK, tam můj Sig Sauer 365 apod. nabídne lepší užitný vlastnosti a 9mm Luger.

Ale naopak u "micro compact" velikosti jako Ruger LCP 2 bych 7.65 Br. viděl jako ideál, to je velikostní kategorie kde do nedávna byly jen mini pistolky 6.35 Br. Tedy o malej kousek větší přeci jen je, ale hmotnost cca stejná.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů