V komoře / nesmrtici střelivo 9mm Luger



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#31 » sob 4. bře 2023, 09:26

Sice to obecně patří spíš do vtipů, ale tematicky sem. Tohle je skutečně nesmrtící střelivo, i na kontaktní vzdálenost. Jako pohon je samotná zápalka a jako střela špunt do uší. To bude dost jemné i k té nejsubtilnější chloubě. Závěr nenatáhne, ale to nikdo snad nečeká. Obrázek



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#32 » sob 4. bře 2023, 16:40

...a jses si jistej, ze to nezustane v laufu? Nebo ze pri tazeni do komory se to nekde nehryzne? Je to C.I.P? :-)



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#33 » sob 4. bře 2023, 17:04

Je to spíš CYP. Víc bych se bál, že s tím něco zapálím.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#34 » sob 4. bře 2023, 17:07

Jistej si jsem jen tím, že to nenatáhne závěr. Trochu jistej si jsem tím, že to není smrtící. A úplně jistej si jsem tím, že všechno ostatní bude problém. V podstatě to je na úrovni prázdné komory, možná ještě trochu horší, protože čert ví, jak to půjde ven, když se to bude chtít vyndat bez výstřelu.

CYP to je určitě.

Ale je to alternativa k prázdné komoře, aby nezela prázdnotou. Aspoň to práskne.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#35 » sob 4. bře 2023, 17:45

MojeTikka píše:Zkus ukecat na brokovej, pokud ale najdes takovej, co pretahne.

https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?t=498
Tady se o tom diskutuje.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#36 » sob 4. bře 2023, 17:48

Zasa pokial protivnik ten spunt vdychne tak to smrtiace je :-D



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#37 » sob 4. bře 2023, 18:03

No byl myslim pripad zastreleni "vajglem".
(Ale vzpominam li dobre tak brokna nebo spis dlouha predovka)

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#38 » ned 5. bře 2023, 10:25

Celé tohle téma je vedeno špatně. Správně by to mělo být o tom jak nebýt pod pantoflem :D



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#39 » ned 5. bře 2023, 15:43

Nosis ty a je pouze jen na tobe jak nosis. Manzelce vysvetli, ze kdyz budete v pruseru, ona bude panikarit (a ze na 99% bude), tak ji, pripadne dite, jednou rukou budes drzet za sebou anebo utocnika pred sebou a opravdu nemas sanci pretahnout zaver. V ten moment potrebujes 100% fungujici zbran.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#40 » pon 6. bře 2023, 17:35

Pokud se bojíš výstřelu na apendixu, tak tam nechceš ani samotnou zápalku.
Krom olova nic spolehlivě nepretahne.
Jediné řešení vidím přemluvit manželku.
Jdi na to tak, že ty chceš že všech nejvíc zůstat mužem, a i proto své zbrani věříš natolik, že si na něj míříš.
Jestli je trochu technický typ, tak ten Glock rozeber a ukaž jí, jak funguje pojistka blokace úderníku.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#41 » pon 6. bře 2023, 17:54

JakubDotPy píše:...a i proto své zbrani věříš natolik, že si na něj míříš.


Damoklova zbran :)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#42 » pon 6. bře 2023, 19:12

To chce čas, klid a pozitivní vzor. Ideálně seznámit manželku s ženou ozbrojeného kamaráda, která se ke zbraním staví kladně. Předvést situace ze života, kde nošená zbraň změnila průběh útoku. A nechat ženu dospět k požadavku, aby sis zbraň bral s sebou, když někam jdete.
Jinak pochopitelně lepší východisko by bylo, kdyby se žena už ke zbraním přivdala. Ale pozdě bycha honiti.



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#43 » úte 7. bře 2023, 13:07

Být tvou ženou, tak mi snaha o takto protichůdný kompromis stačí jako argument ustoupit ze svého :D
V zásadě jediné co dává smysl je revolver, kde můžeš mít v první komoře klidně i slepáka - což je výhoda pokud jsi zastánce varovných výstřelů, tenhle ve většině případů můžeš vést i směrem k útočníkovi :)
Jinak buď nenos v komoře, ale analogie s bezpečnostním pásem v autě je nasnadě, nebo nos na třetí hodině nebo v ledvince. Cokoliv komerčně dostupného je z pár centimetrů pro klobásu smrtící.
Nejlepší by bylo přesvědčit manželku. Vždycky novostřelcům ukazuju jak mám zbraň v ruce, namířenou na terč, prst na spoušti a ona pořád nestřílí. Sama totiž nevystřelí nikdy.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#44 » úte 7. bře 2023, 13:33

S tím revolverem opatrně. Ono není každému v daný okamžik zcela jasné, která ta komora je "první".

Uživatelský avatar
rentgen
Příspěvky: 34

Příspěvek#45 » úte 7. bře 2023, 15:18

Když pominu můj osobní názor tak se dalo sehnat brokové střelivo 9 mm Luger tuším značky Libra nebo tak nějak,to by ten problém mohlo řešit pokud nechcete trvat na normálním nošení

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti