cvičné náboje (sušilky)

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » stř 12. říj 2016, 10:53

Já jakožto vlastník lisu jen potřebuju zjistit, co nalepit místo zápalky, dneska zkusím kousek nějaké gumy.

Odesláno z mého XT1032 pomocí Tapatalk



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#32 » stř 12. říj 2016, 12:15

skolni-naboje-9mm-luger-1.jpg
vysekával sem kolečka gumy ze staré duše duršlokem 4 nebo 5 mm, to tam pěkně pasovalo a drželo, i když to bylo tenčí a tedy i víc utopený než zápalka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#33 » stř 12. říj 2016, 12:45

Skoro mi přijde, že by se ta náhradní zápalka měla dostávat do kontaktu s úderníkem a tedy by neměla být zbytečně moc utopená. Protože pak tam nemusíš mít nic a vyjde to zhruba stejně.



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#34 » stř 12. říj 2016, 12:56

však sem psal, že to bylo moc utopený, ale jinou gumu sem po ruce neměl :) ale co si budeme povídat, první spuštění a v gumě je dírka a už to stejně žádnej extra odpor klást nebude.
Někdo někde radil uříznout špuntík z gumovýho O kroužku vhodnýho průměru.



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#35 » stř 12. říj 2016, 13:00

Prozradim sve know-how vysekavam z tesneni pro vodovodni ventily a po prilepeni serezavam lamacim nozikem na vysku nabojnice, tedy jedu zaroven s celem. Dle meho musi guma klast odpor uderniku misto zapalky.

Odesláno z mého PLK-L01 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#36 » stř 12. říj 2016, 13:39

To už je lepší! Díky :)

Odesláno z mého XT1032 pomocí Tapatalk



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#37 » stř 12. říj 2016, 17:19

Až se vám ta guma rozpíchá, změkne a pak v ní zůstane jehla úderníku zapíchnutá a vyhodíte sušiku z komory a zlomíte úderník, to budete ráci za ušetřenou padesátikorunu.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#38 » stř 12. říj 2016, 17:40

No, je pravda, že originál tam má asi slepou zápalku. Jen mi přijde, že i ta má omezenou životnost ...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » stř 12. říj 2016, 18:08

pesi: Tak to je hodně nereálný scénář. Nestalo se mi to po 6 letech sušení tak pokud se něco takového stane dám vědět. Každopádně ta guma slouží spíše jako brzda než adekvátní náhrada zápalky, nicméně zbraň které se zlomí nebo prdne úderník při cvakání naprázdno je za :
A: historický kousek (tj nevím proč bych jej takdo ničil)
B: moderní kousek a zároveň pekný šmejd (nevím tedy proč bych jej vlastnil)

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » stř 12. říj 2016, 21:14

pesi: Myslete politicky, Halík! Až se ta guma rozpíchá tak se co? No tak se ku....a dá jaká? Nová, Halík. nová!



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#41 » čtv 13. říj 2016, 13:04

McFly píše:... nicméně zbraň které se zlomí nebo prdne úderník při cvakání naprázdno je za :
A: historický kousek (tj nevím proč bych jej takdo ničil)
B: moderní kousek a zároveň pekný šmejd (nevím tedy proč bych jej vlastnil)


Nepsal jsem při cvakání, ale při otevírání komory. Jak si představuješ že otevřeš třeba kozlici nebo dvojku s jehlou úderníku zaraženou do zápalky a nebo do toho co tam místo ní je?
Ale je to váš boj, jak se tu (nebo jinde, teď nevím) psalo: zkušenost je nepřenositelná.

Všimněte si že sušilka má v místě zápalky poctivý kus kovu odpružený pružinou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#42 » čtv 13. říj 2016, 13:40

Mám dvě klasické stříbrné sušilky a ty mají nějakou zápalku, ve které je už docela slušná díra. Takže mi přijde, že trénovat tak kompletní cvakání a spouštění nebude úplně dobře.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » čtv 13. říj 2016, 18:15

Akceptuji že u zlamovacích zbraní nějaká mizivá pravděpodobnost jevu co popisuješ nastat může, jenže pistole, revolver, opakovačka, samonabíječka ani pumpa není kozlice že jo..

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#44 » čtv 13. říj 2016, 20:35

Obrázek
Tady jsou ty z hunting bazaru. Guma je tvrdá a pevná, úderník do ní díry nedělá (nebo su slepej). Já jsem spokojen



panvlacek
Příspěvky: 33

Příspěvek#45 » stř 9. lis 2016, 10:05

Přidávám se s pozitívním hodnocením sušilek od pana Václava. Náboje a hlavně přístup výborný. Pro případné další zájemce - pan Václav evidentně často nebývá u emailu (uplynul týden mezi odesláním mého zájmu a první reakce ze strany p. Václava), ovšem potom vše bylo vyřízeno prakticky obratem. V pondělí jsem posílal peníze, ve středu už mám náboje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů