Náboje 9x19 vhodné na "nošení"



senel
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » úte 2. říj 2012, 09:29

Dobry den,

zajimalo by me jake jsou v dnesni dobe nejlepsi naboje na noseni.Prochazel jsem fora a prisveky k tomuto tematu se pohybovali nekde kolem roku 2005-2008.Zajimalo by me,jestli se na trhu neobjevily nejake vhodnejsi naboje,popr. co nosite ted Vy a jak ste spokojeni?

Momentalne uvazuji od Fiocchi Black Mamba (ale cetl jsem na ne hodne negativnich recenzi,takze se seznamu vypadnou asi), dale pak MAGTECH SUB FMC-Flat 147gr.,SUBSONIC S&B 140grs FMJ 9,0g, S&B 124grs SP. Ohledne poslednich SB jsem cetl,ze pouziti poloplastu na obranu je velmi diskutabilni (opet dodavam,ze se jednalo o starsi prispevky).

Predem diky ;)



Carloss
Příspěvky: 2905

Příspěvek#2 » úte 2. říj 2012, 13:32

A proč ses nezeptal přímo v těch vláknech a neoživil je?



senel
Příspěvky: 6

Příspěvek#3 » úte 2. říj 2012, 13:42

Vlakna byla na jinem serveru,kde nejsem registrovany,tady jsem nic nenasel,proto jsem tedy zalozil nove :-)

Odesláno z mého Transformer TF101 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
Viki Cabadaj
Příspěvky: 41

Příspěvek#4 » čtv 11. říj 2012, 15:09

Já sem zase několikrát četl, že ty S&B 124grs SP se chovají stejně jako FMJ, tudíž deformace v podstatě žádná.

Osobně by mě taky zajímalo, co zdejší zkušenější přispěvatelé nosí napáskováno ve zbraních na obranu.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#5 » čtv 11. říj 2012, 22:31

Zkusenejsi diskuter nejsem, ale diskuzi na toto tema jsem procetl tuny a casto jsem cetl ruzne pozitiva i negativa na strely SP 6,5 g nebo BlackMamba apod.
Temer vzdy panovala shoda nad tim, ze kdyz uz nelze mit dutinku nebo jinak expandujici strely, pak to chce co nejtezsi a nejpomalejsi strelu pro malou sanci prustrelu a zaroven predani energie.
Takze ja zvolil SB Subsonic 9,5 g se strelou ve tvaru komoleho kuzele. Jednim z duvodu je taky prijemna strelba s timto nabojem oproti SP 6,5 g.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#6 » pát 12. říj 2012, 06:54

Senel - střely konstruované pro větší ranivý účinek,střely s expanzní dutinou,se střižnou hranou jsou zakázané.Rozhodující je vyjádření Státní zkušebny,která určuje tyto parametry.( někdy ovšem dost nešťastně ) Pro zajímavost jsem zkusil nekolik BlackMamb vystřelit do materiálu(ne do bal želatiny ale jen do namočených tel. seznamů) Žádný převratný zázrak tonebyl,pro mne spíše velké zklamání. Osobně si myslím,že důležitější než ranivý účinek střely je spolehlivost a 100% funkčnost daného náboje ve zbrani. Sám osobně preferuji těžké střely.

Uživatelský avatar
Viki Cabadaj
Příspěvky: 41

Příspěvek#7 » pát 12. říj 2012, 08:43

mobil-man: Díky za názor. Taky jsem toho přečetl myslím dost a taky mi nakonec vyšly SB Subsonic 9.5g jako nejpřijatelnější varianta, i když to beru tak, že to není úplně to 100% co by člověk chtěl.

Jinak Black Mambu skutečně nebrat.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#8 » pát 12. říj 2012, 09:28

Hlavne je doporucuji vyzkouset, ta strela je kratsi nez bezny FMJ a navic plocha, takze se mohou u vybiravych zbrani kousnout pri nabehu do komory;)

Uživatelský avatar
Viki Cabadaj
Příspěvky: 41

Příspěvek#9 » pát 12. říj 2012, 11:12

Díky za upozornění. Mám Glocka 19, tak tam to snad nebude problém.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#10 » pát 12. říj 2012, 11:25

V G19 by problém být neměl. SB subsonic v Glock 17 vyzkoušeno několik stovek, naprosto bez problému a jako bonus+ je znatelně menší zpětný ráz (opravdu příjemné střílení). Ten samí náboj ale hodně zlobí v CZ 75 Shadow. A ještě jedna praktická zkušenost se subsonickými Vlašimáky.... Jestliže jste zvyklí každý den vybíjet a další den opět nabíjet stejný náboj, tak s tímhle to rači nezkoušejte. Nábojnice není tolik zaškrcená a střela po opakovaném nabíjení do komory zalézá dovnitř. Tím můžou vznikat vyšší tlaky při samotné střelbě. (zkoušel jsem to s pistolí SHADOW. Nabíjel jsem stejný náboj do komory a po každém vyhození jsem ho změřil šuplerou. Po 15ti až 20ti nabití byli některé tyto kousky až o 1.7mm na celkové délce kratší). Takže buď náboje v zásobníku točit, nebo včas vystřílet, nebo mít stále nabito (dle vkusu každého ze soudruhů) ;)

Uživatelský avatar
Viki Cabadaj
Příspěvky: 41

Příspěvek#11 » sob 13. říj 2012, 21:41

Albert: To je zajímavý, díky, dám si na to v budoucnu bacha.
Jinak dneska poprvé stříleno subsonicama a potvrzuji, že střílení opravdu znatelně příjemnější.

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#12 » ned 14. říj 2012, 13:43

Můžu se zeptat, kde jsi je (subsoniky) koupil a za jakou cenu? Uvažuju o nich na zkoušku taky, ale ceny se hodně různí... Díky



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#13 » ned 14. říj 2012, 18:09

Ja na jedny z pobocek tohoto obchodu : http://www.arms-cz.cz/katalog/02/?artic ... pina=02002
Na netu maji 9gram, ale v realu bud maji skladem, nebo objednaji i 9,5.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#14 » pon 15. říj 2012, 12:35

Viki Cabadaj píše:.............. a taky mi nakonec vyšly SB Subsonic 9.5g jako nejpřijatelnější varianta, .......

takový ale Vlašim nedělá
nejblíž tomu je kat nr. V311662, což je 9,7g (150grs) tvarově a rozměrově běžný ogivál

Uživatelský avatar
Viki Cabadaj
Příspěvky: 41

Příspěvek#15 » pon 15. říj 2012, 12:41

5.90 Kč za kus je dobrá cena, nižší jsem ještě nikde neviděl. Za tuhle cenu je mají nově v Praze i v Bearece, nic jinýho asi neporadim.
Jinak teď koukám, že jsme tu psali o 9.5g celou dobu, já zkoušel teď ty 9.0g. Tězší verze má 9.7g, ne?

Edit: 4mike mě předběhl, viz. výše.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti