Náboje 9x19 vhodné na "nošení"

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#241 » ned 28. úno 2021, 19:47

Naštěstí tohle dnes elegantně řeší výjimka na A-I. Tak si ji vyřiďte a můžete si nakupovat jakékoliv HP střelivo, do čehokoliv a s jakýmkoliv ZP, co hrdlo ráčí.

Edit: mám objednané magtechy. Tak snad mi to můj glock 19 sežere :)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#242 » pon 1. bře 2021, 09:14

Géčko to normálně chroupe...



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#243 » pon 1. bře 2021, 11:29

greenhorn píše:Policie udělí výjimku pro nabytí vlastnictví, držení a nošení zbraně kategorie A-I, pokud to neodporuje veřejnému pořádku a bezpečnosti, držiteli
a) zbrojního průkazu skupiny A nebo držiteli zbrojní licence skupiny I nebo J za účelem sběratelské nebo muzejní činnosti,
b) zbrojního průkazu skupiny B nebo E anebo držiteli zbrojní licence skupiny F, G, Hnebo J z důvodu
1. ochrany života, zdraví nebo majetku v citlivých prostorách; citlivými prostorami se rozumí prostory, jejichž nedotknutelnost je zaručena jiným právním předpisem, nebo místa, kde se zpravidla nacházejí snadno zranitelné cíle, nebo .....


Myslím, že tyto teorie mají malou, ale o to významnější trhlinku. Ta výjimka je omezena pouze na citlivé prostory a případy, kdy v nich je ohrožen život, zdraví nebo majetek. Podle mě se tato výjimka nevztahuje na nošení mimo tyto prostory, tzn. běžné nošení venku. Pokud by ta výjímka platila všude, bylo by to defacto porušení zákazu expanzního střeliva v EU.

Co si o tom myslíte, nebo jsem někde něco přehlédl? Každopádně i toto je posun vpřed a správným směrem.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#244 » pon 1. bře 2021, 11:41

Klid.
"místa, kde se zpravidla nacházejí snadno zranitelné cíle", to je i Kaufland, ulice, MHD... A citace oněch výjimek je dost přesně z textu směrnice.
A pokud si nějaký Plha nebude stěžovat v Bruseli, tak tady to žádný orgán řešit nebude.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#245 » pon 1. bře 2021, 11:53

Jo už mi to taky došlo. Teď jsem volal na naše oddělení zbraní, kde jsou moc příjemní a víceméně potvrdili toto "uvolnění" s tím, že zákon se bude dále vyvíjet až k celému novému zákonu o zbraních (má být v r. 2024).
Další info k těmto výjimkám je, že na nadlimitní zásobníky před platností zákona nemusíte mít výjimku, jen je lepší si ji vyřídit pro ulehčení komunikace při příp. kontrolách PČR na střelnicích (to jen na okraj, je to jiné téma).

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#246 » pon 1. bře 2021, 12:25

Radhagupta píše:Co si o tom myslíte, nebo jsem někde něco přehlédl? Každopádně i toto je posun vpřed a správným směrem.

Ano, přehlédl. Důvody pro udělení výjimky nemají vůbec nic společného s tím kde, jak a v čem to střelivo potom budu nosit. K tomu mě opravňují jednotlivé skupiny ZP. A tam rozhodně podmínka citlivých prostor není.
Takže na formuláři se zaškrtávají důvody k udělení výjimky.
Jakmile výjimku mám (a je úplně jedno z jakého důvodu), můžu se zbraní a střelivem zacházet dle oprávnění jednotlivých skupin ZP.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#247 » pon 1. bře 2021, 13:34

Ale tady vůbec neřešíme důvody udělení výjimky, ale omezení rozsahu výjimky. Tzn. kdyby v § 11a) ods.1b) oddíl 1. nebyl dovětek "... , nebo místa, kde se zpravidla nacházejí snadno zranitelné cíle, ..." tak máme utrum a HP střelivo v krátké můžeš nosit leda doma po baráku - aspoň takhle to vidí PČR s tím, že v případě použití to bude stejně rozhodovat soud.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#248 » pon 1. bře 2021, 14:11

Jsme teda těžce OT. Ale § 11a) ods.1b) oddíl 1. řeší právě důvod k udělení výjimky. Nikoliv oprávnění, kde a za jakých podmínek můžeš zbraň kategorie A-I nosit.



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#249 » pon 1. bře 2021, 14:15

Asi hlavní rozdíl proti dřívější úpravě je v tom, že v případě použití (ať už soud uzná nebo neuzná NO/KN) nebudu mít na krku ještě přestupek podle ZoZ. Pomíjím riziko, že soud bude použití expanzů hodnotit jako "zcela zjevně nepřiměřený" prostředek obrany.
Takže z pohledu zákona jsou vhodné na nošení skoro všechny (kromě těch explicitně kategorizovaných jako A bez dovětku "do krátkých").



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#250 » pon 1. bře 2021, 14:33

Souhlas s oběma. O výjimku mám už zažádáno, takže zpátky k nábojům. Škoda, že téma není pojato univerzálně pro všechny ráže. Howg.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#251 » úte 2. bře 2021, 21:52

zbraně Kspol Pardubice chytře vložil do svého eshopu u pistolového střeliva subkategorii "s řízenou deformací". Takže není potřeba se přehrabovat stovkami produktů, které vás nezajímají. Fulltextové hledání jim funguje dobře.
https://www.zbrane-kspol.cz/kategorie/n ... deformaci/
V nabídce cca 40 nábojů všech ráží. Bohužel dále dle ráže filtrovat nejde.

PS: Magtech 9x19 jhp a jsp (9c a 9d) nově skladem.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#252 » stř 3. bře 2021, 18:08

Pěkné ... první obchod, kde v nabídce (byť na dotaz) vidím JHP 9 mm Luger od Sellier ... vychází na 7,60 za včelku ;), s tím by se dalo i v pohodě trénovat na střelnici. Mě se podařilo v nedávné době, kdy se mezi okresy dalo cestovat bez pasu s výjezdní doložkou postupně pořídit na vyzkoušení různé krmivo JHP ... Magtech 115grs za 8,30 Kč, Geco 115grs za 8,60 Kč, z nostalgie Winchester 115grs za 16 Kč a nakonec jsem neodolal i Hornady critical defense 115grs za lidových 32 Kč za včelku, i tu tubu zeleného silikonu už mám připravenou :D . Jen to testování asi jen tak nebude možné :(.

Zajímavý byl přístup různých prodejců ... někdo striktně ověřoval v registru výjimku A-1, někdo neřešil (že je to můj problém, při případném použití) a prodal jako běžné lugry ...



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#253 » ned 7. bře 2021, 16:12

ToF píše:greenhorn: No ofiko dovozce Fiocchi do ČR je Supra, zeptám se tam, mám to skoro za rohem. Na webu to nemaj, ale jestli to Fiocchi pořád vyrábí, měly by být schopný to dovézt.


Tak co, ToFe. Už jsi se byl v té Supře zeptat na ty 9mm Luger Fiocchi 6,02g/93gr - EMB ? Zatím jsi nedal žádnou zpětnou vazbu.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#254 » ned 7. bře 2021, 16:47

Alfréd z hor píše:i tu tubu zeleného silikonu už mám připravenou :D . Jen to testování asi jen tak nebude možné :(.


Tak s napětím očekávám, jak ti dopadne ten test. Já jsem si připravil 10 ks experimentálních včelek Magtech 9C a silikon už zraje v expanzní dutině. ;)

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#255 » ned 7. bře 2021, 17:21

Tak hlavně jestli je zelenej. :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti