9x18 Makarov

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#91 » ned 4. zář 2016, 15:35

Opravdu nevím co dělám blbě, že mi sem příspěvky padaj dvakrát.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#92 » ned 4. zář 2016, 16:30

Maďary už ne, několik v jednom balení mi pouze odpálilo zápalku, ale výstřel nevyšel. Oproti SB smrděj a kouřej, dost zasíraj pistoli. Střílím z vz.82.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#93 » pát 30. pro 2016, 14:13

Trochu filozofická otázka... jakou má budoucnost ráže 9x18mm?
Resp. otázka spíš zní, zda má smysl si v roce 2017 kupovat pistoli v této ráži? Když se podívám na všechny mě známé a dostupné prodejny střeliva, tak z cca 15 pouze 2 mají v nabídce makarovy a to za cenu 5.80kč ruské/maďarské CIP a za 6.50-.70 S&B... Konkrétně se mi líbí konstrukcí i střelbou makarov PM, ale nerad bych zjistil za půl roku, že nemám co střílet, nebo že můj náboj stojí cenově vedle winchestrovky. Tak si říkám, že dokud je bude vyrábět S&B tak to bude v suchu, sice za 7 kaček, ale bude čím střílet, ale co když oznámí ukončení výroby? Pak bude karton staré zásoby stát víc než 4 pistole. Ikdyž v 7,65ce už se nové pistole taky nevyrábí a ty jsou na tom cenově stejně, jen jsou víc k sehnání. P.S. k přebíjení mě nikdo nedonutí :D to raději sáhnu po něčem do čeho se dá nacpat luger.

Tak až se někdo bude nudit, díky za názor :)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#94 » pát 30. pro 2016, 14:31

Proč se starších ráží bát? 7.65 Br, 6.35 Br, či 9 Br. také nejsou na každém krámu či střelnici (občas narazíš jen na 9 Luger a přebíjené 9 Luger). Už u tohoto střeliva nebudou asi krásné ceny, jako byly při likvidaci skladových zásob celého východního bloku, ale pořád tyto náboje budou a vzhledem k množství zbraní pro ně vyrobené i relativně levné.

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#95 » pon 2. led 2017, 11:38

Ty pytle střeliva ze ZS jsem měla tři, jeden a půl už jsem vystřílela. Slabý jsou, to nepochybně, ale na trénink mi to stačí. Taky čoudí a pistole se musí fakt víc vyčistit. A někdy u šestýho, sedmýho zásobníku začnou zádržky. Ale selhač třeba nebyl ještě ani jeden.
Ale mám dotaz. Pod stromeček jsem dostala nějaké střelivo a do Maka klasický SaB a nějaké německé. Moje němčina bohužel není tak super, abych si zjistila, čím se liší. Ví někdo z hlavy?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#96 » pon 2. led 2017, 11:43

Řekl bych, že jediné náboje které je třeba hlídat jsou československé vz. 82 ze spékaných ocelových pilin. Všechny ostatní by měly být zcela v pořádku pro použití v Makovi.

Zatím nejlépe mi chodily (soustřelem) staré maďarské MFS, staré SB mám 2x větší rozptyl, německé jsem žádné neměl, takže bohužel neporadím.



ptarmigan
Příspěvky: 38

Příspěvek#97 » úte 3. led 2017, 15:28

Nejsou ty německé náboje tyhlety: viewtopic.php?p=62277#p62277 Pokud ano, tak jsou to přeznačení Maďaři, ocelová nábojnice, Fe jádro a kouří fest.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#98 » pát 23. říj 2020, 17:03

Oživím trochu téma.
Jaké střelivo kupujete nyní a jaké s ním maté zkušenosti?
Narazil jsem v podstatě jen na S&B a na prvi partizan. Je toho ještě na trhu víc?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů