9x18 Makarov

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#61 » pát 26. pro 2014, 14:08

A to se vám stalo s Lugrem, nebo Makarovem ? Já nejsem placenej žádnou firmou, jen jsem napsal své zkušenosti. S originál Lugrama od S&B se mi taky staly závady, ale nejsem si jistej, jestli to bylo nábojema, či zbraní. V Makarovu mě ještě nezklamala ani pistole, ani náboj. Tím však nechci tvrdit, že se to nikdy nestane. Nic není dokonalé :D

A jinak co se těch "akčních" nábojů od pana Makarova týče, asi bych doporučoval zvednout telefon a zavolat tam. V Prostějově je jeden prodejce Qinsu, který má živnost doma, takže je to na domluvě. Jak dlouho akce potrvá nebo jaké jsou zásoby mi není známo. Vzhledem k tomu, že já ještě pár nábojů mám a navíc plánuju do nového roku nákup něčeho jiného, tuto sqělou nabídku musím buď odložit (s vědomím, že až budou finance, bude po akci), nebo se jí úplně vzdát :cry:
http://eshop.qins.cz/qins-cz/2-KONTAKTY



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#62 » pát 26. pro 2014, 14:47

Dost dobrá cena a má i Blazery 22 lr.
Pro mě ale daleko, musím vydržet už bude mít zase Beareka.



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#63 » pát 26. pro 2014, 14:49

Samozřejmě že s Makarovem. Jinak bych to sem nepsal. Chyba byla v náboji, samotný Makarov ještě nikdy nezklamal. Střelivo je objednáno, teď čekám na údaje k platbě.



Makarov pm
Příspěvky: 2

Příspěvek#64 » úte 3. bře 2015, 13:32

Ahoj, můžete mi poradit kde koupím levné střelivo do pistole Makarov pm ? Děkuji všem za rady.

Sloučeno/přesunuto do správné sekce. Než založíš téma, hledej zda už neexistuje a přemýšlej trochu nad názvem
(munice :) ).
Peggy



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#65 » úte 3. bře 2015, 13:36

Na munici bych doporucoval Vrbetice.
Na Makarovy jsem kdysi slysel doporuceni na Munitop.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#66 » úte 3. bře 2015, 13:51

Inzeráty, občas "akční výprodeje" různých prodejců. Prostě sledovat internet.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#67 » sob 26. bře 2016, 22:59

Po roce bych toto vlákno možná vytáhnul. Dá se dnes ještě najít obchod, kde by toto střelivo bylo běžně skladem? Nebo to chce opravdu hlídat, kde se zrovna vyskytne, nebo inzeráty? Myslím, že střelců lačnících po tomto střelivu je stále dost...



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#68 » sob 26. bře 2016, 23:52


Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#69 » sob 26. bře 2016, 23:59

Uznávám, moje chyba, něco blíže JM kraji? :-)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#70 » ned 27. bře 2016, 09:59

Doporučuji doplnit bydliště do profilu - usnadníš práci ostatním. Přímo v Brně jsem je bral v Armorum, jinak je měla Zlatá puška (Plumlov). Nejlepší máš zvednout telefon a zavolat - hodně krámů nemá střelivo na webovkách. Zkusil bych se zeptat třeba i v Alfaproj, nebo IBO (opojí Brno).

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#71 » ned 27. bře 2016, 10:50

Díky za tip, až to bude aktuální, vyzkouším tu telefonickou metodu. Jinak bydliště doplněno.



ptarmigan
Příspěvky: 38

Příspěvek#72 » pát 1. dub 2016, 23:31

Makarovy S&B kupuju běžně v Alfa Proj.



NormanBates
Příspěvky: 5

Příspěvek#73 » stř 8. čer 2016, 15:38

Zdar,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s maďarskejma nábojema MFS. Koupil jsem si do Makarova kupu nábojů vz. 82 od tohohle výrobce a, abych řek pravdu, su z nich dost rozčarovanej. Prvně jsem se bál, aby to nebyly ty spečený kovový piliny, který, jak jsem někde čet, jsou tak tvrdý, že vydírají hlaveň. Ale rejpnul jsem si do nich normálně na prodejně a bylo to normální měkký olovo.
Co je ale větší problém, že oproti S&B, který jsem měl předtím, jsem zpozoroval při výstřelu znatelně větší průšleh výhozním okýnkem. Když jsem potom posbíral nábojnice, nestačil jsem se divit. Většina z nich byla znatelně deformovaná, vydutá u dna na jednu stranu (předpokládám právě do výhozního okýnka), dost z nich dokonce prasklo. Asi proto jsem měl tak zaprášenej ksicht.
Trošku jsem se potom pídil, až jsem došel k závěru, že náboje vz. 82 maj lehčí střelu, což poněkud paradoxně znamená větší prachovou náplň.
Prodejce mě ale ujišťoval, že tyhle náboje jsou ekvivalentní, že je bez problémů můžu použít do jakékoliv zbraně ráže 9x18.
Máte s tím někdo zkušenosti, je to normální pro tento typ nábojů? A nemůže to uškodit zbrani?

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#74 » stř 8. čer 2016, 18:39

Tak hlavně něco na upřesnění:
náboje vz. 82 se vyráběly pouze Československu. Střely těchto nábojů byly vyráběny ze spékaných ocelových pilin s nějakou pryskyřičnou směsí. Díky tomu byly tak tvrdé a minimálně tvárné. Bylo proto nutné pro ně najít odpovídající vývrt a ten byl právě polygonní, u zbraní Pi vz. 82.
Nevím o žádné jiné zemi, která by takovéto náboje vyráběla.

Takže NormanBates, jestli jsi koupil náboje vz. 82 a chceš je použít v "sovětském" Makarovu, rychle si obrousíš vývrt, byť je chromovaný, protože "sovětské" pistole Makarov (a její klony) mají klasický vývrt. A jestli jsi koupil maďarské náboje MFS, můžeš být v klidu, co se týče vývrtu. Já osobně jsem jednu krabičku nábojů Makarovů od MFS zkoušel při závodech LOS. Vždy poberu co najdu, takže se mi často stávalo, že jsem v zásobníku měl MFS i SB. Při střelbě jsem si nějakých extrémních rozdílů nevšiml, ale to bylo také dáno nějakým tím adrenalinem :D . Ale i tak vím, že se mi při mířenějších střelbách průběh výstřelu zdál jiný, jako by větší, ale nic strašného.



NormanBates
Příspěvky: 5

Příspěvek#75 » stř 8. čer 2016, 20:26

Tos mě dostal, hele. Já mám zbroják jen chvilku, takže to jde snadno.
Ale jak si mám potom vysvětlit tuhle krabičku?

vz82MFS.jpg


Takhle vypadá (náboj i krabka). Nápis na mých je teda v češtině. Tenhle jsem jen rychle splašil přes Google. Ale jsou to ony.
Jak teda poznám, co můžu bezpečně naládovat do Makarova a co už ne?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: lumír a 14 hostů