Test vhodnosti dostupného stř. 9mm BROWNING COURT pro nošení



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#46 » pát 21. úno 2014, 18:35

V 9 Br. je problém najít adekvátní HP i na americkém trhu. CD v 9 Br. nemusí projít přes hrudní kost, takže nebrat.

Spíš mě zaujala ta 9 mm Luger SeCa a její legálnost na Slovensku. Je nějaká možnost, jak to dostat sem? Existuje nějaké povolení na nákup nábojů pro normální fyzickou osobu? Koupit to nějak u nich...a?



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » stř 10. zář 2014, 20:11

Mno, CD nemusí projít přes hrudní kost, ale kopačku to dá slušnou a zcela jistě ta hrudní kost praskne. na zastavení mi to přijde taky dobrý…ostatně osobně když už bych na blízko střílel, tak rozhodně ne jednou, mě přijdou fajn. Ale otázka ta samá, jsou legální u nás?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#48 » pát 16. led 2015, 09:25

Také bych chtěl poděkovat za provedení testu, avšak na BM mě zarazilo pár věcí. Berte to prosím spíš jako moje otázky, nemám s tím zkušenost ale zajímá mne to, tak na to zkouším jít selským rozumem:


lebadabel píše:Provedl jsem zkoušku vhodnosti střeliva 9 mm BROWNING COURT pro nošení....

...Střely Black Mamba uvízly v hloubce 14 – 20,5 cm (průměrně 17,4 cm), střely Winchester v hloubce 18 – 21,5 cm (průměrně 20,2 cm) a střely Magtech a S&B jsem všechny shodně našel v hloubce cca 17 cm (rozdíly byly skutečně milimetrové a při „přesnosti“ měření v mokrém papíru nemá smysl je brát v úvahu).

SB a Magtechy měly pouze milimetrové rozdíly v hloubce průniku. U BM je však vidět, že je dokážou překonat až o 3,5cm - to je ale pro nošení horší, ne? Řekl bych, že ty centimetry se pak mohou stát osudným co se ohrožení další osoby týče, ne?

lebadabel píše:...Již dříve jsem zkoušel střílet i do hranolu z měkkého, vyschlého dřeva (o tloušťce cca 20 cm). Magtech, ani S&B hranol neprostřelili, Black Mamba ano...

Opět to poukazuje na větší schopnost penetrace a tím větší možnost hladkého průchodu tělem při sebeobraně, je to tak?

lebadabel píše:...Nevím co si myslet o Black Mambě. Velký rozdíl v průbojnosti „jednotlivých výstřelů“ a nikterak závratná přesnost při střelbě na větší vzdálenost hovoří v její neprospěch. Naopak, relativně malá průbojnost při dopadu do měkkého cíle svědčí opravdu o maximálním předání energie...

Spíš bych řekl pravý opak - relativně velká průbojnost - 20,5cm versus 17 u SB a Magtechů...v tomto bych nespoléhal na tu nejmenší hloubku 14cm, ale vždy raději na tu největší - 20,5cm

Jsou to jen moje úvahy, ale vzhledem k tomu, že BM po vstřelení do měkkého materiálu absolutně nezměnila svůj tvar (tudíž logicky nepředá větší energii než ogivál) , má v tabulce psaný největší výkon, rychlost a zavrtala se nejhloubš - je opravdu tou "nej" pro nošení???

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#49 » pát 16. led 2015, 09:35

Myslel jsem že tohle je už pár let vyřešený. BM je , ve všech rážích, jen předražený seloplášť a ještě v mizerné kvalitě. Zkoušel jsem je v 9Luger, .38Spl a .45Auto. Ve všech případech nekonzistentní rychlosti, střela se chová jako standartní celoplášť a v .45 jsem měl z jedný krabičky pár selhačů.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#50 » pát 16. led 2015, 11:42

K tomu bych ještě připočetl problémy s podáváním nábojů BM v některých zbraních a uvolňování střel, resp. jejich zasunování při pravidelném nabíjení a vybíjení.
Takže nakonec je na těch nábojích zajímavý pouze název a barva střely. :-D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#51 » pát 16. led 2015, 23:33

Steinere : Jak si se dopracoval k tomu, že ruské zbraně jsou klumpry s velkýma vůlema ??? Ještě jsem neslyšel, že např. Makarov je klumpr, fakt tvrdé tvrzení !
Zaklepej si někdy s novým Glockem !



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#52 » pát 16. led 2015, 23:35

Já jsem střílet ty ocelové Wolfy z Walthera a absolutně žádný problém, tím netvrdím, že při stálém používání se nic neděje, mosaz bude vždy jen mosaz, asi tak. V Praze v Cidu je stále mají.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#53 » pát 16. led 2015, 23:43

Mě teda CZ75 Lugery s ocelovýma nábojnicema žrát nechtěla. Odmítala to přebíjet ikdyž byla prolitá olejem.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#54 » pát 16. led 2015, 23:47

V mé 75 jsem je nezkoušel, ty jsem střílel jen z revolveru a tam je to jedno.
U PK 380 Wolfy i ZVL naprosto bez problémů. ZVL ale měly mosaz, teď už nejsou.



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#55 » sob 17. led 2015, 00:44

Bohuliby: jaky obchod mas prosim na mysli pod slovnim spojenim: "v Praze v Cidu"? Levnejsi strelivo 9 mm Br. kr. bych velmi ocenil, ale Wolfy jsem na netu zatim nasel jen v Ceske Lipe...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#56 » sob 17. led 2015, 10:37

Počítám, že Bohuliby myslel C.I.D Praha. Ale nejsem si jist' jestli jsou Wolfy to pravé ořechové na nošení.



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#57 » sob 17. led 2015, 14:57

Nejde mi o noseni (na to mam S&B), ale o trenink, diky za info;-).

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#58 » sob 17. led 2015, 16:12

Tak to jo. Ale radši tohle téma nechte nábojům pro nošení, ať to není pro někoho zavádějící. Tak pak napiš, jak jsi s nimi spokojený, třeba sem : viewtopic.php?f=28&t=3336



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#59 » ned 18. led 2015, 00:57

http://cidpraha.inshop.cz/inshop/script ... ItemIdx=27
Já bych je na obranu také nenosil, koupil jsem do sbírky a na zkoušku.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#60 » ned 18. led 2015, 01:01

Winchestery by asi byly dobré na nošení, ty jsem koupil v Praze u Bryma, prodával je i po jednom kuse, ale už je v nabídce nemá.
Škoda, že ruský Barnaul nemá v nabídce tuto ráži, v Makarovu se to dá normálně sehnat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: anton83 a 13 hostů