9mm LUGER broková střela



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#16 » úte 16. úno 2010, 19:00

Pokud chceš něco konkrétního:

.22 LR CCI brokový s gumovým košíčkem - Beretta 70 hl. 89 mm - NEPŘEBIL ani jeden z 10ti - rozptyl na 5 m díky košíčku přijatelný, ale velmi malý průměr broku a je jich v tom košíčku VELMI málo.
Hodnocení - Naprosto nevyužitelné neb užovka, slepýš i zmije je u nás státem chráněná.


.22 LR Winchester super XLR brokový bez košíčku, pouze sevřený konec nábojnice - Beretta 70 hl. 89 mm - NEPŘEBIL ani jeden z cca 50ti - rozptyl na 5 m rovnoměrně po celém terči, ale velmi malý průměr broku. Na druhou stranu je jich tam o něco více, než v tom košíčku takže lepší pokrytí terče a při střelbě z malorážky ještě lepší a hustší rozptyl.
Hodnocení - dobré tak na špačky a vynikající na likvidaci vosiček! V praxi na obranu nepoužitelné.


.22 WMR CCI brokový s gumovým košíčkem - NAA mini revolver hl. 30 mm - přebití nezkoušeno - jinak TO SAMÉ co první .22 LR CCI.


7,65 Br. brokový Libra s plastovým košíčkem - Walther PPK hl. 84 mm - přebíjí - PŘEBIL 10 z 10ti - rozptyl na 5 metrů rovnoměrně po terči, o něco větší průměr ale málo broků v jedné dávce.
Hodnocení - dobré snad na nějaké menší psy a jinou havěť, na feťáky NE. Zkoušeno - Neprojde starým koženým kabátem na 5 metrů.


9 mm Luger brokový Libra s plastovým košíčkem - Walther P1 hl. 125 mm - Přebil POUZE 1 z 10ti ran - rozptyl na 5 metrů rovnoměrně po terči, o něco více broků než u 7,65, ale pořád nic moc. Hodnocení - na psy už lepší než 7,65, na nezfetovaného důchodce "možná" v pohodě - viz. známá střelba v hospodě do týpka ve vaťáku.

.38/.357 CCI brokový s plastovým košíčkem - S&W revolver hl. 76 mm - přebití nezkoušeno - rozptyl na 5 metrů rovnoměrně po terči, broků určitě zase o něco víc a větší než u 9 Luger, ale pořád to není ono.
Hodnocení - na normální psy v pořádku, na velké bestie pokračovat jednotnou střelou. Na obranu před fetkou však stále nedostatečné - opět bych doporučil okamžitě tuplovat kulí. Několik broků se prokousalo skrz starý kožený kabát na 5 metrů. Dále spolehlivě projde skrz kartonovou krabicí napěchovanou zmuchlanýma novinama, ale krabicí plnou smrkových třísek neprojde.



Toť vše co jsem vyzkoušel a co si o této problematice myslím JÁ osobně a je to jenom moje tvrzení. Ať si nejlépe každý udělá svůj názor a ještě lépe je to vyzkoušet si sám v klidu na střelnici, ať vidíte sami co to dělá do terče/petky/kabátu ... 8-)

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » stř 17. úno 2010, 08:12

Taky jsem před lety koupil (před dost lety, ale nevěřím, že by na tom šlo zas tak moc vylepšovat) 9 Luger od Libry. Pokrytí bylo po celým terči - ale dírečky, jak když to rozpícháš špendlíkem. CZ75 5z5 nepřebilo, zbytek jsem daroval a zapoměl, že něco takovýho existuje.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#18 » čtv 18. úno 2010, 18:54

Kdysi jsem zkoušel asi po 20 nábojich jak CCI tak Libra 9 Luger. CCI byly spolehlivější, ale půlka nepřebila. Libra přebila dvakrát. Ani jedny bych nenosil..

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pon 15. bře 2010, 20:04

Ja jsem zkusil 3x .45 ACP cci v HK USP. Na cca pet metru to bylo v celem mezinarodnaku, mozna i neco mimo. S prebitim problem nebyl. Papirem i podlozkou z krabice to proslo :). Kdyz vezmu v potaz, ze USP ma polygon, tak nechci vydet ten rozptyl z klasickeho vyvrtu.



Adam w140
Příspěvky: 31

Příspěvek#20 » pon 7. čer 2010, 13:32

Zajimava diskuze, chtel jsem cpat do 9mm taky brokove naboje ale nedoslo mi, ze to bude mit takovy vliv na vykon. Co byste teda krome brokovnice doporucovali za razi - jde spis o jistotu trefy na kazdou ranu. Diky :-)



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » pon 7. čer 2010, 13:41

Adam: Když se naučíš střílet, nemusíš řešit ráži. A hlavně nemusíš řešit, kolik dalších lidí postřílíš mimo útočníka.

Edit: Jejda, neuvědomil jsem si že je tady Adam, prosím moderátory o smazání mého příspěvku, neboť je zde OffTopic. Děkuji. ;)



Adam w140
Příspěvky: 31

Příspěvek#22 » pon 7. čer 2010, 17:58

No zadnej carostrelec nejsem ale abych delal takhle zasadni chyby to snad ne. Trenuju celkem rozume a nemyslim si ze 2 krabky na mesic staci. No leda tak po 500.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#23 » úte 8. čer 2010, 21:09

Pokud trenujes stejne dukladne, jako ses ucil otazky na test, tak potes panbuh!
Myslis po 500 ranach, nebo 500 trenincich?
Vis co, prijd nekdy na LOS a uvidis, jak zasadnich chyb se clovek dopousti, je-li i jen pod minimalnim stresem. Natoz pak kdyz mu jde o zivot!

K tem brokum v kratke zbrani: Potvrzuji, co jiz bylo napsano - zapomen na ne!



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#24 » stř 9. čer 2010, 15:02

Steiner, Jomekabi a ost. - taková malá tech. poznámka - "Adam w140" není Váš oblíbený starý známý soudruh AdamBAN

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#25 » stř 9. čer 2010, 21:42

V tom pripade se omlouvam. :oops:
Ovsem ta pozvanka na LOS samozrejme stale plati. :)

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#26 » úte 29. čer 2010, 16:03

taky jsem přemýšlel jestli to není AdamBan,ale něco mi říkalo,že ne. ;) trošku umírněnější přístup..

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#27 » čtv 16. črc 2020, 06:11

Trochu oživím vlákno z pravěku ... krátce poté, co jsem si v 92 pořídil ČZ 75 semicompact jsem zkoušel různé střelivo, m. j. i brokové Libry, nevím jestli se ještě vyrábí, ale občas na ně jde ještě narazit, teď spíše jsou běžně v nabídce brokové od CCI.

Na 5 metrů do dřevěné stavební podlážky rozptyl broků cca 30 cm, průnik cca 0,2 - 0,5 cm do dřeva. Na stejnou vzdálenost jsem s tím zastřelil myš. Bohužel to z 10 nábojů přebilo snad jen jednou, stejně tak to nepřebilo další "normální" náboj po brokovém. V pistoli, tedy minimálně v mlsné ČZ 75, nepoužitelné. V revolveru na ty hady nebo myši asi v pohodě ... ale jinak do pistole zbytečně vynaložené náklady na střelivo ;)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#28 » čtv 16. črc 2020, 07:16

Libry byly slaboučký s CCI mi kdysi STI LS fungovala spolehlivě



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#29 » čtv 16. črc 2020, 11:29

Libry jsem si kupoval na zkoušku někdy před rokem a prodavač mě upozornil na to, že pistoli to nepřebije. Zkusil jsem vystřelit asi 5 ran z Glocka 19 a pokaždé to normálně přebilo.



Milan-x
Příspěvky: 20

Příspěvek#30 » sob 22. srp 2020, 11:21

Také jsem před týdnem testoval 9mmL brokové od Libry a výkonově i spolehlivostí super. A to jsem použil Glocka 17 G.4, tedy dvoupružiňáka, u kterého mám vyzkoušeno (neboť léta přebíjím), že pokud náboj spolehlivě přetahuje totok, tak už potom každou, včetně Číz. Spolehlivost s Librama 100%.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů