Použití střeliva Hollow Point



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#721 » stř 3. úno 2021, 18:41

LukynZ píše:Obyčejné vytištění se ověří jak? Jak se ověří že to má Pepa od PČR a ne z Wordu?


1. je to elektronicky podepsaný dokument, který má své náležitosti
2. můžu si zavolat na příslušný Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál a podle čéjéčka a jména si ověřit platnost vyjímky



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#722 » úte 9. úno 2021, 12:48

Tak jak to vypadá? Já se s tím nepatlal a poslal okolkovanou žádost poštou. Převzato 4.2 a zatím nic....



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#723 » úte 9. úno 2021, 14:13

greenhorn píše:je to elektronicky podepsaný dokument ...
... ktery si tudiz mohu na kazdem CzechPointu nechat autorizovane zkonvertovat do listinne podoby, ktera ma pravni ucinky originalniho dokumentu.

Kdyz uz teda budu chtit mit v ruce papir ...

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#724 » úte 9. úno 2021, 17:52

A ako obyčajný človek pozná či je to skutočne overená kópia? Jedine tak že príde na príslušnú poštu a nahliadne podľa čísla do overovacej knihy. ... Ono na tej pošte sú tiež experti ktorí overia čokoľvek, robím s nimi často a už mi overili nejednu vec čo podľa mňa overiť fakt nemali a nemohli, ale keď som im to sebavedome dal tak problém nebol.

Ľahšie a rýchlejšie je, ako písal greenhorn, zavolať na políciu a riešiť číslo jednacie, ale ak je sobota má človek smolu... Pre bežného človeka nemysliteľné. Podstatné je že platí to čo je v CRZ pre tých, ktorí majú možnosť to v CRZ overiť. Ostatní ľudia konajú v dobrej viere a nie je pre nich bežne možné rozlíšiť či sa jedná o podvodníka (s papierom alebo bez) alebo nie. Našťastie to po nich ako zákon nevyžaduje, ako písal aToM.

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#725 » úte 9. úno 2021, 23:24

Nevím, jak ostatní, ale já chci při prodeji vždy vidět zbrojní průkaz. Pokud by měl jeho majitel nákupní povolení splácané ve Wordu, byl by tak trochu sám proti sobě, ne? ;)



LubosD
Příspěvky: 40

Příspěvek#726 » úte 9. úno 2021, 23:36

Pavluso píše:Tak jak to vypadá? Já se s tím nepatlal a poslal okolkovanou žádost poštou. Převzato 4.2 a zatím nic....

Já jsem posílal 30.1. datovou schránkou. Včera (8.2.) mi přišla schválená výjimka s tím, že doručení a rozhodnutí nastalo 3.2. :lol:



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#727 » stř 10. úno 2021, 09:48

Kurt píše:Nevím, jak ostatní, ale já chci při prodeji vždy vidět zbrojní průkaz. Pokud by měl jeho majitel nákupní povolení splácané ve Wordu, byl by tak trochu sám proti sobě, ne? ;)


Jak má přesně fungovat ten mechanismus podvodu "zbrojní průkaz + nákupko ve wordu"?

Jakože nakupující se prokáže svým zbrojním průkazem, ale nákupko teda bude mít falešné? To je velmi sofistikovaný podvod, na to se určitě nepřijde. Proč by to prosím někdo dělal a za jakým účelem? A proč by se u toho prokazoval svým legálním zbrojním průkazem?

Že by byl falešný i zbrojní průkaz neberu v potaz, protože nákupku s razítkem taky tedy věříš a přitom ho zfalšovat by jistě bylo mnohem jednodušší, než zfalšovat zbrojní průkaz.

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#728 » stř 10. úno 2021, 10:06

LordSalix píše:Jakože nakupující se prokáže svým zbrojním průkazem, ale nákupko teda bude mít falešné? To je velmi sofistikovaný podvod, na to se určitě nepřijde. Proč by to prosím někdo dělal a za jakým účelem? A proč by se u toho prokazoval svým legálním zbrojním průkazem?

Zajímavé. Oba píšeme totéž a přesto to vypadá, že jsou naše příspěvky v protikladu...
Napsal jste přesně to, co já - tedy že by držitel ZP musel být padlý na hlavu, aby něco falšoval ve Wordu.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#729 » stř 10. úno 2021, 10:14

Už to vidím špatně jsem to pochopil, pardon. Jsou tady tací, kterým se nákupko bez razítka nelíbí, nechť je to tedy pro ně :D



Akata Hu!
Příspěvky: 16

Příspěvek#730 » stř 10. úno 2021, 12:10

Pro info příjemná zkušenost z OSZBM Opava - žádosti (střelivo A-1 a zlé zásobníky) vyřízeny emailem v řádech pár hodin.
Bez kolku a bez poplatku.



Prasakus
Příspěvky: 1

Příspěvek#731 » stř 10. úno 2021, 13:23

Ahoj chlapi,

jen pro doplnění žádosti o udělení vyjímky ke STŘELIVU A-I musíte mít zaškrtnuté pro jaký důvod chcete vyjímku
tzn.
X(zaškrtnout) k nabytí vlastnictví zbraně kategorie A-I
X(zaškrtnout) k držení zbraně kategorie A-I
X(zaškrtnout) k nošení zbraně kategorie A-I

Já sem to poslal přes datovou schránku bez toho a pán z policie mi do hodiny volal, ať to předělám a pošlu znova.

Zmátlo mě, že tam je napsané jen "zbraně" a ne "zbraně a střelivo", tak ať nemáte podobný problém :)



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#732 » čtv 11. úno 2021, 09:40

To je takovy zakonny terminologicky chytak. Strelivo (o kterem zde mluvime) je zbraň kategorie A-1 (viz §4a zakona).

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#733 » čtv 11. úno 2021, 20:14

Tady byla taková docela zajímavá debata a nábojích Hollow Point (název vlákna), které jsou zapsané v rejstříku rozhodnutí zkušebny a zmizela a zůstala debata o datové schránce, která s tématem vlákna nemá mnoho společného. Tomu nerozumím.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#734 » čtv 11. úno 2021, 20:39

Nejspíš proto, že rejstřík rozhodnutí zkušebny o HP střelivu se s novelou zákona stal irelevantním.
A všichni se teď baví o tom, jak si rychle ty zlé náboje nahrabat.
V podstatě tohle vlákno splnilo svůj účel a stalo se zbytečným.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#735 » čtv 11. úno 2021, 20:55

No to právě není jistý.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů