Použití střeliva Hollow Point



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#376 » pát 26. srp 2016, 14:07

P.V. píše:A jak to závistivci zjistí?

uvidi naboje na stole? :P

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#377 » sob 27. srp 2016, 13:59

to jako budou dlabat střely z valu ??



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#378 » sob 27. srp 2016, 16:19

? Sem psal na stole, tj asi je budes mit na palpostu

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#379 » ned 28. srp 2016, 07:31

Tak si tam nechá jen pořadač s náboji a krabičku třeba sní, aby se k ní fakt nikdo nedostal. A z nábojů, kde jsou vidět hlavně dna nábojnic a zápalky nikdo, bez důkladného zkoumání, nic nepozná.

Mimochodem, projeví se na tom papírovém terči nějak významně ten vyšší zastavovací účinek ? Přijde mi, že střílet právě tímhle na střelnici je tak trochu blbost.

Ale třeba je nutně potřeba tady řešit takovouhle ptákovinu .....

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#380 » ned 28. srp 2016, 08:16

Nekrmte toho trolla.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#381 » ned 28. srp 2016, 08:31

Kolombo: Střílet na papír JHP je šílené plýtvání penězi... Jediné na čem se to projeví je balistický gel, mokré zlaté stránky a nebo třeba 5litrové barely s vodou (jsou i další možnosti, prasečí hlava, plechovky s masem a já nevím co ještě, hlavně cokoliv měkkého co tomu dovolí expandovat, tenký list papíru to fakt není). Já osobně jsem si s JHP vystřelil právě na barel s vodou a byla to paráááda, víčko tím tlakem odletělo asi 10m daleko a výstupní díra z barelu byla dost marast, vstupní díra byla klasická 9mm díra.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#382 » ned 28. srp 2016, 09:47

Střílet JHP do papíru má přece jedinej důvod - zjistit, jestli to konkrétní střelivo v tý konkrétní zbrani funguje a nedělá problémy.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#383 » ned 9. říj 2016, 17:28

Já bych měl s dovolením trošku jiný dotaz ohledně HP munice. Přebíječi znají LOS poměděné střely (TopStrely) a zde prodávají také HP projektily. Ovšem ta dutina tam dle nich není pro zvýšený ranivý účinek, ale proto, že prý jsou tyto střely přesnější (argumentace je, že těžiště je více posunuté dozadu). Nevím, zda je to pravda nebo blbost, ale celkem bych jich pár zkusil. Je mi jasný, že papír si stěžovat nepůjde a na klubovce bývám většinou já + 1, ale stejně mě to zajímá. Je náboj sestavený s tímto projektilem ok? Podle mě je to klasický HP a tečka. Akorát je fakt, že dutina nezasahuje do jádra střely - protože je to celé poměděné...



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#384 » pon 10. říj 2016, 14:23

A nemá to plášť...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#385 » pon 10. říj 2016, 16:25

Vyhlášce 370 tohle výr. provedení neodporuje, tam se o dutině nehovoří. Ze 119ctky zase člověk nabyde dojmu, že pokud to nebude konolej kužel s naříznutým pláštěm, není to střelivo se zvýšeným ranivým efektem...což je blbost, jen je to tam velice úzce vymezené.
Musel bys z toho postavit náboj a nechat to prohnat zkušebnou, abys zjistil jak to s touhle střelou doopravdy je.
Nicméně si myslím, že "není žalobce, není soudce" a pokud to budeš mít do papíru tak to bude každýmu buřt. A pokud ne, tak ať si postaví stejný a tu zkušebnu zaplatí.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#386 » pon 10. říj 2016, 17:47

Jestli to prodávají jako střely, tak musí být homologované a na zkušebně viděli.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#387 » pon 10. říj 2016, 17:58

To asi jo, dovolené výrobní provedení to evidentně splňuje (střela z olova) a tak s homologací problém nebude.
Ale mám pocit, že JakubCh to zamýšlí střílet z krátké, kde je použití střeliva se zvýšeným ranivým účinkem zákonem zakázáno.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#388 » pon 10. říj 2016, 18:22

Beru to stejně. Papír brečet nebude a na nic jiného přebíjenky nejsou. Navíc úplně nevěřím, že HP projektily jsou přesnější, takže zkusím pár kusů a uvidím, možná už je nevezmu :D A kdyby náááhodou na tom něco bylo, tak na "mířenko-nábojích" si toho nikdo nevšimne :D

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#389 » pon 10. říj 2016, 19:03

Při vychytané laboraci jsou o něco přesnější.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#390 » pát 14. říj 2016, 22:04

Již se to tady psalo, prostě jsou pouze na lov, proto se vůbec prodávají.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů