Použití střeliva Hollow Point

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#496 » pát 27. lis 2020, 18:01

jezekif : Jen dotázek? Proč bych měl při nákupu střeliva se skupinou C cokoliv dokládat průkazem zbraně?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#497 » pát 27. lis 2020, 18:41

Máš recht, C-čkař nemusí stejně jako B. To se týká pouze ZP skupiny E:
§ 28 odst. 4 písmeno b)
nabývat do vlastnictví střelivo pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně; toto střelivo je oprávněn také držet nebo nosit



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#498 » pát 27. lis 2020, 20:10

V návaznosti na tuto diskuzi jsem si ověřil, že poslední rozhodnutí ČÚZZS při kategorizaci střeliva bylo vydáno dne 16.9.2016. A potom už nic. Lze se oprávněně domnívat, že je něco špatně. Komu asi tento stav vyhovuje?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#499 » pát 27. lis 2020, 20:22

greenhorn : Pokud chceš za každou cenu nové rozhodnutí CUZZS, pošli dotaz a zaplať ho. Musíš být ale osoba nabo firma s licencí.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#500 » pát 27. lis 2020, 20:36

Já bych spíš byl pro změnu legislativy, kdy by veškeré střelivo neopovídajíci povolenému výrobnímu provedení musel výrobce (v ČR), dovozce či distributor povinně protáhnout zkušebnou. A bylo by jasno.
Jenže to by jsme tu neměli o čem tlachat, že. ;) :lol:

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#501 » pát 27. lis 2020, 20:43

greeenhorn : Ale to on pochopitelně udělat musí. Jinak s ním nesmí na trh. Ale nemusí s ní nutně na zkušebnu naší a mezinárodní legislativa není zaplaťpánbůh jednotná.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#502 » pát 27. lis 2020, 20:50

No a jsme doma, že? A potom se vytváří prostor ke spekulacím a nejednotnému výkladu. Se divím, že si nechceme sami hlídat vlastní trh. A opět se nabízí otázka, komu a proč to vyhovuje?



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#503 » sob 28. lis 2020, 09:17

Tak jsem šel jinam ještě z kamarádem.... já 7,65br na ZP B,D,E a kamarad 9mm luger JHP s ZP E, průkaz ZP ukázal na CZ 75, prodejce prodal oboum a neřekl ani popel. Pak jsem se ho zeptal. Jak to vidí. A přesně jako já, Marikanus a další. Na B cokoliv bez problému. Nic takového zákon neukládá. Na E taky ikdyz ukázal na PZ na krátkou. Protože pokud to nepoužije do krátké. Tak mu též muže prodat protože zákon to umožňuje. Takže tak.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#504 » sob 28. lis 2020, 10:42

Mac.42 píše:prodejce Ti není povinen cokoliv prodat
To jako vážně? Není to zrovna opačně?
Samozřejmě pokud je prodej nějak regulovaný, musí obě strany splňovat dané podmínky.
Ale že by mi Datart mohl odmítnout prodat pračku, pokud je má skladem?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#505 » sob 28. lis 2020, 11:50

No výborně. Takže je ten zákon pro srandu králíkům? Koupím si JHP střelivo legálně. Narvu ho do krátké a když někoho sundám v rámci nutné obrany, tak mi to bude odpuštěno. Chápu to správně?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#506 » sob 28. lis 2020, 12:07

Sud: Možná Ti bude odpuštěno v rámci NO (ovšem dovedu si představit i dokazování směrem, že povolené střelivo by nezpůsobilo takové poranění nebo by to mohl přežít), ale nebude Ti odpuštěno použití zakázaného střeliva v krátké v rámci zákona o zbraních.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#507 » sob 28. lis 2020, 12:30

Proč ne v rámci ZoZ?

(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem.


Odvracím přímo hrozící nebezpečí JHP střelivem, na které nemám výjimku. Pokud soud uzná NO. Nemělo by se to vztahovat i na ZoZ?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#508 » sob 28. lis 2020, 13:05

Sud píše:Koupím si JHP střelivo legálně. Narvu ho do krátké


No a tady můžeme skončit, protože ses dopustil přestupku a rozhodně to nebyla nutná obrana.

Nosím JHP a pak se bráním = nedovolené ozbrojování A PAK nutná obrana.
Čistím doma pistoli, rychle popadnu první co mi přijde pod ruku a jsou to JHP = celý děj je nutná obrana.

Řídím po vlivem a vidím teroristu, kterého přejedu = řízení pod vlivem A PAK nutná obrana
Jdu pod vlivem po chodníku, vidím teroristu, naskočím do auta a přejedu = celý děj je nutná obrana

Mně to přijde celkem jasné. Nutná obrana znamená "Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací" ... to neznamená "všechny činy které se staly kdykoli předtím"

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#509 » sob 28. lis 2020, 13:06

Protože máš jako držitel ZP vědět, že střelivo s vyšším ranivým účinkem v krátké spadá pod kat. A a Ty jsi ho tam někdy naládoval a až pak jsi jednal v NO. Leda by se prokázalo, že jsi začal ládovat náboje v okamžiku, kdy na Tebe byl veden nebo hrozil tok, kterému jsi se bránil... Jinak jsi je ve zbrani musel mít v rozporu se ZoZ už předtím...

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#510 » sob 28. lis 2020, 13:07

Tím činem, který by neměl být posuzován jako trestný, bude to "sundání" někoho. Použití zakázaného střeliva bude řešený zvlášť. Když ukradneš zlatou cihlu a pak s ní někoho "sundáš" v rámci NO, pořád budeš mít problém že jsi ji ukradl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů