hromadný nákup .22 LR



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#31 » pát 31. kvě 2019, 21:10

No tak jestli jsou to tyhle stary Rexy, tak ty sou i zadarmo drahy...

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » sob 1. čer 2019, 06:40

Zítra jdu na střelnici s GRAND POWER K22 si tam vystrilet tak 200 nábojů a dam vědět.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#33 » sob 1. čer 2019, 19:10

antonspelec píše:No tak jestli jsou to tyhle stary Rexy, tak ty sou i zadarmo drahy...

Já si vystřílel dvě krabky Rexů a ani jeden selhač, kvalita bohužel srovnatelná jako u standartek a možná o fous lepší.



drevak3
Příspěvky: 122

Příspěvek#34 » ned 2. čer 2019, 13:35

Nechci vám kazit neděli, ale tyhle náboje dostal biatlonový klub a měl jsem možnost s nimi si vystřelit. Střílel jsem z pušky a přesnost byla horší než sb standart, které jsme stříleli potom. Rána také silnější. Rozhodně bych je nedával do sportovní pistole z důvodu kdy přišla na krám zásilka rexů a několika lidem prasknul rám pistole. Do pušky ok, ale menší přesnost. Další věc je jak byli skladované. Já ve své mladické nerozvážnosti koupil ,,levné" náboje a ještě tu čtyři krabičky mám a čeká je likvidace.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#35 » ned 2. čer 2019, 18:56

Nemám osobní zkušenost, ale u REXů se občas stávalo, že se utrhlo dno nábojnice - což u samonabíjecí pistole mívalo nepříjemný efekt na střelce (brýle nutnost) spolu s nutností dolovat zbytek nábojnice z hlavně. Já osobně bych to vzal maximálně do pušky na blbnutí a nesmělo by to stát víc jak kačku.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#36 » ned 2. čer 2019, 19:08

Pánové, mám relativní osobní zkušenost. Kamarád koupil bednu Rexů za výhodnou cenu, byli jsme spolu na střelnici, střílel je z Rugera Mark II a pomalu každá třetí nepřetáhla, prostě žádná radost. Nevím, jak jsou na tom staré Rex Club, proto se těším, že dá seton vědět. Pro hromadný nákup bych možná uměl S&B Standard za 1,29 Kč, ale jestli budou setonovo Rex Club za 1,19 dobré, proč do nich nejít.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#37 » ned 2. čer 2019, 19:49

Já to testoval na dlouhé malorážce, pardon že jsem neupřesnil :-)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#38 » ned 2. čer 2019, 21:45

Jo staré REXy jsou fakt super :mrgreen:
Do pistole je nedoporučuju:
viewtopic.php?f=26&t=191&start=345
V opakovačce jo, tam ten uzamčený závěr to dno nábojnice podrží, ale u samonabijecí zbraně ne.
Co se týče přesnosti, to ať si každý vyzkouší sám :D



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#39 » pon 3. čer 2019, 14:56


Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#40 » pon 3. čer 2019, 15:43

Georg píše:Jo staré REXy jsou fakt super :mrgreen:
...
V opakovačce jo, tam ten uzamčený závěr to dno nábojnice podrží, ale u samonabijecí zbraně ne.
...

Zamknutý záver Winchester 9422 síce roztrhnuté dno REX-ky podržal, ale výbuch zdeformoval pružný pridržiavač (left extractor) a pri následnom zacyklovaní pákou došlo k jeho zlomeniu. Takže tak...



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#41 » pon 3. čer 2019, 15:46

ren píše: Pro hromadný nákup bych možná uměl S&B Standard za 1,29 Kč

.. to bych se přidal (Olomoucko, asi 1000ks).



Citrón
Příspěvky: 30

Příspěvek#42 » pon 3. čer 2019, 15:54

Mi praske dno, SB standart, "fouklo" takovym zpusobem, ze mi to ohlo vytahovac u Berettky 71.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#43 » pon 3. čer 2019, 17:12

@pavelg To je málo. Za tuhle cenu bych musel kopit bednu 5000ks (normálně krabičky, ale celou bednu).

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#44 » pon 3. čer 2019, 17:43

Igrlik píše:Zamknutý záver Winchester 9422 síce roztrhnuté dno REX-ky podržal, ale výbuch zdeformoval pružný pridržiavač (left extractor) a pri následnom zacyklovaní pákou došlo k jeho zlomeniu. Takže tak...

Zlomená či poškozená drobná součástka je nic oproti ztrátě či poškození oka. I v opakovačkách (dle sdělení majitelů ZKM 452) docházelo k prasknutí dna nábojnice. Drápek vytahovače pak toto dno vytáhl, ale válcová část nábojnice zůstala v komoře. Ne vždy a pokaždé, ale občas se to stalo. Mě se jednalo hlavně o to, že při "havárii" náboje v "opakovačkách" jsou tyto pro zdraví bezpečnější než "samonabíječky".



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#45 » pon 3. čer 2019, 17:48

Koukam, ze si tady kolegove nedaji rict. Inu, nektere zkusenosti jsou proste neprenositelne...ale za me osobne tech par usestrenejch desetniku na naboji za pripadne problemy nebo dokonce poskozeni zbrane ci zdravi rozhodne nestoji...ale kdo chce kam...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: maciz a 10 hostů