Sbírání nábojů

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#16 » čtv 13. říj 2016, 19:18

Můžu mít doma podobnou sbírku nábojů na sk. B nebo musím mít sk. A? Známej mi o něco menší sbírku nabídl po svém otci myslivci z pozůstalosti a doma si to nechce nechat a já nechci riskovat nedovolené ozbrojování. Mám B,E.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#17 » pát 14. říj 2016, 07:49

Patton: A proč bys měl mít A? Jsou tam nějaké vojenské náboje (munice - tedy ne civilní ráže)? Na to by A nestačilo, ale byla by potřeba výjimka. Neškodilo by si zopakovat ZoZ:)



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#18 » pát 14. říj 2016, 12:07

pelanj: Proč bys Pattona posílal na celou ZoZ? Jde jen o výklad paragrafů v zákoně. Pokud jsi právník, rozeber to paragrafově tady tak , jako bys ho obhajoval po razii PČR, která by tu krabici různých nábojů u něj doma našla, když má jen sk. B a E. Když jsem si jeho dotaz přečetl a obrátil se s tou samou otázkou na známé se ZP, tak se mi sešlo několik názorů na věc. A podle toho, že tady není více reakcí, tak předpokládám, že si nejsou jisti i ostatní na fóru.



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#19 » pát 14. říj 2016, 12:08

"A" tim mysli sberatelstvi, takze bych se zdrzel tech poznamek o opacku.

Odesláno z mého PLK-L01 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#20 » pát 14. říj 2016, 12:15

Nikdo další už nereaguje nejspíš proto že už se to řešilo tolikrát že se nikomu nechce to znova opakovat. Pokud máš skupinu ZP B tak si můžeš pořídit jakékoli střelivo pokud to není kategorie A.
Opravdu by neškodilo si zákon občas přečíst a osvěžit si co můžu a co ne.

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#21 » úte 11. čer 2019, 13:52

Ahoj, mám od kamaráda "hledače" kovů na stole náboj prý ze stíhačky Mustang z WWII. Dokáže to někdo identifikovat? Podle rozměru .50?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#22 » úte 11. čer 2019, 14:29

Vypadá to na .50BMG , aspoň od oka. Každopádně je to složenina, vystřelená nábojnice i střela prošla hlavní. Výrobce nábojnice "Twin city army ammunition plant Minneapolis USA"

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#23 » úte 11. čer 2019, 15:19

Ano, hilzna je z Hostivic kde jeden havaroval a kulka byla vystřelena na vlaky v Kladně na nádraží. Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#24 » úte 11. čer 2019, 22:50

Sided zřejmě má zrovna přehled o kodech dně nábojnice této ráže, něco si doplnil > a uvedl výrobce s jistotou.

střela již použita vystřelením, důkaz okem viditelné podélné drázky od hlavně na střele v pravidelných rozestupech kolem dokola.
Nábojnici neumím hodnotit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti