Nákup střeliva na ZP Sk A/E

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#16 » pon 6. srp 2018, 11:43

ren: to je ale asi spatne, ze ti prodavaji strelivo na ZP skupiny E a nechteji videt PZ.
Ja mam take jen E a vzdycky prodejce chtel videt prukaz zbrane.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#17 » pon 6. srp 2018, 12:42

JJ slendrian ve svete. :) Bud rad, ale nebud prekvapen, pokud by te nekde vyhnali :)



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#18 » pon 6. srp 2018, 15:04

Nepřísluší mi soudit zákony, ale

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,

b) nabývat do vlastnictví střelivo pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně; toto střelivo je oprávněn také držet nebo nosit


Kdyby se to vzalo do důsledku, tak by si Ečkař nesměl koupit na střelnici střelivo do zbraně kterou si tam půjčí, protože ji není oprávněn držet. Nebo je to jinak? Rovněž nechápu, proč by si Ečkař kupoval střelivo do něčěho, z čeho střílet nebude. Alespoň tedá já bych si určitě nenafedroval trezor něčím, co nepotřebuji.

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#19 » pon 6. srp 2018, 15:18

Jenže ty si to střelivo nekupuješ, ty platíš na střelnici za pronájem zbraně v podstatě se střelivem. Nebo jak myslíš, že se chodí střílet když zp nemáš? Bez náboju?



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#20 » pon 6. srp 2018, 15:26

Zamysli se nad tím, cos napsal. Jak si chceš pronajmout střelivo? To jako že potom vrátíš prázdné nábojnice a řekneš sorry jako, ale prach a střely už nemám? Navíc se obávám, že termín "pronájem střeliva" ZOZ nezná. A střílení bez ZP je úplně o něčem jiném, stříliš pod dozorem a vedením způsobilé osoby a žádné střelivo ani zbraň nenabýváš.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#21 » pon 6. srp 2018, 16:56

Já se pánům že strelnic nedivím. Jednak peníze nesmrdi. A druhak, když by si mohl každý do půjčené zbraně donést vlastní strelivo, tak by pořád řešili potíže s nejlevnejsima prebijenkama, strelivem odporujicim cip...

Pokud mají garantovat spolehlivost a bezpečnost tak...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#22 » pon 6. srp 2018, 16:56

ren: Mnoo takže si myslíš, že jsi si přečetl zákon a hned odhalil, že to všechny střelnice dělají blbě???? :geek:



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#23 » pon 6. srp 2018, 17:07

Blacky: Zákon jsem si nepřečetl, ke zkouškám jsem ho musel umět. A jako obyčejný řadový držitel ZP bych si už vůbec nedovolil vynášet soudy, jestli střelnice dělají něco blbě nebo dobře, nebo jsem snad něco takového napsal? Napsal jsem jenom, že teoreticky by (dle mého neodborného výkladu) neměli na střelnici Ečkařovi prodat střelivo do zbraně kterou není oprávněn držet. Toť vše, ani písmenko navíc.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#24 » pon 6. srp 2018, 17:12

To by si v tom případě nezastříleli na střelnici ani lidi bez ZP si trochu mimo



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#25 » pon 6. srp 2018, 17:14

>ren
Obávám se, že zapůjčením zbraně na střelnici nedochází ke změně vlastníka a žádnou zbraň v tu chvíli nenabýváš - ta je stále majetkem střelnice. Střelivo poskytuje střelnice za úplatu ke konkrétní zbrani proto, aby tam skutečně neládoval nějakej šikula přebíjenky bez záruky bezpečnosti.

Když bych parafrázoval Tvůj příklad, tak je to jako by sis v půjčovně motokár zapůjčil kárku a obsluha Ti odmítla naplnit nádrž benzínem, protože nemáš řidičák. Oni Ti poskytují službu jako celek - motokáru i s benzínem na omezenou dobu za předem dohodnutých pravidel a za konkrétní cenu.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#26 » pon 6. srp 2018, 17:54

notobi: Nečteš, co píšu. Psal jsem, že člověk bez ZP nic nenabývá do vlastnictví, zbraň i střelivo je majetkem střelnice a instruktor mu svěří zbraň i střelivo a dotyčný střílí pod dohledem instruktora.

mikimoto: Žádnou zbraň nenabýváš = podle ZOZ jako Ečkař nejsi oprávněn k takové zbrani koupit střelivo. Příklad s motokárou je už úplně mimo mísu, motokáry jezdí mimo veřejné komunikace a tam žádný řidičák nepotřebuješ. Pokud si chceš půjčit vozidlo pro provoz na veřejných komunikacích, musíš předložit ŘP odpovídající skupiny.

Možná by toto téma mohl rozštípnout některý zkušební komisař nebo právník, na zdejším fóru jsou.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#27 » pon 6. srp 2018, 18:33

Aha a se zbraní v areálu střelnice to přeci není to samé jako nosit /držet ji ve veřejném prostoru. Myslím, že zbytečně lpíš na "svém" výkladu a hledáš argumentaci pro ní, přesto, že všude kolem vidíš důkazy opaku. Nicméně myslím, že když napíšeš dotaz na MV, tak se to rozštípne rychle.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#28 » pon 6. srp 2018, 18:39

To ani nemusí. Prostě s Ečkem nepotřebuješ instruktora to je vše. Zaplatíš za náboje, ale odejít ze střelnice s nimi nesmíš. (nebo bys neměl)
Podobně jako pokud se tady s někým dohodneš a on ti na střelnici půjčí zbraň a náboje tak tě nemusí nijak hlídat a nemusíš mít povolení.
Stejně jako může komukoliv nad 18 dělat "instruktora" .Nemůžeš ale bez povolení přijít k němu domů a říct Franto půjč mi Glocka já si pojedu do Brna zastřílet zbroják mám.

Proto se vyplatí mít i B a kupovat si třeba .50 BMG jen tak. V zákoně je jasně pro E stanoveno "po předložení PZ"



Borgi
Příspěvky: 2

Příspěvek#29 » pon 6. srp 2018, 18:55

Taková zajímavost: Já zažil i opačný případ. Když jsem ještě ZP neměl, byli jsme jednou se známým (se ZP) na střelnici. Akce - ČZ na hodinu zadarmo (nebo jen ČZ-75 už si nepamatuju přesně). Platíte jen dráhu a střelivo. Rezerovovali jsme si P10 a po příchodu nám půjčili ještě i P07 protože byla taky volná. Jenže správce na nás: "Ale chlapi máme problém, máte vlastní střelivo? Nám došlo". Takže jsme naopak museli mít svoje, jinak si nezastřílíme :D Naštěstí známý měl, protože si to ověřil už dříve přes telefon.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#30 » úte 7. srp 2018, 11:08

Dragunov píše:Proto se vyplatí mít i B a kupovat si třeba .50 BMG jen tak. V zákoně je jasně pro E stanoveno "po předložení PZ"


Nechci bejt rejpavej, ale kupovat si .50BMG jen tak se rozhodně nevyplatí :lol:.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů