SFP9 vs PPQ

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#16 » sob 22. úno 2020, 17:42

U mně vyhrál PPQ. Dobře se mi z toho střílí a vzhledově se mi víc líbí. Mám PPQ M2 a jediný co jsem si upravoval, tak jsem dával trochu tužší pružinu pod tlačítko vypouštění zásobníku. U originální se mi stávalo, že jsem si při nějakým akčním blbnutí, občas vyhodil zásobník. :lol:



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#17 » sob 22. úno 2020, 21:23

Ja mam SFP9, nosim, chodim na strelnici. Idealni na vsechno.
Z PPQ jsem zkousel (ale to uz jsem mel SFP nejakou dobu) a rozhodne bych si to nevybral.
Problem co mam ja v podstate se vsim je ze vsechno ma proti SFP vysokej zaver. Vzdycky vezmu do ruky vicemene jakoukoliv zbran a hrozne me prekvapi jak nepohodlne vysoka je. Tohle me naprosto vzdycky odradi.
Tlacitko vs padla je slozitejsi tema. Ja mam samozrejme padla (tlacitkova SFP tehdy nebyla nebo nebyla u nas) takze jsem si zvykl, vypoustim ukazovackem. Hacek v tomhle je, ze tohle vypousteni nikdo nedela, takze prechod na jinou zbran by byl trochu slozitejsi. Z tohoto pohledu si myslim, ze je vyhodnejsi mit tlacitko. Nejaka bezpecnost nebo nahodny vypousteni, no co na to rict, naucit se lip tu zbran ovladat, aspon to bych udelal ja. Osobne z tohoto nejakou vetsi obavu nemam a neodrazuje me to od vybirani dalsi pistole. Vyssi slide je mnohem vetsi problem.

Pokud vylozene netrvas na padlech tak ja bych osobne do vyberu zahrnul S&W MP9.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 245

Příspěvek#18 » sob 22. úno 2020, 22:24

SW MP9 se mi docela i líbí designově, ale co jsem viděl testy a videa, tak VP9 vždy vyšla lépe, tak nevím no...
Na SFP9 se mi líbí, že všechny ovládací prvky mám po ruce a nemusím zbraň nějak natáčet. Jak jsem psal, PPQ jsem neměl možnost zkoušet, P10C jsem nebyl schopen palcem shodit závěr, prostě to nešlo jak tvrdé to bylo a APX mám jako vzduchovku od Umarexu a ta to taky nemá ideální pro mou ruku. Vždy musím trochu natočit zbraň v ruce...ale je to jen replika, nevím jak přesná oproti originálu.
Prostě SFP9 s pádly mi sedí.
Koukám, že se tak nějak sám přesvědčuji tom, že je to pro mě dobrá volba :D

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1304

Příspěvek#19 » sob 22. úno 2020, 22:41

Na P30 nemám problém vyhodit zásobník přes pádla palcem, ukazovákem nebo oběma... :angel:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2420

Příspěvek#20 » sob 22. úno 2020, 23:05

SFP9 je podle mě dobrá volba, zvlášť pokud ti hned napoprvé nesedla P10. Navíc na HK tu díly seženeš asi přeci jen trochu lépe, než na Walthera. S Berettou to bude zřejmě ještě horší.



maxx77
Příspěvky: 74

Příspěvek#21 » ned 23. úno 2020, 10:10

Taky nevidím problém s pádlama. Vyhazuju ukazovákem a bez problému. SFP9 je dobrá volba.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#22 » pon 24. úno 2020, 08:14

SFP9 je rozhodne trefa do cernyho to se tady nesnazim rozporovat :).

S dostupnosti nahradnich dilu bych si nedelal jakykoliv iluze, ze to bude lepsi nez nez jini vyrobci. Spis horsi popravde, protoze o HK je znamo, ze je civilni trh az tak moc nezajima.

Nicemene posledni rada, nevim jak spechas nebo v jakym je to momentalne stavu, ale 100% bych vzal optic ready verzi. Je tam priplatek, ale budes to mit nachystany kdyby ses nahodou rozhodl pozdeji.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2420

Příspěvek#23 » pon 24. úno 2020, 08:24

Podle vyjádření https://nocompromise.house/ mají náhradní díly pro HK skladem pro většinu modelů. Jednání s nimi je velmi rychlé.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 245

Příspěvek#24 » pon 24. úno 2020, 23:44

No momentálně se kloním k verzi SFP9L z pragmatických důvodů. Jen je fakt otázka, jestli investovat do OR nebo ne.... momentálně se chci naučit střílet normálně, v budoucnu kdo ví no....

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#25 » úte 25. úno 2020, 08:01

Hlavně si z nich běž i vystřelit :) já jsem zavrhnul 3 zbraně, které už jsem chtěl kupovat, než jsem se dostal k finální. Stejně jsem nevybral nejlepší možnost a měl jsem vzít CZ p10, protože ta mi sedí že všech nejlépe. ( Prošel jsem Glock, springfield, ZVS a skončil s Waltherem)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2420

Příspěvek#26 » úte 25. úno 2020, 08:40

SFP9L, bude klidněší při střelbě, těžší na čumák a vhodnější na desítky v terči.. na nošení je už fakt dlouhá. Jen jako příměr... když jsem měl k porovnání P-10C a SC, tak jsme nevěřil jak jiná ta zbraň náhle je.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 245

Příspěvek#27 » pon 2. bře 2020, 12:16

Tak díky všem za rady a názory. Nakonec jsem měl možnost mít v ruce i tu PPQ....a koupil jsem PPQ :D



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#28 » pon 2. bře 2020, 14:25

Ajaj, taky okouzlen pohledem a pohmatem, že?
Tak přeji, ať se s ní dobře střílí, zbytek je jasnej - je to krásná pistole. Já se s ní musel dost složitě učit mířenku )a ještzě se učím), zjistil jsem, že jsem spíš na tvrdší spouště. V akční střelbě mi sedí víc.
Jinak u mne 5000 ran a ani jedna závada.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#29 » pon 2. bře 2020, 14:28

Tak gratuluji ke koupi :) Ať dobře slouží. Jenom upozorňuji, že můj Walther přišel z továrny zcela nenamazaný a na prvních 100 rán jsem měl snad 20 závad. Pak jsem promazal a od té doby mám tak 3000 ran bez závady. Ať to lítá!

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 245

Příspěvek#30 » pon 2. bře 2020, 21:30

Jo naživo je ta PPQ taky super. Upřímně...kdyby ty pistole stály stejně, tak to mám asi těžké, ale vzhledem k tomu, že PPQ byla levnější o 4000 (což jsem věděl i předem), tak jsem nakonec vzal ji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti