Nevyhozená nábojnice

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#16 » stř 12. zář 2012, 07:33

Urdo: myslíš asi vytahovač.... taky bych to tak tipoval, občas je pod ním pěknej binec takže demontovat a vypucovat. Zároven zkontroluješ drápek, jestli není oběhaný. Ale to se někdy okem blbě pozná, chtělo by to jiný i s pružinkou a rovnou vyměnit.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#17 » stř 12. zář 2012, 11:47

:) máš recht, vyhazovače maj brokovnice a diskotéky ... ale rozuměls ;)



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#18 » stř 12. zář 2012, 12:20

I pistole mají vyhazovače.

Proč si myslíte, že to dělá vytahovač, který nábojnici po výstřelu nevytahuje? Ta úvaha je, že ji vytahovač špatně přidrží a následný náraz protější hranou do vyhazovače jí neudělí správnou rotaci a směr?

U PP/PPK je vyhazovač (nemyslím vytahovač) jen takové nevýrazné vybrání v materiálu, tak bych hledal tam. Je pryč? Otlačený? Zaoblený roh?

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#19 » stř 12. zář 2012, 12:27

pryč/otlačený/zaoblený by spíš nenechal vrypy na laku zápalky



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#20 » stř 12. zář 2012, 12:53

Jsi si jistý, že se vyhazovač potkává s místem, kde je lakování? Vyhazovač narážející do zápalky nezní zrovna bezpečně. :) I podle těch fotek tomu tak není. Navíc, na jedné z těch nábojnic to vypadá, jakoby opravdu jen přejel po její hraně. Kvůli těm zmatkům v tomto vlákně ještě zopakuji, že myslím vyhazovač a ne vytahovač.

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#21 » stř 12. zář 2012, 13:15

Ok takže, jak jsem již psal, zbraň byla nově koupená a byla velice málo střílená, takže opotřebení vytahovače i vyhazovače je minimální (žádné ulomené nebo obroušené hrany atd.). Můžu to kdyžtak nafotit, abyste to mohli posoudit sami. Problém s čištěním bych si dovolil vyloučit, zbraň byla důkladně vyčištěná (nicméně vyhazovač/vytahovač jsem demontovaný neměl). "Současné" střelivo jsem zatím nezkoušel, zbraň mám teprv chvíli.

Nico: Nejsem si tím jistý, ale vypadá to tak. Od něčeho ten poškozený lak být musí.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#22 » stř 12. zář 2012, 13:30

Od nečeho ano, asi od vytahovače. Nábojnice vpravo na fotografii. Na okraji nábojnice je otisk vyhazovače a na zápalce vytahovače. Vyhazovač u PPK nemůže dosáhnout na zápalku. Taky porovnej profily obou součástek a otisků.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#23 » stř 12. zář 2012, 14:24

1N4148 píše:Ok takže, jak jsem již psal, zbraň byla nově koupená a byla velice málo střílená


Takže to PP je nová výroba? To asi ne co? Opotřebování vytahovače a nebo pružiny se okem pozná někdy velmi těžko pokud ho nemáš s čím porovnat. A jestli jsi ho neměl venku tak ho demontuj, dokáže se pod ním nahromadit pěkný binec.
Ale upřímě, vaříme tu všichni z vody jen podle špatný fotky nábojnic a popisu. Nejspíš to nikam nepovede dokud ho nevezme do ruky puškař a nebo aspon někdo zkušenější.

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#24 » stř 12. zář 2012, 15:18

Ne, nová výroba to není.
Bylo by možné hodit sem nějaký odkaz nebo informaci, jak se postupuje při demontáži vytahovače a co je k tomu potřeba? Nikdy jsem to nedělal.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#25 » sob 15. zář 2012, 13:31

Artifex píše:u PPK/PPčka bych řekl na 100% zkontrolovat slabý úchop, dynamický závěr při slabém úchopu nedojede až k vyhazovači protože jej úchop zbrzdí, hilzna díky tomu, že se jen slabě dotkne vyhazovače vypadne z drápku vytahovače a sekne se.
...
...když by ani toto, může být problém v pružině (moc silná, závěr nemá sílu s daným střelivem energicky klepnout nábojnici o vyhazovač)

Na vyťahovač zabudni, toto je podľa mňa príčina problému. Pri výstrele buď kvôli silnej vratnej pružine, slabej laborácii náboja alebo veľmi veľkých odporoch pri pohybe záveru tento nedôjde až do svojej zadnej polohy tak, aby náraz na vyhadzovač vyhodil nábojnicu. Takže skontroloval by som pri zbrani zloženej bez vratnej pružiny, či pohyb záveru je hladký, či nie je brzdený v drážkach alebo tlakom bicieho kohúta zospodu. No a na strelnici by som skúsil inú značku munície. Nakoniec by som sa venoval vratnej pružine.

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#26 » sob 15. zář 2012, 16:50

No nevím, na normálně vyhozených nábojnicích je jasně patrný otisk od vyhazovače (viz 1. fotka vlevo), což zrovna nesvědčí o tom, že by nábojnice měly problém se za normálních okolností dotknout vyhazovače. Jedině, že by ty konkrétní nevyhozené náboje měly nějakou slabší laboraci (čili výrobní chyba). Jinak SB má poměrně silné laborace, E0 je 240J (u současné produkce, u té starší nevím)

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#27 » sob 15. zář 2012, 20:20

Ja som svoje povedal, ostatne aj Artifex to vyhodnotil zhruba rovnako. Uvedom si, že pri zbrani s dynamickým záverom sa vyťahovač na vytiahnutí nábojnice z komory po výstrele absolútne ničím nepodieľa. Naopak - nábojnica tlačená splodinami výstrelu sa vysúva z komory a svojím dnom tlačí záver dozadu. Až v okamihu, kedy nábojnica je už úplne z komory von a narazí na vyhadzovač, ujíma sa práce vyťahovač ako klopný bod, záchyt, okolo ktorého sa nábojnica natočí a kontrolovaným spôsobom opustí lôžko v čele záveru.
Vyťahovač slúži na skutočné vytiahnutie iba v jednom prípade - keď vyhadzuješ nevystrelený náboj z komory obtiahnutím pri vybíjaní zbrane. :geek:

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#28 » sob 15. zář 2012, 22:11

OK, takže když koupím slabší Magtechy (E0 pouze 175J), počet nevyhozených nábojnic by se měl zvýšit, je to tak?

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#29 » úte 18. zář 2012, 01:32

Nemusí být, záleží na rychlosti prachu, pokud je tam teoreticky těžší střela a hodně rychlý prach tak to může být naopak lepší, kdoví, za zkoušku to stojí.



Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#30 » sob 17. lis 2012, 23:10

Měl jsem velmi podobné symptomy na cz92 a bylo to drobnou prasklinou při ústí zásobníku. Jsem amatér, tak to ber jen jako tip. Při prvozní kontrole jsem to přehlédl a soustředil se na zbraň samotnou. Všiml si toho až kamarád. :oops:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host