Vzduchovka vs Airsoftka

Co jinam nepatří...


adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#1 » pon 1. říj 2018, 12:20

Ahoj střelci.

Rád bych si pořídil zbraň pro rekreační střelbu na zahradě, venku v lese, atd atd. To chození na střelnici mě někdy unavuje. Prostě chci o něco lepší hračku. Žádné speciální mířenky, plechovky, sem tam terčík, ...

Neumím si ale vybrat mezi vzduchovkou a airsoftkou. Rád bych víceranný zásobník, a aby se nemusela po každém výstřelu natahovat. Trošku jsem si to studoval. Mám možnosti:

- Airsoftka elektrická: asi ne, nepotřebuji střelby dávkou, rád bych jednotné střely spíše přesnější. Taky ty ceny, pokud bych rád něco kvalitnějšího, jdou celkem vysoko.

- Airsoftka plynová: asi ne, co jsem načetl, tak plyn v zásobníku toho moc nedá a musí se doplňovat někdy častěji, než samotné kuličky. Taky jsem našel spoustu negativní kritiky na kvalitu ventilků, těsnění a podobně.

- Airsoftka na co2 bombičky: ty se mi celkem líbí, snad by měly být i o něco lepší, než ty plynové.

- Vzduchovka - pistole na co2 bombičky: to samé jako bod výše. Tady prostě nevím, v čem je rozdíl. Ceny i funkce je podobná. Čím se to liší?

No a na závěr, i když jsem dlouhou nechtěl, protože často nebývají víceranné, tak jsem našel Berretu CX4 Storm od Umarexu. Tentokrát na velké co2 bombičky (88g), s 30 ranným zásobníkem, atd. Ta cena je teda asi dvojnásobná, oproti původně zvažované investici (chtěl jsem do 4.000 a tahle stojí 8.000), ale prostě mě zaujala.

A neumím se správně rozhodnout. Nemám zkušenosti. Má někdo s tou Berretou dobré zkušenosti? Vydrží to? Je to lepší než ta airsoftka?

Plánuji čistě rekreační střelbu. Ze začátku asi víc, ale potom jednou, dvakrát do měsíce někde na zahradě...

Uvítám všechny názory.



adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#2 » pon 1. říj 2018, 12:21

To je ona - mimochodem
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#3 » pon 1. říj 2018, 12:40

Ahoj, u airsoftu se počítá spíš s hrou než s terčovou střelbou. Je to celkem nepřesná střelba v porovnání se vzduchovkou.

Jinak ty systémy co jsi popsal (Elektrika, CO2, Plyn) ze zkušenosti můžu říct že na terčovou střelbu u dlouhé zbraně je nejlepší manuál :-)
-Plyn hodně kolísá výkonem v závislosti na okolní teplotě.
-CO2 hodně kolísá na výkonu dle množství náplně v bombičce.
-Elektriky zase mají problém s přesností.
Na druhou stranu pokud chceš krátkou pistoli pak něco v plynu s Blow Back systémem je dobrej zážitek ze střelby :-)

Se vzduchovkama mám zkušenost pouze u manuálů a větrovek. Tam pokud nechceš utrácet +10k jdi do manuálu... Větrovky jsou drahá sranda na pořízení.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#4 » pon 1. říj 2018, 12:50

tak v první řadě airsoftka střílí 6mm plast kuličky, a vzduchovka olověný diabolky už tim je jasně dáno co bude přesnější.
A chceš něco, ale pak chceš aby to vlastně nic nestálo. Kdo chce opičku musí mít i na banány.
Na to co od toho chceš si kupu nějakou levnější airsoft elektriku na to Tvoje občasný střílení to bude bohatě stačit



adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#5 » pon 1. říj 2018, 13:00

@machinus: díky za odpověď.

@notobi: Neříkám, že to nemá nic stát. Původní plán byl kolem těch 4.000. Bohužel jsem ale nenašel nic, co by odpovídalo jak mým požadavkům, tak rozpočtu. Proto jsem zabrousil k té Beretě od Umarexu. Jen si tady nejsem jistý, jestli za to za zbraň stojí, protože v tomhle se opravdu nevyznám, nebo jestli mám jít právě cestou nějaké levnější airsoftové pistole.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#6 » pon 1. říj 2018, 15:29

od airsoftový pistole toho moc nečekej a už vůbec ne levný pokud airsoft tak min něco ve stylu HK MP5 jinak je to na přesnost velká bída má to jen hop nikoliv vývrt



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#7 » pon 1. říj 2018, 17:36

Variant je povícero, otázka co požaduješ,a co snese rozpočet napíšu soukromou zprávu ať tu nejsem offtopic+komerce



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#8 » pon 1. říj 2018, 17:47

Pište to sem prosím veřejně, kolego, mě osobně by to docela zajímalo a off-topic to v tomto vlákně určitě není.



Had666
Příspěvky: 95

Příspěvek#9 » pon 1. říj 2018, 19:26

notobi píše: vzduchovka olověný diabolky už tim je jasně dáno co bude přesnější.

A pak tu ještě je varianta na ocelove bb kuličky
Mám CO2 kratkou Sig sauer xfive blowback právě na ocelove 4,5 mm kuličky. Přesnost celkem slušná. Do zasobniku se vejde 18 - 19 kuliček. Bombicka vystačí na 3-5 zásobníků podle teploty. V létě spíš 5 a chladem výdrž klesá. Je ale celkem hlučná



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#10 » pon 1. říj 2018, 19:44

adresat93 píše:Ahoj střelci.

...
Neumím si ale vybrat mezi vzduchovkou a airsoftkou. Rád bych ...

Je nějaký důvod pro buď a nebo? Přece můžeš mít oboje, klidně i několik vzduchvek i airsoftek. Nebo ne?



Sallvator
Příspěvky: 1

Příspěvek#11 » čtv 26. bře 2020, 13:11

dobry den ozivim tento topic, rad bych si obcas na zahrade/v lese zastrilel na terciky, nic vic neplanuji. (20-30m prostory)

A take resim zda vzduchovku nebo by se dalo presneji strilet i s airsoftkou, chtel bych nejakou imitaci sniper pusky designove se mi libi.

Chapu ze vzducovka na kovove broky bude presnejsi ale to natahovani a vkladani broku je docela otrava.

Na airsoftce se mi libi ze maj zasobnik na vic ran a nabíjej se rychleji a i "realnejo" npr tou pakou na boku.

Jde mi i o to si to uzit aby to melo trochu feeling prave strelby a zbrane.

Co by jste doporucili?? rozpocet bych rad udrzel 3000-6000

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#12 » čtv 26. bře 2020, 13:32

Sallvator - viac "john wick" feel bude asi s airsoftkou. Ale to bude len keď to vyberieš z krabice. Pri strelbe už budeš z airsfotky frustrovaný, pretože na 20-30 metrov môžeš ty mieriť úplne presne, ale nepresnosť zbrane spôsobí že budeš mimo terča (hlavne s budgetom do 6000). Výrazne lepší pocit sa dostaví, keď plechovka spadne (a je jedno, či zo zbrane čo vyzerá horšie) ako keď ostane stáť ale máš v ruke niečo, čo vyzerá "takticky".

Pri vzduchovkách alebo celkovo presnej strelbe (spomínaš sniper) ide skôr o to mierenie, nie len o posielanie olova na terč, takže si myslím že mieriť budeš dlhšie ako vkladať diabolku a naťahovať mechanizmus a podľa mňa to tak nejako dotvára a dopĺňa ten strelecký zážitok. (Mal som zatiaľ 3 vzduchovky a so vzduchovkou som strielal odkedy som ju zvládol natiahnuť).

V tomto prípade by som odporúčal nejakú vzduchovku od výrobcu hatsan v plaste (vyzerajú cool), daj si na to lacnejšiu optiku (najdôležitejšie kritérium je aby držala nástrel) a za okolo 6 000 máš peknú, dostatočne presnú a zábavnú vzduchovku. Alebo nedávaj optiku, na vzduchovku za 3-4000 ju netreba, a kúp si k vzduchovke ešte revolver flobert z bazáru a o zábavu máš postarané a zmestíš sa do 6000.

Celkovo odporúčam pozrieť bazáre, napríklad toto je niečo čo by sa ti mohlo páčiť
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/44 ... ikou-4x32/
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/42 ... raze-6-22/

Inak predpokladám že si asi nový strelec, nedržiteľ zbrojného preukazu - ak mám pravdu, tak prosím nepodceň vzduchovku / flobert revolver a pristupuj k tomu ako k tréningu na ostrú zbraň -> dodržuj zásady bezpečnosti, hlavne vždy prst mimo spúšť (áno, toto naozaj všetci strelci a bez výnimky robia, nie len na skúške pre parádu ale fakt vždy a stále) a mierenie len do bezpečného priestoru. A hlavne vždy pozor na to, aby bola strelba bezpečná (nič a nikto nestál za terčom ani pri nich, ak si na záhrade a nie na strelnici).
Naposledy upravil(a) Arc dne čtv 26. bře 2020, 13:52, celkem upraveno 1 x.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#13 » čtv 26. bře 2020, 13:49

na "presnu" (kludne do 10m) strelbu jednoznacne vzduchovku, aj to aspon slaviu ci hatsan a nie uzkon ci podobne lacne hracky. airsoftku plyn/elektriku zas v pripade, ze by si mal chute si po baraku ci po zahrade rozmiestnit ipsc terce a behat medzi nimi



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#14 » čtv 26. bře 2020, 15:01




kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#15 » čtv 26. bře 2020, 16:21


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů