Jak začít?

Co jinam nepatří...


jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1 » pát 5. lis 2010, 16:29

Ahoj, začal jsem v poslední době přemýšlet o splnění dávného snu a pořízení první zbraně, takže teď zvažuju jak na to, takže prosím o radu (nebo spíš rady). Situace se má následovně:

Zatím nemám ZP. Po přečtení hromady článků jsem usoudil, že nejlepší bude jako první zbraň zvolit něco s ráží .22 na prvních pár měsíců, než si vytvořím kvalitní návyky - abych neutratil ranec za munici a aby mi chování zbraně usnadnilo učení. K tomuhle účelu bych preferoval revolver s alespoň čtyřpalcovou hlavní (proti pistolím nic nemám, ale radši bych revolver, víc k nim tíhnu). Buď najdu něco pěkného z komise, nebo případně koupím nový taurus 94, který je s cenou na hraně toho, co si můžu dovolit (náklady na ZP a skříň na zbraň jsem do toho už započítal) a měl by mi k danému účelu správně posloužit. Až potom budu vybírat zbraň na běžné nošení.

Otázka 1: Co vy na to, dává to takhle smysl, nebo jsem se dopustil ve svých úvahách nějakého přehmatu?

A teď dále - usoudil jsem, že bych měl nejprve vyzkoušet, o čem ta sranda je, než začnu sypat peníze do získání ZP a do zbraně, takže bych chtěl zajít někam na střelnici a tam si zkusit nějaký revovler .22 a k tomu něco s vyšší ráží (revolver i pistoli), abych věděl, jestli mě to bude bavit. Takže potřebuju střelnici, kde mi to umožní za snesitelný peníz (třeba Střelecký servis chce za něco takového 2000, což si dovolit nemůžu). Potřebuju taky, aby to bylo v Praze a aby se tam dalo jít buď večer kolem šesté nebo o víkendu, protože mám pracovní dobu 9-18h.

Otázka 2: Poradíte mi vhodné místo?

Předem díky za odpovědi nováčkovi :)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#2 » pát 5. lis 2010, 18:30

Otázka 1: Začínal jsem úplně stejně ;) , četl jsem o zbraních a všech věcech okolo. I tu malorážku jsem měl původně v plánu. Jediný rozdíl je, že já jsem upřednostnil pistoli. Jakmile jsem dodělal ZP koupil jsem pistoli, akorát jsem tedy nakonec upustil od 22lr a šel rovnou do 9luger. Ale jinak v tvém uvažování nevidím vážnou chybu :)
Otázka 2: Tady bohužel nemohu poradit, nejsem z Prahy :( .... Já měl v tomhle ohledu celkem štěstí, protože střelnice kam chodím, v době mých začátků půjčovala pistole i revolvery za kilo na hoďku. Ani výběr nebyl špatný, revolvery 22lr, 38spec, 357magnum a 44 magnum, pistole taky v klasických rážích 9lug, 40sw, 45auto.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3 » pát 5. lis 2010, 18:37

Odkud jsi? Pokud z Prahy tak není problém, ozvi se do SZ domluvíme termín a zajdem na Avim. Vezmu nějaký železo a bude Tě to stát vlezný na střelnici a patrony. Pokecáme a ujasníš si co od střílení chceš a proberem i vhodný nářadí ;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » pát 5. lis 2010, 18:50

Ohledně praktického zaučení: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... ke-zauceni
Jinak je zde na to i vlákno: viewtopic.php?f=33&t=383



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#5 » pon 8. lis 2010, 12:48

Díky za odkazy, já spíš hledal radu jak si rozmyslet co vlastně chci ještě předtím, než se pustím do přípravy na zbroják (abych věděl jestli to má vůbec smysl do něj investovat), takže využiju nabídku a napíšu uživateli sided :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » pon 8. lis 2010, 14:20

Proto je tam ten odkaz na podobně ochotné lidi kteří jsou z různých částí republiky aby sis mohl vybrat toho pravého, kdyby náhodou Sided nebyl po ruce ;)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#7 » pon 8. lis 2010, 17:39

Aha, to mě nějak nedošlo :) Díky moc :)



Nicky
Příspěvky: 2

Příspěvek#8 » čtv 3. úno 2011, 20:54

Zdravím milovníky tohoto sportu :) Chtěla bych poprosit, kdo by mi řekl, co a jak je potřeba k prvním informacím o zbraních, zbrojním průkazu apod. Střílení byl od malička můj koníček(střílení ze zduchovky na zahradě a táborech) Za chvilku se mi blíží 21let a ráda bych zažádala o zbrojní průkaz, ne z důvodu machrování, ale ráda bych chodila střílet na střelnici a z vlastní zbraně jako koníček. Spíše bych upředňostňovala zbraň na terč, pro začátečníka samozřejmě a také mám 50kg, vím, že některé zbraně mají také váhové podmíky. Co by jste mi poradili? Pročetla jsem si zde info, co je potřeba, jaké jsou zbraně apod., ale ráda bych o tom věděla více.Pokud by byl někdo z Hradce Králové a měl by zájem nechat si čumět přes rameno malou blondýnu :D tak se dozvím ráda informace i osobně :) Předem moc díky, vážím si každé rady.

Uživatelský avatar
Proden
Příspěvky: 29

Příspěvek#9 » čtv 3. úno 2011, 21:02

Asi nejlepší bude návštěva zde > http://www.barahk.cz/index.php?rub=zbrane&sub=003 ;)

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#10 » čtv 3. úno 2011, 21:05

Já bych spíše doporučil druhou střelnici v HK a to je ta v Třebši.
A samozřejmě se ptát - třeba místních rádců.

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#11 » čtv 3. úno 2011, 22:07

Chces dlouhou (pusku) nebo kratkou zbran (pistol, revolver)? Pro zacatek bych asi doporucil malorazku .22LR, levne a presne strileni, maly zpetny raz... co vice si 50kg blondynka muze prat? :)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pát 4. úno 2011, 09:21

Nicky píše:Střílení byl od malička můj koníček(střílení ze zduchovky na zahradě a táborech) Za chvilku se mi blíží 21let a ráda bych zažádala o zbrojní průkaz, ne z důvodu machrování, ale ráda bych chodila střílet na střelnici a z vlastní zbraně jako koníček.

Odvozovat svůj zájem o ZP od střelby vzduchovkou v dětství může být ošemetné - čímž tě ale nechci nijak odrazovat! Jen bych doporučil si to párkrát ozkoušet na střelnici pod dohledem instruktora nebo zkušeného střelce, zda tě opravdu baví i tento typ střelby. Pokud ano, tak vzhůru na ZP (zkoušky samotné si můžeš udělat i před dnem 21. narozenin), pokud ne, tak můžeš pořídit třeba vzduchovku nebo flobertku bez ZP :)

Nicky píše:mám 50kg, vím, že některé zbraně mají také váhové podmíky.

1) Víc jez! :twisted:
2) Znám např. jednu nejmenovanou menší dámu, která střílí mistrně z velkorážového revolveru, i mnoho dalších v různých disciplínách ;) I brokovnice není při správném držení a postoji problém. Toho bych se nebál, problémy s udržením zpětného rázu - pokud jsou - u žen jsou většinou zapříčiněny špatným úchopem než nízkou hmotností.

Nicky píše:Pokud by byl někdo z Hradce Králové a měl by zájem nechat si čumět přes rameno malou blondýnu :D tak se dozvím ráda informace i osobně :)

A malá blondýnka něco přes rameno vidí? :mrgreen:
Když stihneš ZP do června, můžeš se přijet podívat mezi nás, kde je možnost nejen se něco osobně dozvědět, ale i ozkoušet různé typy zbraní (třeba před nákupem té vysněné svojí) ... a pořádně se najíst :lol:



Nicky
Příspěvky: 2

Příspěvek#13 » pát 4. úno 2011, 11:22

Všem díky za příspěvky. Mám v plánu navštívit střelnici v Třebši. Tam bych si také chtěla ujasnit, zda pušku či pistol. Otec vlastní ZP, ale bohužel, jeho střílení na střelnici moc nebere, takže teď tam se mnou zajde a pak je to na mě. ZP nestihnu do června ... 1.června mám 21. narozeniny.
Jinas stále platí, jestli je tu někdo z Hradce Králové a nevadila by mu moje přítomnost, ráda zajdu na střelnici s někým, kdo tomu rozumí a baví ho to ;)

PS: jím hodně a ráda, ale nikdy nenaberu, ale jezdím i na mašině 600 a tam mi to taky nedělá problém :D

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pát 4. úno 2011, 13:43

Nicky píše:1.června mám 21. narozeniny.

No a? Zkoušky můžeš dělat dřív a při zažádání o ZP se s nimi na policii domluvíš tak, aby ti ZP vydali až po 1. červnu, kdy budeš mít nárok na sk. E (na nošení - předpokládám že ji chceš také, jinak bys 21. narozeniny nemusela řešit vůbec). A sraz je až v půlce června :D

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#15 » pát 4. úno 2011, 21:09

No a kdyz na to prijde, muzes prijet i bez ZP, MarK Ti urcite bude milerad delat odborny dozor. A kdyby ne, o dobrovolniky asi nouze nebude. :twisted:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů