Nenosím (denně) zbraň - důvody

Co jinam nepatří...


Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#46 » sob 3. srp 2019, 17:18

Bitkar: čistě jednoduchý důvod- dcera si nepřeje kolem dětí zbraně. Ale pokud bych s nimi jel někam do Beskyd tak tam bych se ozbrojil určo. Medvědí a vlci mají děti jako první cíl. Holt mláďata jsou vždy cílem dravců. No a pokud bych měl jet okolo nějakého "Bronxu" tak taky. Jinak respektují její přání...

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#47 » sob 3. srp 2019, 17:29

Marna dcery snaha, pokud mas vnuky, ke zbranim si casem cestu najdou



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#48 » sob 3. srp 2019, 17:29

Co bereš do Beskyd do lesa? Já mám jen Luger, což asi nic moc, pokud bych tedy neměl mít v batůžku nebo nějakém vhodném pouzdru 858 :-D



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#49 » sob 3. srp 2019, 17:36

Mám jen lugry. Tak na plašení u medvěda, vlka by to zvládlo. .



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#50 » sob 3. srp 2019, 18:24

Vždy mě zaskočí, že někdo nenosí když jde chlastat. Problém s alkoholem je ten, že jako samotný snižuje schopnost obrany proti útoku více než ji denní nošení zbraně zvyšuje. A navíc zvyšuje šanci na konflikt, popř. je člověk více vybírán pro zahájení útoku. Pití alkoholu nad pár srků vína při společenských událostech prostě nemá smysl.

Nosil jsem vždy 100 % kromě soudu atp. A k tomu pěnový pepřák na opasku (63 ml) a jeden menší v kapse + 2 nebo 3 nože (jeden nebo dva multitooly), světlo a menší medicínský kit + věci na zámky (jen za posledních rok se mi 3× stalo že jsem lidem vytahoval zalomené klíče, popř. otevíral při ztracených/zapomenutých klíčích).

Za poslední rok jsem tahal jen pepřák v lese na volně pobíhajícího psa kolem 50 kg, co k nám z dálky běžel - nakonec ale neútočil.
Teď jsem přestal nosit a čekám, kdy se objeví kamera na nějakou jednořadou devítku. Riziko ze soudních tahanic bez kamerového záznamu jsem vyhodnotil jako moc veliké.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#51 » ned 4. srp 2019, 10:03

Indian a rumburak18 nepodceňujte Lugra. Kedysi dávno sa mi snívalo že na mňa vybehol v lese medveď... Fakt hrozný hrozný sen. Tak živý sen že som vedel že už nezaspím a o 2:30 som teda vstal a googloval nejaké štatistiky ohľadne kaliber vs medveď. Prekvapivo našiel som výsledky v prospech pištolových kalibrov, celkom veľa z nich boli práve 9x19 (a to aj FMJ, nie len HP). Podľa môjho intenzívneho nočného výskumu by priemerná compactka (teda nie úplne micro hlaveň) a s kapacitou aspoň 7+ na medveďa mala stačiť. Len musíte trafiť - našťastie medvede nekľučkujú ale bežia priamo, máte pár sekúnd a nesmiete zaváhať. Dôležité je trafiť & vyprázdniť zásobník + byť v pohybe kým sa medveď dotacká.

Za zváženie však stojí survivor bias, teda že vzorka reportovaných incidentov dopadla dobre. Pretože keď medveď vyhrá, nemá neúspešné použitie zbrane kto nahlásiť, väčšinou sa asi nenájde ani telo obrancu (štatistiky z amerického kontinentu, hlavne Kanada a USA).

Proti medveďom používali za čias čierneho prachu ešte revolvery s výrazne nižšou kapacitou a často aj výkonom ako sú dnešné 9x19 a fungovalo to. Samozrejme že nie vždy, ale to už je skôr o shot placemente ako o kalibri samotnom.

Na Kevina by som sa nespoľahol, ale na takého siga p365 už áno.

Na sodyho dotaz ohľadne poškodenia sluchu pri výstrele... samozrejme, vždy je možné mierne (dočasné) alebo permanentné poškodenie sluchu. Ale je niečo iné strieľať v malej pivnici, niečo iné vo veľkej miestnosti a niečo úplne iné na lúke vonku. Ak nebudeš mať zbraň pri uchu (svojom alebo dieťaťa), poškodenie sluchu by malo byť zanedbateľné riziko. Roky vojaci strieľali aj výkonnejším strelivom bez akejkoľvek ochrany a poškodedenie sluchu mali len niektorí a aj to zanedbateľné až malé, aj to až roky neskôr. Deti majú sluch citlivejší, na druhej strane sa však lepšie regenerujú, takže výsledok asi 1:1 ale nie som doktor. Na vonkajšej strelnici ma už jedne či dva výstrely prekvapili bez sluchátiek - príjemné to nie je, ale nemyslím si že to mohlo poškodiť môj sluch. Zaujímavé bolo že každý ďalší výstrel bol nejako nepríjemnejší - ak by som pri tom bol celý deň, tak asi nejaké poškodenie by byť mohlo ale inak nie. Takže strieľať vonku pri deťoch na útočiaceho psa by som sa nebál, vystreliť na útočníka v budove s akustickou ozvenou už ale môže byť poškodenie sluchu faktor.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 25 hostů