Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#1141 » úte 26. dub 2016, 11:50

Omlouvám se jestli to tady někde je.

Jsem čerstvý držitel ZP. Budu si vybírat první zbraň - Glock 19/17, XDM, PPQ M2 - mezi nima se chci rozhodnout na střelnici. ALE chtěl bych taky vědět jaký je u těchto značek servis, jaké je příslušenství, jak dlouho trvá objednat náhradní díly, jaký je výběr pouzder atd. Začal jsem to hledat, ale jde to strašně pomalu a něco najít nejde - délka dodání náhradních dílů. Třeba u PPQ M2 ráže 9x19 stojí zásobník skoro 1400,- Kč, to jsem šel skoro do kolen. Takže bych snažně poprosil místní střelce, které se v tom pohybují roky, jestli by se nemohli podělit o praktické info. Každá zbraň sedne každýmu jinak, ale tohle je, aspoň si myslím, pro každého stejné a k výběru zbraně to patří.

Za info moc děkuji.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1142 » úte 26. dub 2016, 12:06

Myslím, že jsi to zařadil špatně. Bývalo by stačilo pokračovat zde: viewtopic.php?p=98970#p98970



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#1143 » úte 26. dub 2016, 12:07

Osobně je mi tohle kritérium úplně jedno. Koupím si, co se mi líbí a hotovo, kdybych měl řešit, kde seženu něco, co se na tom podělá, tak nedělám nic jinýho. Kolikrát prostě z Ameriky objednávám dva šroubky, ale při tom, co člověk vystřílí, už mě tahle částka fakt nezabije. Stejně tak jsem ještě do žádný ze svých zbraní nekoupil zásobník pod 800, ale to přece není spotřební zboží. Koupíš tři a konec.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#1144 » úte 26. dub 2016, 12:12

Je dobře, že to bereš zodpovědně, ale přeci jen to bereš úplně od konce. Asi jako výběr auta podle toho, jak snadno se na něm mění olej. Zbraň a jiné věci bys měl vybírat spíš podle účelu a podle toho, co s nimi budeš dělat nejčastěji a jaká bude jejich hlavní funkce. Já jsem u žádné zbraně ještě nikdy nepotřeboval servis ani náhradní díl, že by se něco rozbilo. Stejně tak neměním doplňky nijak často. Novou zbraň vybavím dle představ a pak tak zůstane. Pouzdro seženeš na všechny zbraně a když bys měl jo exotiku, tak ti každý druhý výrobce vyrobí pouzdro na míru.

Myslím, že je tedy mnohem lepší vybírat zbraň podle toho, jak se ti z ní střílí a jak se hodí na účel, pro který ji chceš pořídit. Což bude hádám i u tebe primární a nejdůležitější funkce zbraně.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1145 » úte 26. dub 2016, 13:30

Mi to vůbec od konce nepřipadá... z určitého pohledu jsou to podobné pistole (levný bezkohoutový plasťák) a druhořadé argumenty se v případě nerozhodného výsledku střelby hodí.

Glocků je nejvíc, ten na tom bude s dostupností čehokoli nejlépe. Na druhou stranu, z příslušenství je běžně potřeba opravdu jen zásobníky, futrál(y), možná lepší miřidla a to je ke všem. Osobně jsem třeba Géčko z podobného rozhodování vyřadil zcela iracionálně proto, že ho má každý druhý ;-)



hennes64
Příspěvky: 13

Příspěvek#1146 » čtv 28. dub 2016, 15:46

Jsem začátečník a rozmýšlím se co koupit Glock 17 či CZ P-09? S CZ 75 jsem střílel před zkouškama a i na nich a s G 17 jednou na střelnici.....zatím mám lepší pocit z CZ, ale dám na radu zkušeného.Každopádně chci G 17 vyzkoušet víckrát.Správce střelnice radil že jasná volba ke koupi je G 17 - spolehlivost a levnější náhradní díly.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#1147 » čtv 28. dub 2016, 16:20

Rozhodně nespěchej a vyzkoušej si i menší kousky, než jen plné velikosti.

Najdi si někde knihu Manuál obranné střelby a tam je pár otázek, které si máš zodpovědět před nákupem. Až v tom budeš mít jasno, tak nakupuj.



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#1148 » pon 2. kvě 2016, 10:19

Nevíte o střelnici v Praze, nebo kolem ní, kde se dají Glock 19/17, XDM, PPQ M2 "otlapkat" ? Ideální je, mít ty pistole na jednom fleku, ale chápu, že to je ideál. Za info díky.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#1149 » pon 2. kvě 2016, 10:23

Když jsi čerstvý, kup si revolver a nauč se s ním.
Revolverníci sou prima spolek.
A dost se zajímáš o ND. No nevím co by se asi tak mohlo na dobrym revolveru pokazit!

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#1150 » pon 2. kvě 2016, 12:53

RIVL: na střelnici Magnum mají k půjčení Glock 17/19, oboje ve 4 generaci.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#1151 » pon 2. kvě 2016, 13:42

A proč by to dělal? Pokud teda má zájem o pistoli. Nechci znovu rozvířit debatu pistole vs. revolver, ale koukni na jakýkoliv větší zàvod v praktické, nebo i obranné střelbě a najdeš tam 100, 200 i více pistolářů a pět možná deset revolverářu. A kolika z nich bude pod padesát? Vetsinou žádnému... :-) Nějaký důvod to asi ma... Neupírám revolveru krásu a technickou invencí, ale je to vymírající divize a odcházející zbraň. Navíc má jiné držení, chování i ovládání, takže pokud by přešel na pistoli, byly by to téměř vyhozené peníze i námaha...

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#1152 » pon 2. kvě 2016, 13:53

Chipe hezky ses rozdováděl ale já reagoval na tohle:
Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?
Nepřipomíná Ti to něco??? Třeba název tohodle vlákna?
Možná, že opravdu jsou ti s revolverem samý dědci. Třeba je to tím, že s věkem přichází moudrost!
Vymírající divize možná ale odcházející zbraň jistě ne!
Já chci napsat jenom tohle:
Zastřílej si nejen ze všech pistolí, ke kterým se dostaneš ale ZKUS I REVOLVER! Vůbec bych se nedivil, kdyby Tě to chytlo. Já střílel z lecčehos ale podle mě je revolver zbraň, která poskytne nejlepší pocit z rány.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#1153 » pon 2. kvě 2016, 15:05

V tom prípadě promiň... :-)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#1154 » pon 2. kvě 2016, 15:28

Nic... Zbytečně se štětím!
V sobotu sem byl přímým svědkem střelby z tohodle:
Obrázek
Ač mé nadšení a neotřesnou víru v revolvery nic nemůže narušit, s jistými rozpaky tiše konstatuji že i u revolveru platí vocáď až pocáď.
A abych nebyl OT, důrazně radím:
TODLE PRO ZAČÁTEČNÍKA URČITĚ NÉ!!!!



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#1155 » úte 3. kvě 2016, 15:56

hennes64 píše:Jsem začátečník a rozmýšlím se co koupit Glock 17 či CZ P-09? S CZ 75 jsem střílel před zkouškama a i na nich a s G 17 jednou na střelnici.....zatím mám lepší pocit z CZ, ale dám na radu zkušeného.Každopádně chci G 17 vyzkoušet víckrát.Správce střelnice radil že jasná volba ke koupi je G 17 - spolehlivost a levnější náhradní díly.

chces to nosit nebo strilet na strelnici?
kolik mas penez na pistoli?
jak casto budes strilet?
kolik mas penez na naboje?

za sebe: pokud nechces do malorazky, bez do devitky (9mm Luger) - ale to splnuji obe
vybral dva zastupce ze tri moznych skupin (pokud nepocitam revolver), ale vynechal si zbrane jednocinne (1911), podle me na strelnici velmi prijemne strileni
pak jsou tu finance
na zbran: Glock z druhe ruky kolem 12, CZ kolem 6-8, 1911 podle znacky od 5
penize na strileni: pokud chces jednou za mesic jit na strelnici a dat si par ran, tak je raze asi jedno
pokud jenom a strelnici ale velmi casto, asi malorazka
pokud chces nosit, mel by jsi trenovat, a to leze do penez
nejlevnejsi je malorazka ( ne zcela vhodna pro noseni), pak klasicky 9L, pro noseni neni spatna ani .45, ale to zase leze do penez
pak osobni preference
ja jsme prcek, z glocku mi sedi tak 43, 42 s jistym omezenim i 19, ale jednorada 1911 klidne i v .45
CZ mi prijdou vetsinou tluste, ale strelba je taky pohodova, pro me ale ne na noseni (ale to ani 1911)
suma sumarum, odpovez si na otazky nahore a osahej toho co nejvic
tohle za tebe nikdo nerozhodne

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů