Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » pát 11. zář 2009, 11:38

Rozdíl při střelbě s kompenzátorem (ono to ani jako kompenzátor moc nefunguje, jsou to jen horní porty) poznáš hlavně při střelbě za šera. Dvě jasná světla v zorném poli ti s nočním viděním (tvých očí) udělají svoje

Obrázek

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » pát 11. zář 2009, 11:57

Porty na G17 jsou naprosto k ničemu. Kompenzátor se tomu snad ani říkat nedá. Nedělá to nic kromě efektu viz. obrázek, očouzené mušky, horšího čištění a foukání plynů a spalin do xichtu, když budeš potřebovat střílet se zbraní víc u těla. Pokud chceš kupovat Glock 17, tak kup určitě G17 bez portů (kompenzátoru).

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » pát 11. zář 2009, 12:32

wiGo, problém je v tom, že 9mmL není tak výkonný náboj s takovým tlakem plynů. "Kompenzátory"/porty tedy nemají takový efekt, jako v případě výkonnějších ráží. Obecně se říká, že Glock v 9mmL s porty se může vyplatit jen pokud si střelec sám přebíjí našláplejší střelivo, které je využije.
Osobně bych šel spíš do normální verze (sám mám G19 bez portů).



wiGo
Příspěvky: 4

Příspěvek#34 » pát 11. zář 2009, 12:47

Ok.. děkuji moc ... to sem právě chtěl vědět... takže se radši přikloním ke Glocku 17..



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#35 » úte 13. říj 2009, 03:07

Ja jsem nasel universalni zbran! Pistole pro zacatecniky Full auto aby se trefili .http://www.apacheclips.com/media/4052/Concept_Gun/ neco takoveho co kazdy potrebuje !!!!!!!! :D :D

Uživatelský avatar
bacil.357
Příspěvky: 71

Příspěvek#36 » úte 13. říj 2009, 08:33

krásná hračka, už vím, co chci k vánocům.. :twisted: ...a nemusí být ani full

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » úte 13. říj 2009, 09:50

By mě zajímalo, jestli to splňuje podmínky skrytého nošení :)



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » pon 16. lis 2009, 21:16

Hezká věcička, ale zase taková novinka to není. Něco takového už dávno existuje, ale zase nemá baterku :)

Uživatelský avatar
danda5
Příspěvky: 2

Příspěvek#39 » pon 30. lis 2009, 17:50

revolver nebo pistoli?? +a-? 8-)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#40 » úte 1. pro 2009, 02:21

Vyhodou revolveru je jednoducha konstrukce a s tim souvisejici vetsi spolehlivost (nema vsechny mozne sarapaticky, jako zachyt zaveru, vyhazovac, zasobnik, pojistku, ...., ktere byvaji pricinou zavad). Na druhou stranu pistole se lepe nosi (je placatejsi) a ma vetsi kapacitu naboju.

Jinak to je opet otazka osobnich preferenci. Existuji zaryti pistolari a zaryti revolverari. Mnoho lidi (napr. ja) ma oboji a z obojiho strili radi.

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#41 » úte 1. pro 2009, 12:11

Jome: svatá pravda, mám to také kombinované a střílím discipliny pistolové (+858) i revolverové (např. LOS a western). Dando: toto je nikdy nekončící diskuse, co střelec, to názor, máme to všichni za sebou. Nejlépe je osobně ( a to několikrát a s odstupem času) vyzkoušet oba druhy zbraní a uvidíš sám.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » čtv 8. dub 2010, 11:09

No pokud to chceš na nošení, tak bych doporučil každopádně nějakej recyklát. Glocky se mi nelíbí, ale je to asi zbraň co funguje za každé situace, krom toho mi neseděl úchop. Mam HK P30L a i když není nejmenší, se správným pouzdrem (mam univerzál Dastu) ji pod bundou ani rozepatim sakem neuvidíš. Krom toho většina zbraní pro nošení v 9mm (glock, walther,...) mají kapacitu kolem 7 ran a to pokud půjdeš na střelnici, budeš spíš páskovat zásobníky než střílet. Řešil jsem to samé a pro skryté nošení se mi líbí walther PPS, ale rozměrově s P30L je o třetinu menší a o třetinu těžší, o kapacitě nemluvě :lol:

Jediná asi správná rada je zajít do obchodu, kde je velký výběr, vzít do ruky co půjde a co ti sedne si zapsat, zkusit půjčit na střelnici, či od někoho kdo jí má a vyzkoušet.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#43 » čtv 8. dub 2010, 12:05

S tím vyzkoušením na střelnici souhlasím, co sedí jednomu, nemusí sedět jinému. Lepší je nespěchat a vybrat si zbraň do ruky.
Jinak zrovna Glocky mají (v 9L) minimální kapacitu 10 nábojů, s prodlouženým zásobníkem 12 (beru G26 - nejmenší verzi), G19 má 15, občas nosím s 19 :lol:

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » čtv 8. dub 2010, 15:05

ok zas až tak jsem všechny prcky neprocházel, ale pak tam máš dvouřadej zásobník a tudíš máš zas zbraň dost šorokou ne?

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#45 » čtv 8. dub 2010, 15:27

Glocky mají dvouřadé zásobníky (lépe řečeno nevím, že by měly jednořadé, to by byla novinka), těch 15 je std zásobník (10 u G26 taky), 19 už je 17kový zásobník s botkou :D , ale nositelné to je. potom je ještě tuším na 33, ale to pod triko neschováš :lol:
Ano je to trochu širší, ale nosím G19 v pohodě, někdo nosí i G17 a G26 je braná jako záložní, tudíž pomalu nad kotník (taky to někteří nosí), ale dá se v pohodě i jako primární zbraň. Ale hlavně jak píšeš, chce to vyzkoušet, někomu je G26 malá, pro někoho na nošení (podle toho jak chodí oblíkaný, případně podle práce) už i velká, potom bude hledat něco s jednořadým zásobníkem, potom je nižší kapacita pochopitelná. Na druhou stranu aby nestačilo 8, to už by byla pomalu pouliční bitva. Navíc hodně lidí nosí revolvery a tam jim nevadí ještě nižší kapacita.
Pokud to bude jedna zbraň - bude to vždy kompromis nošení x kapacita x střelba na střelnici x případně vhodnost na závody.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů

cron