Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#736 » pát 21. lis 2014, 06:32

Kdysi jsem měl takový pocit, že jak se někde objeví nick "AREYOU", hned bude trollit a strhne se hádka o jeho drillech a jejich (ne)bezpečnosti...
Stejný pocit mám, kdykoliv vidím "Int1m1thy", jen s tím rozdílem, že budu číst: "Glock...Glock...Glock...Glock" :(
Sice Glocka jako odolnou, blbuvzdornou a spolehlivou zbraň uznávám (sice ho nemám rád, ale uznávám ho), ale tohle je, jak kdybys dostával na účet sponzorské dary z Rakouska za to, že mu budeš dělat reklamu... Taky miluju svojí pistoli, ale ne natolik, abych to pořád všem cpal.. Světová produkce zbraní neobsahuje jen Glocky a ČZ...
A ad koupě Glocka: jeho koupě má tři výhody - zaprvé je rozšířenej, čímž jsou dostupný a levný díly a příslušenství. Zadruhé, až se ho budeš zbavovat, tak budeš tratit relativně málo... A když už ho neprodáš (což se sice nepředpokládá, ale co kdyby), tak kontejnery na plast jsou v na každým druhým rohu...



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#737 » pát 21. lis 2014, 08:20

Int1m1thy píše:Xerxes: ano kazda moderni zbran na sebeobranu by mela byt striker fired... jestli nechapes vyhody neni co resit :ugeek:

Jaká je podle tebe další výhoda, než jen že je každá rána stejná? Prosím vysvětlení. Jinak tempest to vystihl dokonale... Mimochodem založil jsem nové vlákno právě o rozdílech a výhodách mezi SA/DA a striker fired mechanismy, ať nejsme OT:
viewtopic.php?f=33&t=5579&p=64966#p64966

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#738 » pát 21. lis 2014, 09:21

tempest píše:... jeho koupě má tři výhody - zaprvé je rozšířenej, čímž jsou dostupný a levný díly a příslušenství. Zadruhé, až se ho budeš zbavovat, tak budeš tratit relativně málo... A když už ho neprodáš (což se sice nepředpokládá, ale co kdyby), tak kontejnery na plast jsou v na každým druhým rohu...



- nový není extra drahý
- jetý se dá pořídit za pár peněz
- standardní zbraň pro standardní zaučení se
- je to držák
- na všechno ostatní je tu Mastercard :)

Pro začátečníka, než zjistí co mu fakt vyhovuje, je to dobrá a solidní volba/rada. A o tom tohle vlákno je



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#739 » pát 21. lis 2014, 10:12

Toz, aniz bych to myslel nejak protiglockarsky, totez se da rici o nejake decentni (=s dobrymi tolerancemi) CZ-75. Pravda, v oblasti sanci na dobre tolerance Glock nyni pred CZ daleko vede, alespon co tak slysim o CZ zbozi dodavanem na domorody trh. :-/

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#740 » pát 21. lis 2014, 17:35

tempest: kdyz mi zaridis chechtaky z rakouska tak budu velmi rad a klidne budu delat i slidy a videa :D

slecna chtela zbran na obranu a na noseni ne tercovy special u ktereho bych se nevyjadroval protoze me nezajmaj a nevim o nich skoro nic. Drive sem tu jednomu doporucil FNx45 kdyz chtel velkou zeleznou .45, typuju ze slecna neni s hornich 10k takze dostupne veci, nahradni dily, snadna oprava je velmi vytana zalezitost. SF zbrane nejenom ze maji porad stejny chod spouste ale hlavne maji hlaven posazenou niz vuci ruce, cimz je docileno mensiho efektu zpetneho razu coz nechci hanit slecnu ale asi bude pro ni lepsi do zacatku.

me taky vadi ze tu nekdo doporuci zbrane znacky priblizneho strojirenstvi nekomu na sebeobranu... doporucuju glock protoze je to pro me a pro valnou vetsinu znalejsich lidi cislo 1. Nemam nic ani pro M&P, kdyz hold glock se jim blbe drzi, ale musi bejt bez pojistek a ma jednu blbou vlastnost a to ze rezne a to cela rada. Blbe nevypada ani ten novej HK ci PPQ ale kdyz se clovek koukne na to kolik na to stoji veci..... :roll:

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#741 » pát 21. lis 2014, 18:54

to urdo fon fuj : dovolím si tak úplně nesouhlasit. Glocka považuju za něco jako automat v autech.
Kdo se naučí s vnějším kohoutem neměl by mít s Glockem problémy , obráceně bych to netvrdil. Jak tu bylo psáno, Glock je prostě blbuvzdornej (a to ještě jak kdy).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#742 » pát 21. lis 2014, 18:58

to Int1m1thy : Nevím z čeho všeho jsi střílel. Někdo za rok udělá větší praxi než jiný za deset let. Každopádně si myslím, že zpětný ráz ze všech běžných třeba devítek, které jsem měl v ruce je přibližně srovnatelný. Zkus někdy třeba tu nenáviděnou pětasedmu :lol:

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#743 » pát 21. lis 2014, 22:35

marinakus: skoro ze vseho co bylo na leiku za posledni 2-3 roky na predvadeckach, krome revolveru (ty asi jenom 2 fuj fuj) a g42 :(
ano zpetny raz je skoro stejny ;) ale ne stejny... fyzika je proste fyzika

75... zkousel sem ji pred zkouskama :roll:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#744 » sob 22. lis 2014, 02:11

Int 1 : Nerozumím tvému přispěvku, proč revolver fuj, fuj !
Každá zbraň má svůj zpětný ráz, a rozhodně né stejný.
Promiň, pouze můj názor !

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#745 » sob 22. lis 2014, 02:39

Priserne se mi z toho strili, a to jeden byl .45 a druhej 357, DA na nich je to nejhorsi co sem zazil, a to jeden byl DA a vystrilet bubem se mi zdalo jako vecnost, proste revolvery se mi blbe drzi, .45 mi pripadala jako rana z kanonu, a 357 stejny... co to bylo nevim jeden znich byl taurus mozna i ten druhej. Proto fuj, nikdy ho nechci ( ale co se rika o nikdy :D )



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#746 » sob 22. lis 2014, 02:46

Každý si koupí, co mu vyhovuje ! Já mám osobně revolvery rád, jasně, od 357 Magnum už se nejedná o moc příjemnou střelbu !
Promiň, ale stejně nerozumím ?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#747 » sob 22. lis 2014, 09:25

Bohuliby píše:Int 1 : Nerozumím tvému přispěvku, proč revolver fuj, fuj !
Každá zbraň má svůj zpětný ráz, a rozhodně né stejný.
Promiň, pouze můj názor !


Nepsal jsem, že stejný ale u pistole stejné velikosti a ráže přibližně srovnatelný co se týká jeho zvládnutelnosti.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#748 » sob 22. lis 2014, 16:06

Jo sry..

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#749 » pon 24. lis 2014, 13:15

marinakus píše:... zpětný ráz ze všech běžných třeba devítek, které jsem měl v ruce je přibližně srovnatelný...


To nemůžu souhlasit. Zkus si porovnat například Steyra s ČZ75. Sklon pažbičky dělá hodně.
A extrémně pohodlná pistole, kde je zpětný ráz skoro až směšný, je Walther P1 s válečkovým uzamčením, zákluzem a velkým sklonem pažbičky.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#750 » pon 24. lis 2014, 13:47

Urdo von Fuj píše:...
A extrémně pohodlná pistole, kde je zpětný ráz skoro až směšný, je Walther P1 s válečkovým uzamčením, zákluzem a velkým sklonem pažbičky.

Nemá náhodou Walther P1 uzamykanie nesenou závorou? :?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů