Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#1126 » čtv 14. dub 2016, 15:13

Hele, nech být, loni na nějakém cvičení střílela jedna holka, na cvičení s pistolí, ale jinak říkala, že s jejím outfitem může jedině s revolverem. Možná jsou revolvery širší, ale mají zase jinde těžiště atd., takže se třeba líp schovají. Musíš to zkusit :)

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1127 » čtv 14. dub 2016, 16:28

Skryté nošení je u revolveru opravdu větší problém - vnitřní pouzdro si umím jen těžko představit.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#1128 » čtv 14. dub 2016, 17:30

Máš malou fantazii :) 5ti ranný revolver se nosí úplně v pohodě a rozhodně líp než pistole velikosti G26/Rami. Navíc ženským většinou i líp sedí do ruky. Nesmí si samozřejmě nacpat do komor plnotučnou .357mu ale terčový WC :38Spl. odvede myslím svou práci spolehlivě a je to vyloženě pohodový střílení. A jak jsem psal, ženský si s revolverem většinou dost rozumí.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#1129 » čtv 14. dub 2016, 17:40

Mozem potvrdit pozitivne reakcie od nezneho pohlavia. Ruger LCR, KLRC, LCRx, pripadne nejaky J-ckovy S&W ... vsetko vhodne na nosenie pre baby, bohuzial pre mna az prilis male. Ja mam na horuce leto Ruger SP101 :). Uz som tu kdesi spominal ze som nechaval nejake damy strielat z roznych revolverov az po L-kovy ram a boli prijemne prekvapene.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1130 » čtv 14. dub 2016, 18:05

Ad "rozumí": ano, věřil bych, že obecně pro netechnické typy může být revolver konstrukčně přijatelnější. Já sice tak úplně netechnický tip nejsem, ale ta jednoduchost je jedním z důvodů, proč mám revolvery rád.
Fakt je, že se v modelech a rážích neorientuju. Kabelkový model si představit umím, ale to vnitřní pouzdro... :-)



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#1131 » čtv 14. dub 2016, 18:13

Také si myslím, že revolver .38 sp. navíc se skrytým kohoutem, je pro ženu na obranu ideální. V jednoduchosti je velká síla. Přes rok jsem nosil 2" ocelák, nyní jsem však přesedlal na G42 a musím říci, že "nositelnost" je ještě o řád výše. "Nevím" o něm já ani okolí, což je ideální stav. Lidi, pokud chcete zbraň na obranu ve veřejném prostoru, koukejte hlavně na nositelnost. Pokud vás bude obtěžovat, nebudete jí chtít nosit a bude se vám válet v trezoru. Střílení na střelnici samozřejmě nic moc, to si chce pak ještě koupit nějakou full size a střílení bude rázem radost. :-)

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1132 » čtv 14. dub 2016, 19:21

Tak už jsem objevila ideální pistoli na nošení :lol: http://mobil.idnes.cz/pistole-maskovana ... b_tech_oma
Kdyby byly pochyby - je to opravdu vtip ;)



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#1133 » čtv 14. dub 2016, 19:34

i kdyby ne tak by to stejnak bylo na Acko, protoze stat nam nedovoli mit zajimave hracky :P



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#1134 » čtv 14. dub 2016, 19:52

Přítelkyně střílí IPSC s Sa Shadowem a je plně spokojena. Revolvery nesnáší, možná proto, že ho střílí její táta... :-)

Uživatelský avatar
Elt
Příspěvky: 9

Příspěvek#1135 » pát 15. dub 2016, 10:52

Kdyz jsme byli poprve strilet s pritelkyni, taky ji mnohem vice vyhovovala CZ P-09 nez napriklad G19 nebo CZ 70. Dokonce ji to strilelo na 10 metru lip nez vetsine pritomnych panu, kteri taky strileli poprve :D

Jinak k tomu kurzu "Vybirame prvni zbran" na strelnici Trigger v Brne - jeste stoji za zminku, ze kazdy mesic je "predvadeci akce" na ruzne typy nebo vyrobce zbrani. To znamena, ze se zapujceni zbrani daneho vyrobce primo na strelnici neplati obvykly poplatek 250Kc/zbran. Tento mesic to tusim je CZ. To je myslim taky vhodna cesta jak si vyzkouset vice zbrani - i kdyz od stejneho vyrobce. Platite v podstate jen za strelnici a naboje, pripadne dozor.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#1136 » pát 15. dub 2016, 12:49

Pro zkoušení zbraní pro nákup je určitě lepší se zkusit s někým domluvit nebo jiná střelnice. Pokud není zrovna akce na zkoušení zbraní, tak je půjčení zbraně za 250. Rozhodně nevhodné pro zájemce o zbroják, který tam nechá za 30 minut 250(stav)+250(dozor)+250(půjčení zbraně)+350(50*7 krabička nábojů) 1100. I když nějaká akce je, tak stále je to stále dost peněz za stav a jejich náboje. Pro vyzkoušení tedy doporučuji jinou střelnici nebo lépe se domluvit s někým, kdo takovou zbraň má.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#1137 » pát 15. dub 2016, 12:58

OT smazaný

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#1138 » pát 15. dub 2016, 13:22

Dnes měli plný stůl Glocků v Liberci v ArmyArms a hned první Glock .45, který jsem vzal do ruky měl zlomený zápalník :-(

Ale z .45 jsem si zastřílel stejně, bylo jich tam víc :-)

Je to předváděčka MPI, doporučuji si prověřit, jestli nemáte v okolí, a zajít si zkusit daleko více zbraní, než je běžné ...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1139 » pát 15. dub 2016, 16:43

Jen k těm předváděčkám, když to tady kolombo nakousnul. Byli jsme loni s kamarádem na předváděčce Glock/Ruger, stihli jsme si vyzkoušet do syta tak polovinu ráží ve všech možných velikostech. Řešili jsme hned dva technické problémy - jako první byl zlomený rozborný čep uzamykací kulisy u g36, kterou jsem si chtěl vyzkoušet hlavně já. Kdyż jsem to slečně oznámil, tak na ní bylo očividně vidět, že je jí to líto, nicméně jsme s kolegou nelenili a hned rozebrali g17, kterého jsme zkoušet nechtěli a porovnali čepy. Drážky stejné, sice na obou stranách trochu vyčníval ale k slečnině radosti jsme to odstříleli. Druhá závada byla na g30, který chtěl zase mermomocí zkusit kolega. Zásobník měl tak vymačkané vývodky, že se při každém přebíjení zasekával náboj. Pomáhalo tlačení malíčkem na botku, ale střelba nebyla moc příjemná, kousalo to do malíčku. Použít jiný zásobník, třeba z fullsize nás nenapadlo.
Tím bych chtěl říct, že rozhodně nechci hanit stav zbraní na předváděčce, mají toho evidentně dost za sebou a čas ma jejich čištění v tom počtu nabízených je asi minimální. Takže jen aby se nikdo nenechal odradit drobnými chybami a zkusil se s nimi poprat. Holt se nejedná o vypucované mazlíky z trezoru, které si majitel hýčká. Už se těším na další předváděčku, kde si vyzkouším druhou polovinu ráží v různých velikostech. Vřele doporučuji.



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#1140 » ned 17. dub 2016, 12:26

Espezetka píše:Sice to možná tak nepatří úplně do tohoto vlákna, ale - většina z vás má nejspíš drahé polovičky, a určitě většina z vás se je někdy pokoušela nalákat sebou na střelnici, a nějaké procento z vás určitě taky díky svému šarmu a dalším přednostem uspělo ;) :lol:
Z čeho vaše polovičky střílely? Co si pochvalovaly, co ne? Proč ano, proč ne?
Jako prozatímní teoretik, co to s tou praxí asi taky nebude mít buhvíjak slavné, se prostě snažím z toho internetu vyždímat co nejvíc :)
Všem děkuju.

Colt 1911 ve .22LR
Beretta 71 taktez .22LR

zkouseli jsme i 1911 v 9L, G19, ale proste delat to velke rany, moc to kope a eda se z toho strilet
osobne jsem radsi, ze zvlada dobre tyhle dve a rada z nich strili, nez ji premlouvat na neco jineho

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů