Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#2056 » pon 14. pro 2020, 07:36

Honzajan píše:

Přestaň skuhrat jak malej Jarda. je to začátečník a ptal se na náš názor, tak ho dostal. Sám zmiňoval P226 s tím, že už je to jiná cenová, takže zmínění čínské kopie je na místě, tokarev byla jenz ajímavost.
Fakt děsně strašný, že se na fóru o zbraních mluví o zbraních...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2057 » pon 14. pro 2020, 09:22

Idahou: A nechceš s názory počkat do chvíle, až budeš mít svůj zbroják a rukama ti projde dost kousků na to, abys mohl radit na základě vlastních zkušeností???;-)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2058 » pon 14. pro 2020, 09:25

Sida píše:
Sarkafarka.Loupeznik píše:
Jasně, zbraň předpokládám že budu především používat na strelnici a ojediněle ji nosit.

Pak bych asi na tvém místě volil G19, nebo tu Čízu... Když ti sedne Géčko to pracek, už ti asi doma zůstane vzdor všem dalším pokušením co na tebe přijdou, když ne, prodáš ho obratem ruky...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2059 » pon 14. pro 2020, 10:27

MRBLUE píše:No ja neviem, ale je deklarovany ako DAO. V IPSC je v production liste. A tam by ako SA byt nemohol.

SAO je i Springfield xd, xdm a presto jsou na seznamu.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#2060 » pon 14. pro 2020, 10:55

Sarkafarka.Loupeznik píše:Idahou: A nechceš s názory počkat do chvíle, až budeš mít svůj zbroják a rukama ti projde dost kousků na to, abys mohl radit na základě vlastních zkušeností???;-)

Neradil jsem, ale jen poukazoval přičemž jsem dostatečně jasně zdůrazňoval, že se nejedná o mé osobní zkušenosti. Navíc jsem, narozdíl od jiných, svůj názor nikomu necpal a jen uvedl jak jsem se v obdobné situaci rozhodl já a dokonce i na základě čeho jsem se tak rozhodl.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2061 » pon 14. pro 2020, 11:41

Idahou: Ano, rozhodl ses jít cestou slepé uličky, na co si asi budeš muset přijít sám... Každopádně kolega se ptal na pistoli v 9L a na vlastní zkušenosti, tak se toho zkusme držet...;-)



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#2062 » pát 18. pro 2020, 15:30

Simier píše:I velkej chlap ma problem se skrytym nosenim vetsi pistole v lete!


Ne, nema. 3 roky jsem nosil G17 gen3 v Sakalovi na 3. hodine + 3 nahradni zasobniky a to, ze nosim lidi poznavali az po tom, co jsem se s nimi behem privitani objal. A to jsem s tim odtancil hromadu tancu, kdyz jsme s kamaradkami venku tancili.

Vcera jsem zacal testovat sidecar AIWB holster (opet 3 nahradni zasobniky) a taky bez problemu. Vyska 195cm, vaha ~100kg.

Nyni k tazateli: Pokud mas moznost, osahej si, jak se ti kazda zbran drzi. A rozhodne si z ni pred koupi vystrel at vis, jak se ti drzi. Myslim si, ze s G17, G19, P320, P10C/SC/F, PPQ, SFP9, P30, SW M&P neudelas chybu. Jen u P10 bud opatrny, protoze to ma celkem ostrou texturu pazbicky, tak ti to muze neprijemne drapat kuzi. Kdyz se rozhodnes pro noseni dane pistole, porid si 1) kvalitni opasek a 2) kvalitni pouzdro. Dela to divy. Lepe se to nosi, nehybe se ti to na opasku - takze to umoznuje konzistentnejsi taseni a hlavne to lepe schovas, protoze kombinace kvalitni opasek s kvalitnim pouzdrem ti pritisknout zbran na telo, takze nepujde videt obrys zbrane. Zaroven tahle kombinace umoznuje pohodlne noseni, kdy o zbrani za chvili ani nevis.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2063 » pát 18. pro 2020, 20:57

To Juraj: Každý to má jinak a i v závislosti na tom, co nosí za oblečení... Já na sobě spolehlivě ukryl až Shielda... I G19 mi dělalo pažbičkou jasně patrnou konturu na oblečení...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2064 » pát 18. pro 2020, 23:25

Radit nekomu, kdo ma cerstvy zbrojak, at si z neceho vystreli, at pozna, jestli se mu to dobre drzi...je trochu zbytecne. Zacatecnik ani poradne nevi, jak se kver drzet ma. Pokud nebude mit vedle sebe vsechny kvery na stole a zkouset, nepozna rozdil. Proste p10 je za ty prachy nej kver, tam neslapne vedle, primerene drahe prislusenstvi, vyborne chovani, funkcni zbran s dobrou ergonomii. To vsechno rikam jako Glockar a Sigar.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2065 » pát 18. pro 2020, 23:54

Honzajan: a doporučuješ mu P10 S,C, SC, nebo F?



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#2066 » sob 19. pro 2020, 00:20

Sarkafarka.Loupeznik píše:To Juraj: Každý to má jinak a i v závislosti na tom, co nosí za oblečení... Já na sobě spolehlivě ukryl až Shielda... I G19 mi dělalo pažbičkou jasně patrnou konturu na oblečení...


Jak chodis oblikany a jakou mas postavu?

Honzajan píše:Radit nekomu, kdo ma cerstvy zbrojak, at si z neceho vystreli, at pozna, jestli se mu to dobre drzi...je trochu zbytecne. Zacatecnik ani poradne nevi, jak se kver drzet ma.


Nemyslim si, ze to je spatna rada. Kdyz clovek nastuduje treba z videi chlapu z HT jak se zbran drzi, tak si pak muze udelat nejaky obrazek, jak se mu kazda ze zkousenych zbrani drzi. Ja jsem takhle zjistil, ze neomotam ruce okolo G19, protoze mi pri strelbe vyklouzava ven (dlan se mi nevejde na pazbicku). Samozrejme, ze si pak vybere co chce, ale IMHO si usetri spoustu trapeni s tim, ze si nahodou vybere zbran, se kterou neni schopen strilet.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2067 » sob 19. pro 2020, 07:54

greenhorn píše:Honzajan: a doporučuješ mu P10 S,C, SC, nebo F?

SC.
Co se tyce vyklouzavani zbrane z ruky, neni to funkci velikosti,ale povrchu. Strilim se zbranema ruznych velikosti od CZ TS po SIG P365 a i klidna pistole jako ts klouzala, dokud jsem na ni nenalepil smrgl, zato mala a divoka pistole jako p365 nebo hellcat nic.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2068 » sob 19. pro 2020, 08:40

Juraj: Nosím užší střihy oblečení... Ozkoušeno na X pistolích, že úspěšně skryji až zbraně ve velikosti Shieldu/G43/PPS... Teď naštěstí chybějící kapacitu řeší Hellcat...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#2069 » sob 19. pro 2020, 09:09

juraj1 píše:
Honzajan píše:Radit nekomu, kdo ma cerstvy zbrojak, at si z neceho vystreli, at pozna, jestli se mu to dobre drzi...je trochu zbytecne. Zacatecnik ani poradne nevi, jak se kver drzet ma.


Nemyslim si, ze to je spatna rada. Kdyz clovek nastuduje treba z videi chlapu z HT jak se zbran drzi, tak si pak muze udelat nejaky obrazek, jak se mu kazda ze zkousenych zbrani drzi. Ja jsem takhle zjistil, ze neomotam ruce okolo G19, protoze mi pri strelbe vyklouzava ven (dlan se mi nevejde na pazbicku).
......


Já myslím, že do začátku je většinou dobrá volba compact velikost. Dá se i nosit, když na to přijde a ruce se na ní poskládají velmi dobře.

Základ je, aby se silná ruka dobře vešla a akorát tak omotala zbraň a aby správně vyšel prst na spoušť. Pak asi zbraň do ruky padne. To ostatní porovnání úchopu se časem povede.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#2070 » sob 19. pro 2020, 11:02

Kolombo: jo, souhlasim, pro vetsinu lidi to je dobry kompromis.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů