Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


twiho
Příspěvky: 10

Příspěvek#1 » sob 6. čer 2009, 15:58

Zdravím, prvně chci poděkovat za stránky. Pěkné informace.
Chci se zeptat, jakou zbraň byste mi doporučili?
Je mi 21, měřím asi 175 cm a ruce mám spíš menší. Zbraň bych chtěl na nošení s sebou. Chtěl bych pravidelně cvičit na střelnici (podotázka: tohle zahrnuje skupina E, right?). Nemusí to být ultralehká zbraň, trošku váhy mi nevadí, ale zřejmě nesmí být moc těžká. A nehledám "levnou" zbraň, raději si připlatím za kvalitu a spolehlivost.

Jo a nevěděl jsem, kam ten dotaz umístit, tak budu doufat, že je to tady dobře. :roll:



Jara_C
Příspěvky: 10

Příspěvek#2 » sob 6. čer 2009, 16:26

Obrázek


CZ 75 SP-01 SHADOW

Mě, ještě než jsem se rozhodl pro broky, zkušení vojenští střelci (Dukla, SKP) doporučovali pro nošení a obranou střelbu tohle.

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » sob 6. čer 2009, 17:25

twiho: Nejlepší bude, když si zajdeš někam na střelnici, kde budeš mít možnost si vyzkoušet si více různých zbraní v různých rážích. Uděláš si alespoň přibližný obrázek o tom co Ti bude sedět v ruce a snad i vyhovovat. V první řadě si ujasni velikost a tvar, aby Ti dobře seděla do ruky a neopomeň také výběr vhodné ráže. Na to Ti také jednoznačnou odpověď nikdo nedá.

Jara_C: Nelze jednoznačně doporučit jednu zbraň. Každému může vyhovovat něco jiného. Někdo nosí i Desert Eagle v .50AE a druhý zase raději nosí subcompact nebo záložku, protože fullsize pistole je pro něho na nošení nepraktická.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#4 » sob 6. čer 2009, 18:07

Tak nejak to je. Jednoznacne nejlepsi zbran neexistuje, to by pak existovala jen ta jedna a nic jineho. Je jasne, ze zbran za ... ja nevim ... treba 40K bude kvalitativne lepsi, nez jina za 10K, ale pritom Ti nemusi dobre sedet v ruce, kdezto ta levna ano. Take zalezi na tom, kolik toho chces mesicne, ci rocne, vystrilet? Pokud dve krabky za mesic, i levnejsi zbran Ti vydrzi temer do smrti, ovsem jestli tomu propadnes a budes strilet pravidelne a hodne, pak se bez debaty vyplati mit neco drazsiho. Ovsem pak takova zbran nebude zrovna nejvhodnejsi na noseni - nejspis bude tezka a sportovni miridla na noseni pod odevem nejsou vhodna. Ja nejradsi strilim z jednorade 1911tky, nebo z revolveru S&W 525, ale nosim vetsinou Kevina, nebo PPKcko.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » sob 6. čer 2009, 18:37

Tohle fórum muselo dřív nebo později přijít :)

twiho: Vítej na fóru ;)
Myslím, že by také stálo za to popřemýšlet, jak plánuješ nosit a jak moc jsi ochoten tomu obětovat šatník. Od toho se bude odvíjet mimo jiné také velikost a tloušťka zbraně, případně i typ pouzdra.
Většině lidí se těžké "železo" brzy onosí a přejdou na plast, ale pravidlo to není :D
Nejlepší rada je opravdu zkoušet zkoušt zkoušet. Po pár návštěvách střelnice budeš vědět, co ti tak asi sedne a u čeho ten pokus stojí za to. Konečná to taky není, většina střelců nezůstala u své první zbraně ;)

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » ned 7. čer 2009, 22:10

Jara_C:To byly teda střelci co asi moc nenosili.Shadow se na nošení absolutně nehodí.Váha,rozměry,mířidla.
A navíc psal,že chce kvalitu. 8-)



urquell
Příspěvky: 11

Příspěvek#7 » pon 8. čer 2009, 00:26

Glock26

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#8 » pon 8. čer 2009, 03:23

Glock26 co? Na mirenku? Na LOS/IPSC? Na noseni? ... Nebo si snad nyslis, ze to je idealni universalni zbran? :?

Uživatelský avatar
setrop
Příspěvky: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pon 8. čer 2009, 05:51

Universální zbraň na vše neexistuje (stejně je to i s foťákama :-))... snad nějaký compact (a to ještě s výhradou) ... nakonec se, Twiho, budeš must smířit s tím, že jich stejně budeš mít víc .... osobně bych začal s vyzkoušením, jak mi zbraň sedí v ruce a zda se mi vůbec líbí :-) a šel bych po základních značkách, které jsou navíc možné půjčit na většině střelnic (CZ 75, CZ 75 compact, CZ 74 P-07 (moc zajímavá), Glock 17-19-26, Walther P99, HK, SW ...)
máš jednu výhodu - když tvrdíš, že peníze až tolik nehrají roli :-)

Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 49

Příspěvek#10 » pon 8. čer 2009, 15:46

Glock 19



twiho
Příspěvky: 10

Příspěvek#11 » pon 8. čer 2009, 17:49

Díky za odpovědi, budu o všem přemýšlet a zajdu na střelnice, abych si to taky vzal do ruky.
Zdá se, že stejně každý, kdo to myslí trochu vážně má buď dvě, nebo nosí nějakou větší (?).
Popravdě, od pohledu se mi líbí Glocky, nevím, co proti nim lidé mají. Ale musím uznat, že některé pistole jsou prostě pistolovější.
PS: a nechtěl jsem znít jako nějaký boháč, jsou prostě určité věci, za které raději připlatím (a šetřím jinde :) )

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pon 8. čer 2009, 17:59

Mně se Glocky nelíbí, ale stejně ho mám. Holt ošklivej, ale funkční.
Ovšem chce si to osahat, zda ti to sedne do ruky, jestli ti vyhovuje spoušťový systém atd...

Jinak já mám 19ku, což je imho rozumný kompromis pro nošení i sport, třeba LOS. Ale i tak, pro někoho je to moc malé, pro někoho velké,... Zkoušet zkoušet zkoušet ;)



Jara_C
Příspěvky: 10

Příspěvek#13 » pon 8. čer 2009, 18:38

Já se v tom moc nevyznám, jen sem chtěl předat informaci, kterou jsem sám dostal od lidí o kterých jsem přesvědčen, že tomu rozumí. Ale asi bude mít každý svůj názor.

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pon 8. čer 2009, 18:44

twiho: Pokud se Ti Glock líbí a pokud Ti navíc bude i sedět a vyhovovat spoušť tak máš vlastně jasného favorita ve výběru. Pokud jde o kvalitu, spolehlivost a životnost, tak můžeš být u Glocka v klidu, splňuje vše do puntíku. V případě potřeby ladění nebo náhradních dílů jsou dostupné téměř všude. Potom už jen vybrat vhodnou ráži a velikost rámu. Pořizovací cena navíc není velká.



twiho
Příspěvky: 10

Příspěvek#15 » čtv 2. črc 2009, 18:12

Tak jsem si u Zoufalce (díky!) nějaké pěkné kousky vyzkoušel. Glock byl zajímavý, ale při mém volném držení (se kterým asi dosáhnu lepší přesnosti) mi špatně vyhazoval nábojnice - házel je na mě nebo se zasekávaly. Asi to bude chtít ještě víc zkoušet.
A taky se mi nelíbil single action trigger (to byl, myslím Makarov PM) - vzhledem k přesnosti. Ale je pravda, že vůbec neumím:).

Mimochodem, nevíte někdo něco o pistolce Kevin: http://www.zvi.cz/en/products/9-mm-pistol-kevin.html ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů