Test na výbušniny na letišti

Co jinam nepatří...


Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#16 » pát 31. led 2020, 10:00

A co teprve, když na poli hnojíte tak, že rozstřelujete kupku hnoje semtexem, jako se dělalo běžně dřív. To máte pozitivní test jistý. :D



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#17 » pát 31. led 2020, 11:06

pred odletem do zahranici jsem byl na delsim treninku. hygiene rukou jsem dal nutne minimum. no a na sobe jsem mel jeansy z treninku.
nahoda tomu chtela, ze u mne statisticky pipla nahodna kontrola... mladikovi (neplest s "mladiky" ) se malem podlomila kolena, kdyz jsem mu rekl, ze jsem obleceny ve vecech ze strelnice. povidal neco ve smyslu "snad nebude cirkus, to by nam tu ted schazelo"
vysledek byl nastesti negativni...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#18 » pát 31. led 2020, 12:06

Při návštěvě firmy, co vyrábí rozbušky cca před 10 lety. A tam mi povyprávěli historku, jak mezinárodní kontroloři přijeli kontrolovat, jestli výrobce dodržuje "značení" Semtexu (aby se dal detekovat). A ohromně se jim ta krásná plastelínka líbila, tak nechali všechny členy komise, ať si to pěkně otlapkají. No a na letišti prý svlékli celou komisi jednoho po druhém do naha, protože jim detektory "načichaly" výbušninu.
Taková tichá pomsta za vopruz od úředních orgánů...



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#19 » pát 31. led 2020, 12:20

střelec: vidíš, a já si doteď myslel, že ten hnůj rozhazovali směsí ledku s naftou

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#20 » pát 31. led 2020, 12:24

Já jel rovnou ze střelnice a po utření rukou ubrousky mašina nic nehlásila.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#21 » pát 31. led 2020, 13:52

jodo : Myslel sis to správně. Ledek zalitý naftou a náložka TNT jako počin.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#22 » pát 31. led 2020, 19:06

Ono to zrejme bude na ruznych letistich nastaveno s ruznou paranoiou. Druhy zazitek z jine cesty, stejne kalhoty v Praze i v Seattlu v pohode a v Londyne drazdily velky ram i rucni detektor (ano vim, jsou to detektory kovu, ne vybusnin). Ten rucni pipal na lemu nohavic, no snad 15 minut typek ojizdel na stridacku lem a nejakou kalibracni desticku, prohmataval a nenasel, nakonec to vzdal.

A pak u security vidis, ze arabum ve vedlejsi fronte otevrou prirucni zavazadlo, v nem vodni dymka, propanbutanova bombicka a nejake ohnostroje. Zasprcli to tam na pul hodiny, sotva jsme stihli prestup.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#23 » sob 1. úno 2020, 17:02

Cestou do Irska mi letos taky dělali stěry z rukou, ošmudlali i pásek a lem kalhot...
Po vložení do mašiny to bylo ok, i když jsem v těch kalhotách den předtím střílel a ruce měl umytý běžně.
Takže těch povýstřelových zplodin bych se fakt nebál...



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#24 » sob 1. úno 2020, 17:35

marinakus píše:jodo : Myslel sis to správně. Ledek zalitý naftou a náložka TNT jako počin.


Ještě mám po dědovi, co to dělal, ceníky semtexu ze 70. let... Vzpomínal, jak to jezdil fasovat do výroby

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#25 » sob 1. úno 2020, 19:05

střelec : Zajímavé. Holt jiný kraj jiný mrav.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#26 » sob 1. úno 2020, 19:33

coffee píše:U nás nábojnice problém není, za hranicemi to problém být může.


Trochu off-topic, ale asi záleží na konkrétním "provaděči". Na T3 na Ruzyni mě kvůli zapadlý nábojnici v batohu paní drsná bezpečačka dusila asi 10 minut, aniž by mi řekla, co vlastně hledá. A když se teda vymáčkla, že jestli tam náhodou nemam nábojnici, tak si jí pak nechala vyndat a velice nekompromisně zabavila, až sem se musel smát :)



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#27 » sob 1. úno 2020, 19:34

Honzajan píše:Do Tuniska jsem rozsvitil ram, takze to reaguje. Nasledoval ster ruk a to uz bylo ok.


Rámy se rozsvěcí i náhodně.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#28 » sob 1. úno 2020, 20:22

Přesně tak detekční rám se používá pro odhalení kovových předmětů. Současně musí být vybaven funkcí pro náhodný výběr pro podrobnější prohlídku. Pokud se nejedná o bodyscanner, který detekuje vše.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#29 » pon 24. úno 2020, 08:50

Před pár lety se mi stalo, že jsem na letišti na Ruzyni procházel přes security. Prošel jsem a v počátku se nic nestalo ale pár sekund na to se rám rozeřval.
Při detekci kovů a takovém tom náhodném výběru člověka i v případě, že u sebe kovy nemá, to začne řvát hned.
Shodou okolností jsem letěl ve svetru ve kterém jsem byl 2 dny předtím na střelnici. Udělali mi tenktát myslím nějaké ty stěry papírkem a pracovníkovi jsem přímo řekl, že jsem pár dní předtim byl v tom svetru střílet. Nakonec žádný prolbém, ale je možné, že létat v oblečení, ve kterém střílíte, je nejlepší cesta jak upoutat pozornost pracovníků na security, což asi nemusí být žádoucí, třeba už jen kvůli zdržení pokud spěcháte.
Možná to je náhoda a rám řval z nějakého jiného důvodu, ale je možné,že rám si může nějak "načuchat" člověka při průchodu a vyhodnocení pár sekund trvá, proto ten opožděný poplach.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#30 » pon 24. úno 2020, 10:40

No já teď prošel přes 5 letišť a 6 bezpečnostních kontrol s batohem který nosím běžně na střelnici a k tomu v kalhotách, ve kterých jsem byl na HardTasku, ale v mezidobí prošly 1x pračkou. Hned na prvním letišti, tady v Praze stěr a na dalším kompletním scanem, protože jsem zapomněl vyndat z kapsy gel s desinfekcí :D a všechno OK.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů