SFP9 vs PPQ

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#31 » úte 3. bře 2020, 10:08

Cena je ospravedlnitelný důvod k výběru.
Přeju ať dobře slouží a brzy se pochlub s prvními zkušenostmi :)

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#32 » úte 3. bře 2020, 13:00

Pistoli jsem namazal (jak psal Shirako nebylo to nějak zvlášť namazané) a znatelně se zlepšil chod závěru i spouště (který byl teda dobrý i předtím). Už jen na tu střelnici :)

Cena byla jedna z hlavních věcí...i když jsem si nějak limit nedával a počítal jsem s penězi na tu SFP9. Ale ten Walther byl naživo tak dobrý a je prakticky menší, lehčí a užší než SFP9 (což jsem taky teoreticky věděl) a to má stejný počet nábojů a hlaveň menší pouze o 0,09". Prostě to člověk musí mít v ruce naživo no....teorie je jedna věc...praxe kolikrát jiná...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#33 » úte 3. bře 2020, 14:42

To bylo rychlé :). Tak ještě střelnice a hodnocení je kompletní.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#34 » úte 3. bře 2020, 18:02

Tak střelnice je za mnou. 75 kousků bez problému. Předtím jsem střílel pouze jednou se Shadow 2, takže jsem úplný začátečník. Ale musím říct, že ta věc snad střílí sama. Rozhodně u mne mnohem mnohem lepší výsledek než ze Shadowa. Všechno jsem si fotil a ukládám do aplikace. Začal jsem 5m, skončil jednou sérií po 5ks na 20m. Chtěl jsem i 25, ale to jsem už nestihl.

Jinak kdyby někoho zajímalo

Nástřel od výrobce na 15m:
https://ibb.co/f22c3H2

První série na 5m:
https://ibb.co/T17dTLQ

Poslední na 20m:
https://ibb.co/1TfQncT
jedna mi ulítla mimo, nesmyslně mi cukla ruka, nevím proč :D

Jestli to je nebo není dobrý výsledek na začátečníka nechť posoudí jiní, já nemám tušení. Ale s pistolí jsem naprosto spokojen jak chováním, tak držením v ruce....

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#35 » úte 3. bře 2020, 20:08

Na hodnocení přesnosti je brzo. Choď na střelnici, trénuj aspoň jednou týdne 100 nábojů a ono to rychle půjde vpřed. Ať slouží a dělá radost.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#36 » úte 3. bře 2020, 20:27

Jenom tak ze zvedavosti, nezdala se ti v ruce vysoka oproti SFP jak jsem psal? Spis me to zajima kvuli mne kdyz tak ruzny pistole vezmu do ruky.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#37 » úte 3. bře 2020, 21:24

Ano zdá se, ale je to optický klam díky designu závěru. :) Prakticky je nad hmatem stějně vysoko jako Hk

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#38 » úte 3. bře 2020, 21:35

Další věc je co v hlavě. Já upřednostnil CZ P10 před HK a Glockem. Po udělani ZP jsem na úkor financí šel do CZ, která mě se slevou stala 12 tisíc. Hrozně jsem si pochvaloval...ale stejně mě štvalo že to není ta moje vysněná. Postupem času jsem se dvou CZ zbavil abych si pořídil to vysněné Hk za 20 a Glocka za 17. Teď mám v hlavě HK Mark 23 a snad nepovede cesta k němu přes nějakou jinou zbraň a značku. Hk = no compromise... tak uvidime kdy walther půjde do světa, do té doby ať děla radost a dobre střílí

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#39 » stř 4. bře 2020, 11:20

Tak já to PPQ neberu jako nějakou alternativu kvůli penězům, ale protože se mi prostě taky na živo moc líbila. Jak jsem psal, kdyby stály obě stejně, asi bych měl těžký výběr. Takhle to bylo jednodušší :)



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#40 » čtv 5. bře 2020, 09:25

LukynZ píše:Ano zdá se, ale je to optický klam díky designu závěru. :) Prakticky je nad hmatem stějně vysoko jako Hk

Nad hmatem? Asi nerozumim. To co myslim ja je high bore axis oproti HK.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#41 » čtv 5. bře 2020, 09:34

Předpokládám, že se tím mymslí, výška osy hlavně nad hřbetem ruky, po uchopení zbraně :) .



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#42 » čtv 5. bře 2020, 09:48

Presne tak. Nad hmat je podle me neco uplne jinyho :).

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#43 » čtv 5. bře 2020, 18:53

Koudak psal, že když vezme jakoukoli zbraň do ruky, přijde mu oproti SFP vysoká. Já tím chtěl říct, že PPQ opticky vypadá nad rukou vysoká, ale je to jen optický klam, protože závěr je do tvaru A a je po bokách více dolů. Ale prakticky výška nad rukou je stejná jako SFP...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů