SFP9 vs PPQ

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#1 » sob 15. úno 2020, 18:51

Ahoj,
nechci zakládat nějaký flame, ale pouze potřebuji poradit. Hlavně od lidí, kteří oba modely měli v ruce a ideálně s nimi stříleli.
Zvažuji totiž nákup a rozhoduji se mezi těmito modely. Respektive kloním se hlavně k SFP9, ale byl jsem nahlodán o PPQ stále uvažovat.
Četl jsem a viděl tuny článků a videí o obou a došel jsem k následujícímu zjištění:

- PPQ vyberou lidi hlavně kvůli spoušti
- PPQ má hodně lehce zmáčknutelnou spoušť, která je out of box super na střelnici, ale na nošení je to horší
- u PPQ díky lehčeji zmáčknutelné spoušti lidi out of box střílí přesněji
- PPQ spoušť má dlouhý náběh a krátký reset i sepnutí (nevím jak to napsat česky)
- HK má větší odpor spouště, což je lepší na nošení, ale out of box na střelnici horší
- HK spoušť má náběh, sepnutí a reset konzistentně dlouhý
- HK je kvalitněji vyrobená (vice kovových prvků a výztuh)
- HK je asi o 3-4 tisíce dražší (logicky k předchozímu bodu)
- HK má vypouštění zásobníku přes pádla
- PPQ M2 přes klasické tlačítko na palec (kromě M1 které ale až na bazar sehnat nejde)
- po vyzkoušení pádel nechci vypouštění na palec, protože vypouštění přes pádlo je geniální
- PPQ jsem v ruce neměl, ale HK v ruce sedí naprosto úžasně
- HK se mi vzhledově líbí více

Pokud máte k tomu něco říct v rámci porovnání či mým zjištěním, tak to uvítám. Možná i někdo další. Díky

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#2 » sob 15. úno 2020, 19:01

Taky jsem si vybíral mezi PPQ a SFP9, nakonec to vyhrála SFP9. Líp se držela, líp se mi s ní střílelo, celkově z mého čistě subjektivního pohledu působila lépe. Navíc se v té době řešila odlupující se nitridace u PPQ, což se mi moc nelíbilo. Takže jsem se vydal do jednoho nekompromisního obchodu pro SFP9 a skončil u Canika, ale to už je jiný příběh... :-D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#3 » sob 15. úno 2020, 19:08

Měl jsem k porovnání obě zbraně ve stejný den, hned po sobě. HK SFP mi sedělo líp a byl jsem s ním po všech stranách spokojenější. PPQ i přes pěknou povrchovku mi připadala jako chudší příbuzný. HK vedla ve všem až na dlouhý chod spouště. Rozdíl v odporu není nijak markantní. Peněz navíc bych určitě nelitoval. Pro mě co se zážitku týče jsou Waltery ty nejfádnější pistole na trhu, které jsem kdy měl. Na předváděčky chodíváme parta lidí a zatím co z HK odcházeli všichni spokojení, po Walteru byli utahaní a znudění. Toš tak asi. (Z těch dvou jsem byl nakonec nejvíc nadšen z P10.. :D )

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#4 » sob 15. úno 2020, 23:13

Já přidám, sám mám Walther a po zkušenosti s dovozcem (CB Servis) bych šel jinam. Jakýkoli náhradní díl je problém. Ano, mám Subcompact, ale zásobník s botkou jsem scháněl 3/4 roku a objevil se až když jsem si stěžoval přímo ve Waltheru, vratná pružina sice přišla už po měsíci a půl, ale místo na SC tak na velké PPQ. Takže jak by to bylo, kdyby zbraň byla vyřazena z provozu a něco jsem potřeboval hned, nechci raději domýšlet. Takže ani ne tak ze špatného pocitu ze zbraně, ten je super (a hlavně subjektivní :D ), tak především kvůli chování dovozce, bych hledal dnes už jinde.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#5 » ned 16. úno 2020, 08:35

Myslet si, ze s HK bude dostupnost dilu lepsi, je utopie.
Kdyz uz je ve hre PPQ, doporucil bych se podivat i na Canik, coz je prevlecene PPQ.
Kdyz jsem strilel z PPQ, choval se hur nez Glock 17.Glock 17 se choval hur nez p10c a p10c se chova hur nez p10sc. Cena,chovani,dostupnost mluvi pro CZ.
Btw. vyhazovat zasobnik padlem ukazovackem je proti bezpecnostnim navykum. Smrdlat prstem kolem spouste je o hubu(kdyz neni zaver vzadu). Palcem padlo ovladat je horsi jak tlacitko,takze jsem doposud nepochopil smysl padla a ocividne nebudu sam, kdyz Walther prestal tenhle vynalez pouzivat a HK vysel taky s modelem bez.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#6 » ned 16. úno 2020, 09:49

Smysl pádla je nemožnost nechtěně vypustit zásobník tlačítkem, jak se to některým lidem stává.
Co se týče bezpečnosti, tak ano, komisař u zkoušky vyloženě požadoval prst mimo spoušť i lučík.
Walther má problém v tom, že jeho spoušť je hodně vzadu a prakticky vypouštěč měl hned vedle spouště. HK má spoušť umístěnou více vpředu a kratší pádla než mělo PPQ, takže spoušť je v tu chvíli úplně jinde.
Já mám menší ruce a u každé zbraně, co jsem měl v ruce, jsem ji musel trochu natočit abych zmáčkl vypouštěč palcem. Pokud bych tak fungoval i zde, musel bych ji natočit tak jako tak, jen o trošku více. Ale díky tomu že je na obou stranách, můžu vypouštět jak ukazováčkem, tak i prostředníčkem a v obou případech, když to zkouším (mám vzduchovou verzi od Umarexu) i rychle, spoušť je bezpečně jinde. Prostě to vypouštění je geniální...
Variantu s tlačítkem udělali hlavně kvůli USA, pokud jsem četl v článcích správně....

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#7 » ned 16. úno 2020, 10:18

delší pádla se lépe ovládají prostředníčkem, proto mám raději PPQ/PPS



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#8 » ned 16. úno 2020, 11:45

Nevim no, zazil jsem na zavodech, kdyz lidi spechaji, deji se veci, ktere by te nenapadly. Jasne, kdyz se vse provede,jak ma, nemuze se nic stat,jenze kdyz jde o desetiny, tak se veci delaji tak, jak jsou nejrychlesi. Ale budiz.
Mel jsem zatim stesti nikdy jsem nevypustil zasobnik,aniz bych chtel. A to, ze nedosahnes na tlacitko zasobniku je schvalne, prave proto, aby sis ho nevypustil. Proto maji zavodni zbrane prodlouzeni tlacitka,viz shadow2. Tot muj pohled na a to mam neco odstrileno z P30.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#9 » ned 16. úno 2020, 12:05

Mně se líp ovládá pádlo na P30 než tlačítko (obvykle palcem i ukazovákem). A že by byl ukazovák blízko spouště, bych teda neřekl.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#10 » ned 16. úno 2020, 12:08

Na HK právě vůbec není, u PPQ byla spoušť hned vedle pádla...



wolfdog22
Příspěvky: 29

Příspěvek#11 » ned 16. úno 2020, 16:52

Měl sem v ruce a střílel z obou, vzal sem SFP9, protože se mi o něco líp držela a nakonec ji teď budu pouštět, s tím pádlem se prostě nemůžu sžít, asi že mám dlouhý prsty. Jinak je to příjemná pistole, zvlášť ty výměnný hřbety a střenky umožňujou upravit si ji přesně do ruky, se spouští problém rozhodně nemám, lehčí už bych ji ani nechtěl.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#12 » stř 19. úno 2020, 22:15

Díky za názory, SFP9 beru jako vítěze :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#13 » pát 21. úno 2020, 14:54

LukynZ píše:Díky za názory, SFP9 beru jako vítěze :)

Sám sis odpověděl už ve své první otázce. Já mám SFP9 už 2,5 roku, nastříleno cca možná tak 15000 ran S&B i přebíjenky. Sežralo to úplně jakýkoliv Luger, který jsem nacpal do zásobníku. Na začátku jsem čistil po každé návštěvě střelnice, teď už tak po 1500 i více ranách. Čistí se super i nasucho - kartáčkem a hadrem nebo papírovým ručníkem. A teprve na jemnější vyčištění a lauf beru olejíček (momentálně používám Brunox a nebo CLP). Součástky zbraně mají velmi dobré opracování / kvalitu povrchu, tedy špína moc neulpívá a opravdui dobře jde dolů. Pro srovnání mám i G43 a ten se čistí o něco hůř i po 500 ranách - asi horší drsnost povrchu po obrábění, ale i to stačí...).
Na vyhazování zásobníků pádly jsem si zvykl rychle a nijak se nepohybuju v riskantní blízkosti spouště, vyhazuju střílejícím ukazováčkem.
A doplním - kamarád měl PPQ a prodal ho, protože spoušť byla sice jemná, ale s nezřetelnou hranou výstřelu. Nedokázal s ní dál vylepšit své výsledky. Teď má G17 Gen5. Je velmi spokojený.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#14 » pát 21. úno 2020, 20:34

LukynZ píše:Ahoj,
nechci zakládat nějaký flame, ale pouze potřebuji poradit. Hlavně od lidí, kteří oba modely měli v ruce a ideálně s nimi stříleli.
Zvažuji totiž nákup a rozhoduji se mezi těmito modely. Respektive kloním se hlavně k SFP9, ale byl jsem nahlodán o PPQ stále uvažovat.
Četl jsem a viděl tuny článků a videí o obou a došel jsem k následujícímu zjištění:

- PPQ M2 přes klasické tlačítko na palec (kromě M1 které ale až na bazar sehnat nejde)
- po vyzkoušení pádel nechci vypouštění na palec, protože vypouštění přes pádlo je geniální
- PPQ jsem v ruce neměl, ale HK v ruce sedí naprosto úžasně

Pokud máte k tomu něco říct v rámci porovnání či mým zjištěním, tak to uvítám. Možná i někdo další. Díky

Ahoj,
PPQ M1 sehnat jde, myslím, že Střelecký servis a CB Sevis centrum ho snad ještě mají v nabídce na objednání.
HK jsem nezkoušel, střílel jsem naopak z PPQ, Springfield xds, ČZ a dalších a výborná zkušenost, ale nakonec jsem skončil u G26 :mrgreen:
Proto ti doporučuju si vše vyzkoušet v ruce a vystřelit si z toho. Taky jsem měl načteno spoustu recenzí, zkouknuto spoustu videí, vybíral jsem hodně o podle vzhledu a nakonec to zůžil na pár kousků, které jsem si šel vyzkoušet. Nakonec jsem odešel s Glockem (nepropaguju), kterého jsem neměl ve výběru a nelíbí se mi, ale prostě seděl jak prdel na hrnec a střílelo se mi z něj nejlíp (nevybraný), ze všech vybraných.
Nevím odkud jsi, ale kdyby sis udělal výlet do Prahy, stálo by za to si to vyzkoušet. Na Rajské zahradě je Střelecký servis, kde tě nechají oproti 2.000,- Kč záloze vystřelit z 70 různých typů zbraní. (PPQ a SFP9 mají). Když si u nich koupíš zbraň, tak ti ty 2.000 započítají jako slevu oproti ceně. A kdyby nekoupil, tak dvojka za takový výběr k vyzkoušení při rozhodování mi přišla odekvátní.
https://www.streleckyservis.cz/zkouseni-zbrani/

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#15 » sob 22. úno 2020, 13:45

Díky za tip, to vypadá zajímavě. Ale nemají tam Beretty, což je docela škoda. APX třeba byla dlouho můj favorit, ale prostě nikde v okolí není....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů