Informace o změnách na úseku správních činností v oblasti zbraní v rámci vyhlášeného nouzového stavu

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#1 » úte 17. bře 2020, 15:54

Taky jste dostali email ?
Asi to bude na dýl .. :(
--------------------------------------------------------------------------------
Informace o změnách na úseku správních činností v oblasti zbraní v rámci vyhlášeného nouzového stavu

Vážený pane, vážená paní,
z důvodu šíření nákazy virem SARS-COVID-19 („koronavirus“) byl v České republice nařízen nouzový stav podle § 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb. Vláda průběžně nařizuje opatření směřující k omezení šíření nákazy, a to zejména prostřednictvím snížení četnosti fyzických kontaktů mezi obyvatelstvem.

Jedním z vládních opatření je omezení činnosti správních orgánů, včetně omezení osobního kontaktu zaměstnanců s adresáty veřejné správy na nezbytně nutnou úroveň. Úkony podle zákona o zbraních nepatří mezi neodkladné úřední záležitosti a proto, až na výjimky, budou podání podle zákona o zbraních vyřizována až po ukončení nouzového stavu. Vzhledem k povaze přijatých opatření, bude možné u všech lhůt podle zákona o zbraních prominout jejich zmeškání podle § 41 odst. 1 správního řádu.

Bližší informace o omezení provozu příslušných pracovišť služby pro zbraně a bezpečnostní materiál a některá doporučení k postupu pro vyřizování neodkladných záležitostí naleznete na https://www.mvcr.cz/clanek/zbrane-strel ... 84336.aspx.
NA TENTO E-MAIL NEODPOVÍDEJTE!
E-MAIL BYL ROZESLÁN AUTOMATEM NA E-MAILOVÉ ADRESY VEDENÉ V INFORMAČNÍM SYSTÉMU CENTRÁLNÍ REGISTR ZBRANÍ.

Policejní prezidium České republiky
Ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2 » úte 17. bře 2020, 15:57

JJ, pred chvili, prekvapive rozumne opatreni na statni spravu...

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#3 » úte 17. bře 2020, 16:04

Taky jsem koukal, fajn že to posílaj.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#4 » úte 17. bře 2020, 16:12

Shodou náhod můj email neměli (nemám ve zvyku jej jentak rozdávat), ale při poslední návštěvě, asi před čtrnácti dny, jsem se upsal. Ještě jsem si říkal, že to snad nebudu potřebovat (bral jsem to jako že to slouží pro upozornění na platnost ZP atp).
Ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál má u mě opět "plus tři do respektu a plus dva do komunikace" :-D

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#5 » úte 17. bře 2020, 16:13

SMSky od vlada.cz mi chodí 2x denně, ale Policie si na mě nevzpoměla :( :mrgreen:



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#6 » úte 17. bře 2020, 17:31

Taky přišlo. Taky záleží jestli jste jim dali souhlas s gdpr.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#7 » úte 17. bře 2020, 17:36

Soukalka zatím nic. Souhlas jsem dával.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#8 » úte 17. bře 2020, 18:14

Ano přišlo. Fajn, že aspoň něco funguje :) Teda nefunguje, ale víme o tom .



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#9 » úte 17. bře 2020, 18:16

Kdo na souhlas naskrabal email tak, ze nejde precist, maji zrejme smulu.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#10 » úte 17. bře 2020, 18:20

Já to třeba dostal do spamu, takže jsem to našel, až co jsem se to dozvěděl tady...

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#11 » úte 17. bře 2020, 18:22

Už je to doma .....



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#12 » úte 17. bře 2020, 18:35

No jako v pondělí jsem si byl ještě vyzvednout objednávku a rychle na OSZBM přihlásit. Dostal jsem jen kopii potvrzeného šedáku. Prý to mám zatím používat jako průkaz zbraně, který bude do 30 dnů. A prý ať jsem rád, že nechtějí abych zdůvodňoval, jak jsem si to šel koupit haha.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#13 » úte 17. bře 2020, 18:46

Tiež mi to prišlo. Rozumné, vhodné jednanie. A ten prístup že to oznámili ľuďom takýmto spôsobom a nie len papierikom na dverách, ako by sa to stalo inde... rešpekt. Som naozaj rád za OSZBM a za to, ako tu krásne funguje.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#14 » úte 17. bře 2020, 18:51

vidocqcz píše:No jako v pondělí jsem si byl ještě vyzvednout objednávku a rychle na OSZBM přihlásit. Dostal jsem jen kopii potvrzeného šedáku. Prý to mám zatím používat jako průkaz zbraně, který bude do 30 dnů. A prý ať jsem rád, že nechtějí abych zdůvodňoval, jak jsem si to šel koupit haha.

Pozor na to. Potvrzeny sedak nenahrazuje prukaz zbrane ani ve stanu nouze. Stahuje se na tebe stale povinnost, ze bez PZ nesmis zbran nikam nosit.

§ 41 odst. 2
Dokladem o registraci je průkaz zbraně, který je veřejnou listinou.

Co to bylo za oddeleni?
Naposledy upravil(a) AndreasBaader dne úte 17. bře 2020, 18:56, celkem upraveno 1 x.



jenikw
Příspěvky: 82

Příspěvek#15 » úte 17. bře 2020, 18:55

Zbraň, kterou jsem koupil těsně před vyhlášením nouzového stavu, jsem přihlásil emailem a zaslal poštou kolky, ihned mi volali a kontrola+PZ proběhne, až to půjde. Velmi vstřícné jednání (policistka to chtěla i tak vyřídit ihned), ochota, velmi děkuji, dále oddělení nehodlám zatěžovat. OSZBM Praha-venkov, Křižíkova ul.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů