Oprava korunky (ústí) hlavně

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#1 » ned 5. črc 2020, 13:11

Mám V-AR s hlavní 17.75. S vyladěnými náboji to střílelo kolem 1 MOA. Nedávno jsem vyrazil na Placy a střelecké výsledky byly dost smutné - neco přes 3 MOA. Proběhla inspekce hlavně borescopem a byly vidět rýhy uvnitř hlavně od písku (Oleško a Bzenec). S tím asi nic neudělám. Také byly vidět kousky vytrhaného materiálu na ústí. Puška má najeto 4-5 tis.

No a otázka zní, zda má smysl se pokoušet opravit ustí hlavně a zainvestovat 2k do příslušného nástroje https://www.brownells.cz/90-MUZZLE-FACI ... -080947211 nebo zda hlavni stejně nijak výrazně nepomohu.

Na YT je dost videí jak s tímto (a obdobnými nástroji) zacházet. Jak je to s tím úhlem korunky? Na Brownells prodávají asi jen 90 stupňů úhel, ale na YT používají úhel 11 stupňů. Máte s tím někdo zkušenosti či teoretické znalosti o úoravě ústí hlavně? A hlavně - zda to má smysl. ?



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#2 » ned 5. črc 2020, 13:21

nech to udělat výrobci pušky, který na to má strojní vybavení (frézku, soustruh, CNC). Tyhle rádoby "nástroje" na samo-domo jsou podle mého názoru (strojaře) k ničemu. Jinak provedení korunky a nepoškozený vývrt v této části hlavně má podstatný vliv na přesnost zbraně, což jsi psal správně.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3 » ned 5. črc 2020, 14:26

Vyprdni se na nástroje a vem flintu někam na soustruh.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#4 » ned 5. črc 2020, 17:18

Nj, bude to chtít servis. Ostatně mě zlobí i natahovací páka. Nechce se jí držet v záchytu a dostávám od ní do nosu a tváře, obzvláště když vystřelím poslední a závěr zůstane na záchytu a tedy ji závěr nestáhne zpátky.

Pokusil jsem se to nafotit boreskop nemaje. Foceno skrz porty v kompenzátoru :). Tak korunka
4.JPG
dle mého laického pohledu nevypadá tak strašně, ale vývrt docela jo :(
3.JPG


Je to vyčištěné, Shooter's choice a odměďovačem, několika kartáčky, naposled pak lihem, abych se zbavil zbytků chemie a pak dosucha. Ale vypadá to dost špinvě. Ráže 223 Rem.

Tak nevím, jestli to ještě půjde opravit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



stip
Příspěvky: 280

Příspěvek#5 » úte 1. zář 2020, 13:12

Já bych se té opravy svépomocí nebál. To jenom u nás si nesmíš sám opravit ani kamna a všichni tě bombardují moudrama, že je třeba svěřit to "odborníkům". Třeba v určitých státech USA je každý sám sobě puškařem a pohoda. Na jednu korunku se ten nástroj nevyplatí, ale dá se po použití s rozumnou slevou zase prodat někomu dalšímu. Třeba mně, kdybys měl zájem. Uvažuji totiž o podobném zásahu.

Kitchen-Table-Gunsmith rulezz :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#6 » stř 2. zář 2020, 08:36

sided píše:Vyprdni se na nástroje a vem flintu někam na soustruh.

nejlépe k Vosátkovi
pedro! píše:......... Puška má najeto 4-5 tis.........

poněvadž to už stojí za přeměření kalibry, jestli má vůbec smysl se korunkou zaobírat

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 2. zář 2020, 08:59

Osobně bych se dohodnul s Pavlem V. na servisu, pokud by pomohlo opravit korunku, udělá to. Stějně tak pokud jsou rýhy ve vývrtu pouze u ústí, a zbytek vy mohl ještě pár tisíc odsloužit, je ve hře zkrácení hlavně třebas na 16" nebo 14,5..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Tvrdolín a 11 hostů