Ujme se mě někdo? Náprava chyb začátečníka...

Co jinam nepatří...


dan
Příspěvky: 295

Příspěvek#16 » pon 21. pro 2020, 07:38

Lovit rady okolo, at uz od zivejch na strelnici nebo ve videokurzech (a to i v tech nejlepsich) je samozrejme dobry, a ted, kdyz jsou vnitrni strelnice zavreny a na vnejsich je omezena nabidka kvuli pocasi to je rozhodne lepsi nez nic, ale dobrej instruktor ten proces opravdu zasadne urychli. Olesko mas blizko, ten kurz neni nakonec az tak drahej - a vrati se ti to v usetrenym strelivu, ktery bys do toho vrazil pri samostudiu. Nektere chyby se navic samostudiem odstranuji obtizne, hrozi, ze to clovek jeste zhorsi (moje vlastni zkusenost).



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#17 » pon 21. pro 2020, 10:42

Na odstranění strhávání je dobrý Ball&Dummy drill, např. od Tactical Rifleman, má k tomu i dost textu v popisku videa
https://youtu.be/hGkn7SQe1V0

Obecně souhlasím s předchozími příspěvky - čím dřív půjdeš na nějaký kurz renomovanych instruktorů (a to Aegis i HT jsou), tím míň špatných návyků pak budeš muset odstraňovat. Aegis tuším začal nabízet v Hrobčicích i individuální lekce, koukni na jejich web.



Kozel
Příspěvky: 64

Příspěvek#18 » ned 17. led 2021, 19:45

Já řešil stejný problém se strháváním, taky jsem začátečník, ZP mám od loňského června. Byl jsem v září i na kurzu od HT Dynamic pistol1 a musím konstatovat že se tam předpokládá, že člověk má už mířenku zvládnutou, od toho ten kurz není, řekl bych, že to není pro úplné začátečníky. Nejvíc mi nakonec pomohlo, jak ostatně tady radí kolegové výše, když jsem na Vražkově, tak jsem vedle v boxu oslovil střelce, který tam zrovna školil nějakého kamaráda, jestli by neměl chvilku čas a podíval se i na mě. Ochotně souhlasil a nakonec mi poradil ať zlepším úchop a bylo vyřešeno...



dan
Příspěvky: 295

Příspěvek#19 » pon 1. úno 2021, 08:08

Nemuzu hodnotit tvuj dojem z jednoho konkretniho kurzu, ale muj dojem z HT DP1 takovej nebyl. A pokud vim, na DP1 cloveka vezmou i kdyz se na udelani ZP teprve pripravuje, takze kurz vlastne pocita i s pred-zacatecniky ...
Na druhou stranu, nejde asi ocekavat, ze libovolne kvalitni kurz cloveka vytrenuje. Ukaze ti jak delat veci spravne (nebo aspon lepe), ale neni to o "budeme to drilovat porad dokola dokud vam to vsem nepujde".
Aby to clovek ty veci, ktere mu na kurzu (jakemkoliv, nejen tom od HT) ukazou zacal opravdu umet je otazka delsiho treninku.
Strhavani pri peclivy mirence mi delalo problem pres pul roku - a pokud jde o nejakou dynamictejsi situaci, tak nezridka strhnu dosud ...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#20 » pon 1. úno 2021, 18:06

Já myslím, že pro úplné začátečníky je lepší, když jsou třeba na dvouhodinový výcvik základů.

Má to jeden problém: Takové školení prakticky nikdo nedělá :-(

Já za sebou mám level 1 u HT, ještě s jejich půjčenou zbraní a pak několik levelů u Grifu v Liberci. A proto jsem toho názoru, že kratší lekce, s důkladným procvičením jedné základní věci je asi lepší, než osm hodin od postoje až po pokročilejší techniky ...



Tommyk666
Příspěvky: 2

Příspěvek#21 » sob 27. úno 2021, 12:33

Ahoj, nějaký zkušeňák z olomoucka nebo přerovska, který by na mě hodil očko a poradil co a jak?



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#22 » sob 27. úno 2021, 12:42

A kdo tě připravoval na zbroják?



Tommyk666
Příspěvky: 2

Příspěvek#23 » sob 27. úno 2021, 12:46

Karel
Naposledy upravil(a) Tommyk666 dne sob 27. úno 2021, 12:59, celkem upraveno 2 x.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#24 » sob 27. úno 2021, 12:55

No až tak konkrétně jsi jmenovat nemusel. A nemyslíš, že když tě Karel byl schopen připravit na zbroják, že by ti neuměl pomoct i se začátečnickými chybami?
A jen se budu opakovat. Zajdi si na střelnici a když tam řekneš co máš za problém, chlapi ti poradí, nebo tě nasměrují. Aspoň u nás totak funguje. Ještě žádného začátečníka jsme neodmítli mimo jiné i proto, že začátečníci bývají bezpečnostním rizikem pro ostatní střelce. Tak je dobré si je pohlídat.



Anka
Příspěvky: 5

Příspěvek#25 » stř 4. led 2023, 15:12

Zkusím oživit téma. Našel by se tu někdo, kdo byl ochotný věnovat chvíli svého času začátečníkovi? Chomutov, Kadaň, popř Karlovy Vary.
Diskuze i doporučení ohledně kurzů mám přečtené..



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#26 » stř 4. led 2023, 15:59

Kdyby nikdo nic, tak v Plzni klidně muzu ;)



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#27 » stř 4. led 2023, 17:03

K tomu Chomutovu bych se klidně přidal.



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#28 » stř 4. led 2023, 21:59

Kdyz dojedes teplice tak klidne.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#29 » čtv 5. led 2023, 08:15

Anka píše:Zkusím oživit téma. Našel by se tu někdo, kdo byl ochotný věnovat chvíli svého času začátečníkovi? Chomutov, Kadaň, popř Karlovy Vary.
Diskuze i doporučení ohledně kurzů mám přečtené..


To máš blízko do Hrobčic, kde dělá kurzy Aegis. Ale ten úvodní je na dva dny plus další den skryté nošení ...



Anka
Příspěvky: 5

Příspěvek#30 » čtv 5. led 2023, 09:14

Kolombo
Díky za tip. Už jsem na ně koukala, ale z časového hlediska je to pro mě teď nereálné :/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jenikw a 9 hostů