Zbraň pro dceru.

Co jinam nepatří...


THE-SAD-MAN
Příspěvky: 25

Příspěvek#1 » pon 4. dub 2011, 10:58

Gentlemans,mám v úmyslu pomalu zasvětit do střelby svou nejmladší ,devítiletou dceru.Zvažuji pořízení nějaké vhodné zbraně(pistole/revolver) ráže .22LR.Docela se mi líbí Walther P22,ale vím,že zpočátku byly problémy s kvalitou.Jaký je stav současné produkce nemám zdání a tak se obracím na zkušenější z vás.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 4. dub 2011, 11:27

Chceš samonabíječku?

Po pravdě řečeno nemám přehled, jak velké ručky mají devítileté dívky a jestli obejmou pistoli standardní velikosti (jako P22).
P22 už má, myslím, své dětské nemoci za sebou (pokud hodláš kupovat nový kus). Ale snad se vyjádří někdo z majitelů.

Jako možná varianta by se mi zdála Drulovka s tím, že pažbičku můžeš zmenšit na vhodnou velikost (dají se dokoupit) - v pažbě je jen kovová tyčka se závitem, takže to lze opravdu zmenšit jak je potřeba. Je to ale na střelbu s oporou, protože mladá holka to asi z ruky pevně neudrží. Jako zajímavý vstup do světa střílení a trénink míření a odmáčknutí by to ale fungovat mohlo. Výhoda je bezpečnost, protože je to větší a těžší zbraň, kterou není možné rychle otočit do nebezpečného úhlu. Nevýhodou je ale právě ta velikost a váha, která to předučuje k použití s oporou (nebo levnou dvounožkou); také natahování asi mladá slečna sama nezvládne.
Na druhou stranu je to možná jen opravdu krátký úvod - aby ji ta jednoranka nepřestala rychle bavit a nezošklivila střelbu obecně. Samonabíječka na gongy zřejmě zabaví lépe (nejen malé :mrgreen: ).

Jinak možností je spousta, doporučil bych zajít do dobře zásobeného krámu a nechat dceru ozkoušet, co ji padne do ruky a ostatně i do oka! nějaká růžová pistolka se může zdát ošklivá nám, ale dceru třeba více navnadí ke střílení :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#3 » pon 4. dub 2011, 11:40

a co třeba taková "kačenka" ve .22?
ale na zkušenosti se asi budeš muset zeptat jinde.
K22_X_TREME_4c2104271decb.jpg


jinak tam mají i jednu klasickou .22, ale na starém rámu, kde není možné měnit gripy. ale asi bude zase lepší cenou.
Grand Power


a hodně se mi líbila i 1911 ve .22, která byla prezentovaná na jiném foru. ale tam bude větší problém s cenou i dostupností :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



THE-SAD-MAN
Příspěvky: 25

Příspěvek#4 » pon 4. dub 2011, 12:19

Ten Walther se mi líbí,že vypadá dospěle.No,asi bude nejlepší,jak navrhuje MarK,zajít do krámu a nechat osahat.

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 4. dub 2011, 13:13

P22 za ucelem vyuky 9lete strelkyne ma kamarad. Maximalni spokojenost na obou stranach - i tatinek (ba i stryc frantisek) si radi bacnou. ;)
Vysocina & Praha muzu zaridit vyzkouseni na strelnici. Kdyztak SZ.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#6 » pon 4. dub 2011, 19:39

ja su konzerva... margolina.... v Praze lze otestovat, staci rict....

Uživatelský avatar
sw_fox
Příspěvky: 30

Příspěvek#7 » pon 4. dub 2011, 21:01

Sem tam ucim cizi deti strilet z buckmarka s kolimatorem.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#8 » úte 5. dub 2011, 20:03

Beretta 70 v .22LR vyzkousena od 7 let. Bavi, jen natazeni byl problem. V 9 uz to pujde :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů

cron