Vhodná zbraň pro skryté nošení?

Co jinam nepatří...


Daleko
Příspěvky: 141

Příspěvek#61 » pát 26. led 2024, 22:49

I mně znervoznovala patrona v komoře... teď nosím ruger KLCR .357 a na 5 patron v pěti komorách jsem si zvykl ...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#62 » sob 27. led 2024, 07:18

Jak to myslíš, to jako že první stisknutí máš naprázdno a výstřel až po druhém? Pokud ne, tak jsi na tom podobně jako ti co mají pistoli s blokaci uderniku a nábojem v komoře.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#63 » sob 27. led 2024, 07:27

Komora, na které leží kohout je prázdná. Při prvním stisku v DA, nebo natažení na SA se válec pootočí o jednu poici a dostane se nabitá komora na pozici k výstřelu. V čom vidím nevýhodu revolveru je jeho šířka a hmotnost a kapacita, zejména u pětiranného (v tom bezpečnějším případě jsou to jen 4 rány, na druhou stranu přiznejme si, kolikrát vystřelí civilní obránce v takové situaci, žejo...), třeba řekněme.. oproti nějakýmu tomu sbcompactu. Výhodou je zase spolehlivost.

Výhodu pistole vidím zase v kapacitě a hmotnosti. O bezpečnosti při nošení se bavit nebudu, to je typ od typu. Ale... když pistoli, tak s ohledem na spolehlivost je to vždy nosit druhý zásobník. Stát se se zásobníkem může cokoli. Což kapku mění pohled na hmotnost, ale nikdo neříká, že G43X s 15R zásobníkem nemůže být nabíjen třeba na deset (kvůli hmotnosti a únavě pružiny, ale vždy raději dva zásobníky naládovaný na polovic, než jeden naplno). Velký zásobník dává možnost si zvolit, kolik nosit, žejo...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#64 » sob 27. led 2024, 09:16

Tedy, nechci s tím moc polemizovat, v podstatě souhlasím, rozbít se může všechno, jak zásobník tak i pistole nebo revolver. Když takhle půjdeme dál, přijdeme k tomu, že nosit dvě různé zbraně na různých místech, ke každé dva náhradní zásobníky a zároveň přepravovat v batohu pušku v ráži 308w s plnými zásobníky, pokryje mnohem víc rizik než pistole bez náboje v komoře a s poloprázdným zásobníkem.

Noste, co chcete a jak chcete. Hlavně sundejte aktivního útočníka co nejdřív, pokud bude v dosahu.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#65 » sob 27. led 2024, 09:29

Jistě. Avšak jde o pravděpodobnost závady a o způsob snížení rizik z ní vyplývající.Nikdy to nebude 100%, jde tedy o určitou vyváženost.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#66 » sob 27. led 2024, 09:37

Chlapi, já pořád nechápu jak to myslíte s tím nošením prázdné nábojové komory u revolveru. Přece všechny moderní zbraně mají blokaci úderníku, tak můžu skákat po kladívku jak chci a nic nevystřelí. Navíc revolver má na spoušti 2x takový odpor než moderní pistole a k výstřelu rozhodně nedojde letmým dotykem jazýčku. Prázdná komora mohla mít smysl, když kladívko bilo přímo do zápalky, ale dnes bývá v rámu úderník s blokací.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#67 » sob 27. led 2024, 09:51

To je jen o důvěře... Někde blokace, jinde převodní kulisa... jde jen o to, jak kterýmu systému kdo ne/věří (což i mě přijde kapku mimo).



cipis
Příspěvky: 2137

Příspěvek#68 » sob 27. led 2024, 20:16

Duvere ... Furt nekdo jezdi autem a veri, ze kdyz slapne na brzdu, tak to bude brzdit ...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#69 » sob 27. led 2024, 20:26

No já nevím, ale rozhodně jsem při nošení klidnější s revolverem (s DA) s plným válcem než s pistolí s nábojem v komoře. Přitom u obojího stačí k výstřelu jedno stisknutí spouště...



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#70 » sob 27. led 2024, 20:48

cipis píše:Duvere ... Furt nekdo jezdi autem a veri, ze kdyz slapne na brzdu, tak to bude brzdit ...

Pořád je ale rozdíl, jestli máš starý auto s jednookruhovýma brzdama, nebo s dvouokruhovýma. ;-)



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#71 » sob 27. led 2024, 20:49

paza píše:No já nevím, ale rozhodně jsem při nošení klidnější s revolverem (s DA) s plným válcem než s pistolí s nábojem v komoře. Přitom u obojího stačí k výstřelu jedno stisknutí spouště...

Přitom ta bezpečnost není o stiskuntí spouště, ale úplně jiných vlastnostech zbraně. ;-)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#72 » sob 27. led 2024, 21:35

No právě to píšu, u obou je to jedno stisknutí spouště, ale ta bezpečnost je, tedy pro mě, u revolveru vyšší, ale chápu, že někdo to cítí opačně a někdo i jako rovnocenné. Popisuji své pocity...

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#73 » ned 28. led 2024, 08:50

Všem, co nosí prázdnou komoru doporučuji nějaký realistický drill, kde si vyzkouší, jak je to praktické, když s vámi jeden mladík cloumá za krk, druhý vás naklepává baseballovou pálkou a třetí do vás šťourá kudlou... Prázdná komora znamená natažení závěru ve stresu, s pochopitelným a vcelku očekávatelným rizikem závady či situace, kdy prostě manipulaci neprovedete, protože nemáte volnou ruku nebo prostor pro natažení o pouzdro nebo opasek.
Tenhle váš scénář může možná fungovat v situaci, kdy nejste přímo zapojeni do konfliktu a pouze jako Deus Ex Machina řešíte problém někoho jiného, ale pokud jste napadeni a na obranu máte reálně méně než dvě vteřiny, zbraň bez náboje v komoře fungovat nebude. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co můžeme. A pokud nevěříte své zbrani, ať už z jakýchkoliv důvodů, doporučuji zvážit slzný plyn, piexon nebo modlitbu a půst.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#74 » ned 28. led 2024, 09:07

Tesat... kamkoli...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#75 » ned 28. led 2024, 09:43

CzechJoker: přesně tak a právě v tom vidím a cítím tu výhodu revolveru. Stačí jedna ruka, druhá je volná na obranu, náboj připraven a další také, kdežto u pistole, i když je náboj v komoře, tak druhý se tam už dostat nemusí, u revolveru je procento podobné "nehody" řádově nižší.
Zase nevýhodou revolveru oproti pistoli je menší počet nábojů...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host