Je vůbec možné mít zbraň na více ráží a to vše ofiko a legálně?

Co jinam nepatří...


JirkaCV
Příspěvky: 1611

Příspěvek#91 » čtv 29. čer 2023, 17:14

Jasně (teda nevím proč A).
Líbí se mi toto vlákno, protože pak budu moct fundovaně vysvětlit adeptovi na ZP, proč má vyhodit sedm stovek za něco, co v životě dělat nebude.

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#92 » pát 30. čer 2023, 17:45

Znám 4 lidi co si kůli potřebě sk.A musely dělat vše znova a tudíž je to pak stálo víc než 700 Kč :-) Já mám všechny skupinu a jsem ráda za to, a neposlouchala jsem řeči typu na co ti to bude. Dnes i zde čtu kolika lidem některé skupiny chybí a to jen aby ušetřily pár stovek :-)

Omlouvám se za OT



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#93 » sob 1. črc 2023, 06:07

Za mých mladých let se směly nosit pro obranu jen krátké, A bylo třeba na držení zakázaného střeliva a troják šel koupit jen na C. Když mi po letech C vzali s tím, že nejsem myslivec, už mi to bylo jedno, protože na A B C šlo koupit cokoliv. K tomu papíry na nadlimitní zásobníky a dumdumky jsou dneska standard. Hypoteticky by se mohlo hodit D. Jestli bude pravda, že se všechno sloučí, tak už bude jedno, co kdo má, v E bude všechno.
Jo a souhlasím s názorem, že když je náboj určený pro drženou zbraň, je fuk, co je napsáno na průkazu zbraně, protože ten nevyjmenovává určené ráže.



Carloss
Příspěvky: 2981

Příspěvek#94 » sob 1. črc 2023, 06:16

V záadě je ale jedno, jaký máš názor, zásadní je, jaká je legislativa. A o tom je celé tohle vlákno. Třeba moje pumpa má na laufu 12GA, na baskuli 12GA a na závěru 12/76, v papírech 12/76. Znamená to, že kratší nelze? Navíc když délky zahvězdicovaných a zakroužených nábonic jsou před výstřelem různé (což má vliv na počet nábojů v trubce)?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#95 » sob 1. črc 2023, 10:46

Jarda.Jezek píše:... , protože na A B C šlo koupit cokoliv...


Samozřejmě jsem chtěl psát A B E. Omlouvám se za překlep.



dan
Příspěvky: 332

Příspěvek#96 » pon 3. črc 2023, 07:08

Carloss píše:V záadě je ale jedno, jaký máš názor, zásadní je, jaká je legislativa
Naprosto presne! A legislativa se na udaj uvedeny v PZ nikde nijak neodvolava ani nedeklaruje, ze to je uplny seznam razi.

I pro tebe je tedy podstatne pro jake raze je tvoje zbran urcena. Bud' si to zjistis - a to pak muzes legalne strilet. Nebo se spokojis s tim, co je napsane v PZ, coz nemusi byt vsechno, a budes strilet jen to.

Mimochodem, mit minimalne A-B-E jak tu nekdo navrhoval, resi jen komplikaci s nabyvanim(ze prodejce neproda ackoliv by legalne mohl). Ale ani drzitel A nebo B neni legalne opravnen strilet strelivo, pro ktere zbran urcena neni. To o cem tu diskutujem se tyka vsech - nejen "cistych Eckaru".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti