Prodej zbraní jako soukromá osoba a i do ciziny (egun)

Co jinam nepatří...


Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#1 » pon 24. črc 2023, 22:59

Zdravím,
měl bych dva menší dotazy. Tak budu rád za vaše reakce.

Pokud se rozhodnu prodat zbraň, např. Tomáši z Horní Dolní.

On mi donese zbrojní průkaz a nákupní povolení. Jak já si mohu ověřit jako obyčejná osoba, co nemá přístup do CRZ, jestli je jeho ZP a nákupní povolení platné, případně na konkrétní nákupní povolení před hodinou nekoupil jinou zbraň.
Mohu z toho mít já jako prodávající nějaký postih, pokud by mě někdo takto podvedl a já do 10 pracovních dní přišel se šedivakem a odevzdáním průkazu zbraně?

Mohu prodat legálně CIP munici, která byla zakoupená v obchodě? Nebo to je zakázané?

A druhy dotaz zní, zda-li nekdo někdy prodával pušku na egun do Německa a co vše je k tomu potřeba?



skagerak
Příspěvky: 1012

Příspěvek#2 » úte 25. črc 2023, 00:51

Vypada to na 3 ne 2 dotazy...
Bych ti dal tu obecnou radu -precti si zakon.

Bazarove se zbrane kupuji i prodavaji bezne... stat se muze, ale postih prodavajiciho snad ne...

Cip munici myslis jako cip delostrelecke granaty a tak?

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 290

Příspěvek#3 » úte 25. črc 2023, 05:12

Kdyby si někdo koupil dvě zbraně na jedno nákupní povolení, bude mít problém s přihlášením. Netuším, proč by to vůbec někdo chtěl udělat, co by tím získal (kromě problémů)? Nákupko není složité si vyřídit, obzvlášť pro ty, kdo mají datovou schránku. Nejpozději do deseti dnů by z toho měl malér, který nepotřebuje.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 521

Příspěvek#4 » úte 25. črc 2023, 05:31

Jednáš v dobré víře a nemáš jak doklady ověřit, takže bez postihu.
S municí zkušenosti nemám, ale střelivo je to samé co zbraň jen nic nehlásíš a stačí ZP. Opět není jak ověřit, tak bez postihu.
A na egun do Německa se dojdi zeptat na místní oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, kde to stejné budeš řešit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron