Zapomenutý naboj v batohu na letišti

Co jinam nepatří...


Mickos
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » ned 8. říj 2023, 18:05

Ahoj, omylem jsem zapomněl 9mm náboj v batohu, a zjistilo se to při rentgenu na letišti ve Vídni. Takže jsem podstoupil důkladnou prohlídku a už sedím v letadle.

Jen mě napadlo, nehlásí se to na naší PČR nebo to bude jen veselá historka?



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#2 » ned 8. říj 2023, 18:26

Dostal jsi pokutu? Bylo ti sděleno obvinění? Podepsal jsi nějaký protokol? Jestli ne, buď v klidu. Pořád ještě žijeme v právním státě.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#3 » ned 8. říj 2023, 18:27

Ceka te...
basa1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 521

Příspěvek#4 » ned 8. říj 2023, 18:51

Mě se stalo to samé při odletu z Turecka a ještě s JHP. Dělal jsem blbýho, že nevím co to je, pán jen hodil náboj do koše a poslal mě dál. Zdržení asi 2 minuty.
Zajímavý je, že cestou tam to prošlo a to i několikrát rtg v hotelu.



Mickos
Příspěvky: 2

Příspěvek#5 » ned 8. říj 2023, 18:56

poloventilator píše:Ceka te...
basa1.jpg

Tak dík :lol:



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#6 » ned 8. říj 2023, 19:12

poloventilator píše:Ceka te...
basa1.jpg

Violoncello?? :-D



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#7 » ned 8. říj 2023, 19:16

Ne, kontrabas.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#8 » ned 8. říj 2023, 21:28

Mně se to stalo kdysi taky. Dokonce zakázané střelivo mi našli v tehdy na letišti v Praze před odletem. Pochopitelně jsem letěl bez ZP. Takže hlavou se mi honily myšlenky na všechny možné problémy... Nic z toho, jen jsem si nechal ukázat, kde náboj je, řekl jsem, že jsem o něm nevěděl, a že jim ho tam nechám... Kontrola, odvětila, že to budu muset, tak jsem to udělal a šel dál...

Opakovaně nám utírají zavazadla a ruce papírky na drogy a výbušniny. Prý by našli i střelný prach... No. Nenašli nikdy, přitom střelný prach musím mít snad všude. Asi ještě málo.

Kdysi při odletu z Turecka mi vzali nůžky na nehty... Brutální vražedná zbraň hromadného ničení, asi.



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#9 » pon 9. říj 2023, 05:03

Mam tricet let jeden svycarak, byl se mnou vsude mozna po svete a obcas se mi stalo, ze jsem ho zapomnel v kapse na letisti a nedal do zavazedla dolu. Pote, co se zavedly dukladne kontroly, tak mi ho jednou vyhrabli na Malte a jednou v Brazilii. Musim ale rict, ze v obou pripadech se mi podarilo je ukecat, ze mi ho obycejnou postou poslali domu.

Samozrejme, v pripade naboje asi neobstoji, ze je to darek...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#10 » pon 9. říj 2023, 06:02

Takhle jsem spolu s kolegou kdysi ukecal jeho zavírák v Curychu. Nechali mu ho nakonec do letadla. Délka čepele asi 10 až 12 cm. Nejvíc zapůsobilo, že to byl dárek od otce. Ale i tak to dalo práci. Sice už bylo dávno po 9/11, ale Švýcaři ještě létali s otevřenými dveřmi do cockpitu, když už mnoho let měli všichni ostatní dveře na zámek.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#11 » pon 9. říj 2023, 08:11

Kdosi kdysi zapoměl švýcarák v Malmoe... Našel jsem ho v geocachingu před letištěm... a přivezl mu ho do Bna.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#12 » pon 9. říj 2023, 14:33

Můj příbuzný letěl domů a měl přestup ve Frankfurtu. Předtím prošel na letištích kontrolami a nic a ve Frankfurtu fatální problém, prý že má v batohu nůž, řekl, že ne a tak mu vysypali batoh a v něm byla taková ta plastová jako kreditní karta, v níž je šroubováček, nějaký klíček, na ní je měřítko a také je v ní asi 4,5 cm dlouhý výklopný nožík. A to byl ten problém, protože přesáhl o půl cm povolenou délku. Odvedla ho ozbrojená ochranka v kuklách a se samopaly, zavřeli ho do místnosti, uletělo mu letadlo, při výslechu mu řekli, že to je velmi vážné a že se to bude řešit soudní cestou, musel podepsat nějaké papíry a potom ho pustili na další cestu, ale musel se každý týden telefonicky spojit s německou právní kanceláří, která to tam měla pod dohleden a až cca za 5 týdnů mu řekli, že je to uzavřeno, ale má v Německu záznam a prý mu moc nedoporučují, aby tam jel, že by s policisty při náhodné kontrole mohl mít velký problém. Tak takto se blbne v EU, konkrétně v Německu...



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#13 » pon 9. říj 2023, 15:52

V Německu je limit čepele 12 cm.
Nesmí mít pojistku ani jednoruč ovládání.
Do toho mi ta kreditka nepasuje. Možná je to jinak na letišti.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#14 » pon 9. říj 2023, 16:26

Na Ruzyni resi naboje policie
Nevim jak ted, pred par lety byl postih od otcovskeho ponauceni po litr



v.k.
Příspěvky: 259

Příspěvek#15 » pon 9. říj 2023, 18:20

Ja na letisti zazil dokonce obe situace :)
Naboj zapomenuty v cestovni tasce, kterou normalne nosime i na strelnici, mela moje zena pri spolecnem odletu z Krakowa. Po dotazu kdo balil zavazadlo hned ukazala na me a hned me drzel za loket jeden z ostrahy. Praskla me okamzite, prestoze si balila sama :). Po chvilicce vysvetlovani letel naboj do kose a my sli.
Ohledne noziku - litam mnoho let s S&W CK400 nozikem. Ta moje varianta ma cepel tesne kratsi nez povolenych 85mm, je s tim atributem i prodavany. Nikdy po celem svete problem (opakovane USA, cela Asie, EU...). A najednou pri odletu z Krety (nebo Kypru, ted nevim) velky problem pri dobaveni a ze to pry nejde, ze mi nuz vezmou. Nenechal jsem se a nechal si zavolat jejich sefa. Ten to premeril a zjistil ze maji blbe kratsi merky. Tak me s omluvou pustili i s nozem, ale trvalo to snad pul hodiny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: LDK, Střelec a 4 hosti