Co na trhu chybí?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 249

Příspěvek#46 » čtv 22. úno 2024, 22:19

Já bych podepsal poslední Rickův odstavec, nějaká spolupráce mezi obchody. Jo, líbí se mi kousek v komisi v Prostějově, ale určitě ne tak, abych tam jel z Plzně a strávil kvůli tomu celý den v autě atp. Alespoň mírně to supluje Czechammunition, ale ti taky nemají všechno.

Taky mě štve, že dovozy jsou tak šíleně drahé. Chápu, že se musí zaplatit daně, vývozní licence, přeprava a práce a čas importéra, ale štve mě to :-D

A do třetice si poslední dobou všímám, že často nic není skladem. Nebo je, ale nárazově. Zase, chápu, že kdyby měl prodejce koupit všechny náhradní díly lisů, všechny prachy, komponenty, dále i náboje a zbraně, tak by musel mít opravdu velké zázemí a optimismus, takže je současný stav plně logický, ale kéž by to šlo...



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#47 » pát 23. úno 2024, 11:29

gunman píše: Dej sem nějakou fotku pro inspiraci.


Pokusím se něco zajistit, bylo tam toho vícero, třeba i modernizovaná "Pumpička", stejně tak úplně nové konstrukce.
Ono to bude asi tak, že spousta výrobců nerado bere cizí návrhy, protože je to konkurence pro jejich výrobky, které by mohly upadnout v prodeji. ;)

Též odměna pro tvůrce je náklad, který ne každý zkousne, ona patentová ochrana, čas na vývoji,... něco stojí.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#48 » pát 23. úno 2024, 13:48

Každej skočí po tom, na čem může vydělat. Že to v očích tvůrce vypadá jako skvělá věc, ještě neznamená, že se to dá se ziskem prodávat.

Třeba modernizovaná "pumpička" - pokud modernizace spočívá v tom, že na to navěsíš lišty a dáš tam jinou pažbu, tak to je něco jako tuzing trabanta - vypadá to kůl, ale je to k prdu a nikdo si to nekoupí :-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#49 » pát 23. úno 2024, 14:46

Koukám do Polska na terče a mám pocit, že takový výběr tu rozhodně nemáme :-(

https://rangesolutions.pl/pl/c/Tarcze-Strzeleckie/13



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#50 » pát 23. úno 2024, 16:39

gunman píše:Každej skočí po tom, na čem může vydělat. Že to v očích tvůrce vypadá jako skvělá věc, ještě neznamená, že se to dá se ziskem prodávat.

Třeba modernizovaná "pumpička" - pokud modernizace spočívá v tom, že na to navěsíš lišty a dáš tam jinou pažbu, tak to je něco jako tuzing trabanta - vypadá to kůl, ale je to k prdu a nikdo si to nekoupí :-)


Ta modernizace byla myšlena tak, že ta "moderní Pumpička" byla o cca 1 kg lehčí než předchůdce, měla moderní prvky a pár dalších inovací. Ano, chtělo to třeba trochu poladit a taky to po většinu chce již mít víceosá CNC pro výrobu.



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#51 » pát 23. úno 2024, 17:22

Než dostanu povolení vystavit nějaké foto, tak zatím pár inspirací z netu od šikovných lidiček - grafiků, ale věřím, že reálně to může fungovat. Ostatně dané věci byly podobného ražení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#52 » pát 23. úno 2024, 18:08

Tyhle věci jak z devadesátkového scifi na trhu taky jsou. Na trhu je Chiappa CBR-9 nebo třeba Beretta CX-4 nebo nová PMX. Ta kresba je zase něco mezi Kriss Vector a Uzi PRO. A neřekl bych, že mají nějaký velký úspěch. Jestli by to změnila další kilem plastu okrytovaná retro scifi zbraň od neznámého výrobce ... osobně nemyslím. Takhle se vymýšlí zbraně do PC her.



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#53 » sob 24. úno 2024, 13:29

Zdar, nebylo to jen o 90. kovém scifi, ale také normální konstrukce. ;)
Stejně mám pocit, že na jedné straně (nejen ve zbraňovém sortimentu) něco chybí, něco by to chtělo a když to je, tak to najednou potřeba není, protože to a toto, ...
Ano, konkurence je velká, sám razím názor, že nic nekopírovat a jen se inspirovat a vymyslet to jinak a možná lépe. Určitě všechno ještě vymyšleno a objeveno nebylo, kdyby ano, tak by nejen zbrojovky mohli zrušit vývojová oddělení a dál práskat to samé a bez inovací.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 249

Příspěvek#54 » ned 25. úno 2024, 23:45

Tak určitě ještě všechno vymyšleno nebylo, ale někdy se nové vynálezy zdají být spíš na škodu nebo cestou zpět (třeba slavné a skvělé bullpupy zatím žádná armáda nekupovala dvakrát a uvidíme, co za "přelomový vynález" bude nová americká XM-7 a náboj 6,8 NATO).

Stejně mi přijde, že se svět zbraní točí kolem módních trendů více, než jsme ochotni připustit... V devadesátkách to byly pistole, ideálně pětačtyřicítky, ale i devítky a klidně i tokarevy z výprodejů (nezažil jsem, ale poslouchám stařší a zkušenější), pak kosy nebo "snajprovky", Glocky, následně "tuning" těch kos. Chvilku vládly MaO, občas nějaké exotické trendy jako Steyry, holt občas podle toho, co se jednoduše dovezlo a co bylo. před pár lety zase kdo neměl AR-15 byl jako zaostalý, teď zase všichni kupují 9L karabiny...

Ale módním trendům nepodléháme jen my, ale i výrobci (vtip na odlehčení)
1708835615805193.jpg


EDIT: Samozřejmě mluvím o "gun nuts"; ti, kteří už dvacet let jedou Tikky nebo cvičí IPSC, tak tam je to samozřejmě něco jiného. Akorát nabídnout, resp. prodat něco nového těm bude asi problém...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
FiBe
Příspěvky: 43

Příspěvek#55 » pon 26. úno 2024, 08:09

offtopic: co je "6,8 NATO"? A v pripade, ze to existuje, tak cislo stanag, diky



Haluziak
Příspěvky: 288

Příspěvek#56 » pon 26. úno 2024, 08:52

erteple, tak 9L karabiny přišli se zdražením střeliva, holt se trénuje levněji. Ad glockoidní pistole, pořád čekám až někdo udělá glockoidní pistoli, která bude mít spoušť jako poctivá 1911.

FiBe asi myslel .277 Fury

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#57 » pon 26. úno 2024, 09:27

A další výhoda karabiny v 9L je ta, že s ní můžeš na výrazně více střelnic, než s .223 a dalšími rážemi.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 249

Příspěvek#58 » pon 26. úno 2024, 13:01

Chlapi, já to nemyslel útočně, to jsme se špatně pochopili - já mluvím z vlastní zkušenosti :-D Samozřejmě, že ne všichni propadnou všem trendům, ale někdy se holt podvolíme (nebo uznáme výhody toho, co bychom před deseti lety považovali za blbost - třeba kso by kupoval v roce 2008 jakéhosi vytuněného škorpa, když mohl mít Hermexe za pět tisíc), to si přiznejme... A dovolím si i předvídat budoucnost, teď přichází z USA trend SBR (který teda dost lidí jede už dávno, protože 10' ARka už asi moz zkrátit nepůjdou) a taky se mi z ničeho nic začaly líbit samonabíjecí malorážky typu Buck Mark atd... Schválně kdo je na tom podobně?

FiBe: Pardon, měl jsem na mysli 6,8 SPC (Pozor! Myslím, že jsem někde četl, že má asi o půl vlasu jiné rozměry než .277 Fury :lol: ), který zatím není NATO, jen jsem věděl, že je tam nějaká zkratka a byl jsem líný si ověřovat, jaká. Ale pochopili jsme se, ne?



Haluziak
Příspěvky: 288

Příspěvek#59 » pon 26. úno 2024, 15:12

erteple já to útočně nevzal :) 6.8 SPC je středně výkonný náboj (5.45x39, 5.56NATO, 7.62x39. 6.5Grendel 6.8SPC...) .277Fury je spíš 7-08Rem, je to 6.8x51 takže jen o něco zeštíhlená .308Win/7.62x51.

Krátké ARko nebo něco podobného na co když dám tlumič tak to nebude stejně dlouhé jak 14,5" AR s dvoutřetinovou efektivností nutně potřebuju, už nějakou dobu.

A s tím glockoidem se spouští z 1911 to myslím smrtelně vážně, prostě plastová, odolná pistole s dvouřadým zásobníkem, která nebude mít kilometrový chod spouště.



Střelec
Příspěvky: 1680

Příspěvek#60 » pon 26. úno 2024, 15:56

Plastové 1911 (2011) s dvouřadým zásobníkem v SA existují

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti