Co na trhu chybí?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1880

Příspěvek#31 » pon 13. lis 2023, 23:42

Mě na trhu chybí funkční a bezpečné pouzdro na opasek, které nebude ošoupávat povrchovku zbraně. :-D

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#32 » úte 14. lis 2023, 04:57

Chybi ZIB Militaria

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#33 » úte 14. lis 2023, 08:18

pavelg píše:Kromě levné Nutelly by se mi hodila pasivní sluchátka s odstupňovaným tlumením.
Nasadím a slyším hovor, střelba z nějakých 20m je OK. Potřebuju vyšší tlumení - přepnu na druhý stupeň a chrání mě před práskáním zblízka.
Já vím, že existují elektronické verze, ale přece jen bych radši plně mechanickou variantu. Blbuvzdornou.


Já mám tyhle špunty do uší:
https://www.armed.cz/spunty-do-usi-peltor-e-a-r-combat-arms/

a tam to funguje. Absolvoval jsem s nimi celou sérii kurzů MV-102 až MV-301 a v pohodě. Celý den v uších nevadí, nebolí a netlačí, ani o nich nevíš. Zapadnou perfektně do tvaru ucha (nebo mám štěstí na anatomii, se kterou výrobce pracoval?) Když instruktor mluví tak kliknutím otevřeš klapku, když se má střílet tak zacvakneš. Zkoušeno pouze na venkovní střelnici.



Satanáš
Příspěvky: 135

Příspěvek#34 » úte 14. lis 2023, 09:48

Walt píše:Chybi ZIB Militaria

Tohle nejsou pocity, které jsem dnes ráno chtěl...
Ale naprostý souhlas. Jak to vypadá s tím jejich nástupcem?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1157

Příspěvek#35 » úte 14. lis 2023, 10:22

Pri zostrovani predpisov u Germanov takto slo do kopru dost firiem. waffen-teile.de su tiez uz skoro rok mimo (a to este mali snahu ze sa prestahuju a budu fungovat dalej) :( .

Ale nech nie som len negativny - Beretta dala na svojom (inak typicky talianskom, maju v tom bordel :mrgreen:) eshop-e do prevadzky "exploded views" kde si clovek vyberie zbran, naklika si suciastky a do dvoch dni to ma doma. https://estore.beretta.com/en-cz/exploded-views-summary . EDIT: Zatial par najznamejsich veci, slubuju ze budu pridavat.
Presne toto by som chcel tu (staci Europa) napr. u Benelli, Mossberga, Rugra, Saka, S&W, SIGu, Tikky ... atd. ... a este k tomu idealne nejake "vetesnictvi" na stare zbrane. Na Brownells-e je toho zufalo malo ale vdaka aspon za to.



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#36 » stř 15. lis 2023, 16:28

morho píše:LordSalix: Dal bych cokoliv za takový PDW á la MP7. Nebo kdyby alespoň B&T udělalo TP9 na G zasobniky.

No to by se mi taky líbilo. Mám představu o PCC v 9 mm Luger, Glock compatibility beru jako standard (další dle zájmu - CZ, Beretta a 1911), zásobník klasický do sólo šachty. Velikostně cca 350 mm bez pažby, 550 mm s pažbou, hlaveň základ cca 5". Přemýšlím, zda případně počítat s využitím některých oblíbených dílů pro ARky (FabDefence,...), nebo jít cestou úplného návrhu (bylo by to pak alespoň více originální). Materiál určitě dural a ocel, polymer (kvalitní se skelným vláknem jen na drobnosti a ergo prvky).
Varianta se zásobníkem do pažbičky by při stejné délce jako první varianta by mohla mít delší hlaveň až o 2". ;)



matkoo
Příspěvky: 191

Příspěvek#37 » stř 15. lis 2023, 22:22

to:Erix sak to popisujes CMMG Banshee 9mm

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 701

Příspěvek#38 » čtv 16. lis 2023, 11:10

matkoo: Banshee má ar-kovou buffer tube, takže nemůže bejt kompaktní. Dissent už ji nemá, model MkGs není špatnej, ale stejně váží už 2.2 kg bez pažby (podle spec) ...
V kompaktnosti a hmotnosti to se řešení "zásobník v rukojeti" nikdy nevyrovná.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 78

Příspěvek#39 » čtv 16. lis 2023, 14:44

Co vím, tak CSV M1 je dlouhá 350mm se sklopenou pažbou a s vyklopenou 570mm.



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#40 » čtv 16. lis 2023, 18:23

Zdar, tak jestli CSV vyhovuje, tak netřeba nic navrhovat. DE facto by stačila slušná, funkční a robustně navržená konverze pro pistole. :lol:
Obrázek



Haluziak
Příspěvky: 288

Příspěvek#41 » čtv 16. lis 2023, 19:46

Jo rozumě naceněný cornershot bych klidně taky bral ;)



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#42 » stř 21. úno 2024, 13:40

Zdar, tak jsem se dostal k jednomu chlapíkovi, co pro zábavu kreslí různé koncepty strojů, zařízení a pro zálibu i zbraní. Návrhy celkem povedené, některé opravdu originální. Na otázku proč je to jen šuplíková záležitost odpověděl, že pokud nejste z oboru, tak se dnes s Vámi téměř nikdo nebaví.
Je to škoda, potenciál to má. Má někdo obdobnou zkušenost?

Uživatelský avatar
Government
Příspěvky: 8

Příspěvek#43 » stř 21. úno 2024, 18:46

Mně na trhu k příkladu chybí:

->signální 9mm střelivo(pro případ SOS)
->9mm munice s dvěma jádrami(vyšší průraznost)
->9mm munice s gumovou střelou(obranná/nezabíjí...)

Dále:

->rychloupínací tlumiče pro zbraně bez továrensky připravené hlavně(šroubování)
->elektronické pojistkové mechanizmy zbraní na bázi autentifikace dle čipu majitele
->ergonomicky tvarovatelná rukojeť zbraně na bázi adaptivního gelu

Na konec:

->skládaní hlavně zbraně z víc komponent(pro konkrétní...kalibr, tloušťku stěn, nový vývrt...)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#44 » stř 21. úno 2024, 19:15

Tak přesně tohle mi vůbec nechybí :-D Jo a pozor něco je dokonce zakázané, takže asi proto to chybí na našich pultech! ;-)



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#45 » stř 21. úno 2024, 19:41

Erix píše:Zdar, tak jsem se dostal k jednomu chlapíkovi, co pro zábavu kreslí různé koncepty strojů, zařízení a pro zálibu i zbraní. Návrhy celkem povedené, některé opravdu originální. Na otázku proč je to jen šuplíková záležitost odpověděl, že pokud nejste z oboru, tak se dnes s Vámi téměř nikdo nebaví.
Je to škoda, potenciál to má. Má někdo obdobnou zkušenost?


dej sem nějakou fotku pro inspiraci

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti