Využití slevy CZUB

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Rejsek
Příspěvky: 29

Příspěvek#1 » ned 26. lis 2023, 15:58

Ahoj, zkusím se zeptat tu, zjistil jsem, že lidé okolo zbraní jsou moc ochotní. Bohužel jsem před 15 lety zvolil špatnou složku služby pro stát a tak se na mě nevztahuje 20% slevy na nákup na CZUB. Chtěl bych si po získání ZP koupit CZ P10 C OR a 20% sleva by podpořila můj napjatý rozpočet. Našel by se tady někdo ochotný ( PČR, armáda, aktivní zálohy) podstoupit tu pakárnu nákupko-nákup-registrace-smlouva o prodeji-odevzdání průkazu? Samozřejmě bych uhradil veškeré náklady s tím spojené a na ouplatě bychom se také dohodli. Nejlépe někdo Praha, SčK? Díky moc za odpovědi.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#2 » ned 26. lis 2023, 16:20

Armed ti dá na LEX 5 procent.

Uživatelský avatar
Rejsek
Příspěvky: 29

Příspěvek#3 » ned 26. lis 2023, 19:11

Nj, jenže sleva z 19 k bude 950 a za členství v LEX dám 600...

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#4 » ned 26. lis 2023, 19:41

A za průkaz zbraně prvního majitele 300… Tu slevu ti dá řada obchodníků (i víc než 5 %) a využiješ ji i na střelivo.
Každopádně bych se v případě napnutého rozpočtu porozhlédl po komisi, než to komplikovat tímto způsobem.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#5 » ned 26. lis 2023, 20:02

Členství v LEX ti přinese i to, že se někdo postaví za tvé právo tu zbraň vůbec mít. Že nebudeš holoruký jak nějakej Němec nebo Francouz nebo Angličan (který má sice taky v ústavě uvedené právo na život, ale nikdo už mu neporadí, jsi si ho smí bránit).
Navíc na tom vyděláš časem na vstupném na střelnice, mnoho jich poskytuje 10%, a určitě si u Armedu budeš kupovat i něco jiného. Mně se členství v Lexu vrátilo do tří měsíců.

Uživatelský avatar
Rejsek
Příspěvky: 29

Příspěvek#6 » ned 26. lis 2023, 20:16

Já vím co LEX a nikde jsem nepsal, že se jeho členem nestanu. Psal jsem to v ohledu 5% slevy v Armed.



JirkaCV
Příspěvky: 1597

Příspěvek#7 » ned 26. lis 2023, 20:46

Pan Rejsek chce vyměnit slevu 4000 za složité dohadování a úřední peklo. Asi mu to za to stojí. Pro mě je to 8 hodin špatně dohodnuté práce.
Taky jsem chudý a mám napnutý rozpočet (hlavně od poslední krize), ale mě by to za to nestálo.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 555
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » ned 26. lis 2023, 21:22

CZUB nově vztahuje slevu i pro Stanovené zálohy státu :wink:

Uživatelský avatar
Rejsek
Příspěvky: 29

Příspěvek#9 » ned 26. lis 2023, 22:10

Ano vím, jenže sleva koncem prosince končí a to bych bohužel nestihl.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#10 » pon 27. lis 2023, 09:04

Teoreticky by to pro pomocníka nemuselo zabrat moc času. Povolení datovkou. Pak se sejít v krámě, koupit pistoli, podepsat kupní smlouvu na druhého kupce a rovnou s ním zajít na registraci. Asi to chce mít raději stejné oszbm. Při dobré koordinaci to může zabrat dvě hodiny. Blbé je, že ze 3850 slevy, to bude půlku chtít dát jako odměnu za ochotu, něco padne na drobné náklady a zbydou drobné, že to možná fakt nemá cenu. Na druhou stranu je to příležitost navázat střelecké přátelství...

Kdybych na takovou slevu měl nárok a Rejsek by byl místně příslušný, za zvážení by to stálo. Nicméně těch 1500 reálné úspory není ani na jednu návštěvu střelnice. Je spíš na zvážení, jestli kupovat něco, na čeho provoz pak nebudu mít...

Já na své první pistoli ušetřil tak, že jsem si uplatnil odpočet DPH a o cenu jsem snížil základ daně z příjmů. Stačilo přesvědčit finančák, což mi zabralo jednu návštěvu a cca hodinu času... Holt chudý student... Ale to už je fakt dávno. Možná je dnes situace jiná.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#11 » pon 27. lis 2023, 09:20

Student jako plátce DPH, který si může pistoli odečíst z daní? To bude asi velice specifický, ojedinělý případ. Samotného by mě to ze zvědavosti zajímalo. Jak ses za studií stal plátcem, a k jakému výkonu podnikání ti uznali kvér. Pokud to není moc osobní nebo tajné, což oboje respektuji.

Jinak k tématu: Rejsek: Jsem členem SZS a jsem z Prahy, ale když zvážím, jakou odměnu bych po tobě mohl žádat, tak myslím že max 1.500,- aby to ještě bylo morální. To je ale méně, než stojí můj den dovolené, který bych na to musel obětovat. Prostě to finančně nevychází. Muselo by jít o kvér za 60 tisíc, kdy už bych se nestyděl říct si o 5 tisíc z tvojí uspory 12 tis.

PS: nikdo tady zatím ještě nezmínil, že to je i morálně proti smyslu toho, co tím chtěla Česká Zbrojovka udělat za gesto.
Naposledy upravil(a) Petr z Braníka dne pon 27. lis 2023, 09:34, celkem upraveno 3 x.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#12 » pon 27. lis 2023, 09:26

Měl jsem volnou živnost, plátcem DPH jsem byl na základě svého rozhodnutí a uznali mi, že nosím hotovost, tudíž náklad na pořízení zbraně byl vynaložen na udržení příjmů... To bylo za oněch časů, kdy mnozí dnešní držitelé byli ještě na houbách.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#13 » pon 27. lis 2023, 09:31

Jarda.Jezek píše:Pak se sejít v krámě, koupit pistoli, podepsat kupní smlouvu na druhého kupce a rovnou s ním zajít na registraci. Asi to chce mít raději stejné oszbm. Při dobré koordinaci to může zabrat dvě hodiny.

Jsi si jistý, že můžeš zbraň prodat bez toho, aby ji měl na sebe registrovanou? Pokud by ji prodejce s touto slevou zapsal do CRZ přímo na spořílka, tak by to šlo, ale pokud tě zapíše do CRZ, budeš muset na OSZBM, zbraň zaregistrovat, nechat si vystavit PZ a teprve potom ji prodat. Alespoň tak to chápu já a osobně bych do toho, i když na tu slevu nárok mám, nešel. Prostě mi to za to nestojí, navíc bych to pochopil u Brena, kde je sleva zajímavější (ale i tak to není žádná hitparáda), ale moc mi to hlava nebere o majstrštyku P-10. Pokud jde o SZS, tak pokud tazatel nemá peníze na P-10, kde by vzal prachy na celý ten kolotoč kurzů, střeliva, hotelů a benzínu, co to sežere? Jako nic proti tomu, že má někdo napnutý rozpočet, ale když na něco nemám, tak si buďto koupím něco levnějšího, nebo si přišetřím. Kdo chce opice, musí mít na banány.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#14 » pon 27. lis 2023, 10:06

Jistý si nejsem, proto bych na oszbm šel taky. Každopádně, prodat svůj majetek můžu, zákon to neomezuje. Mám za to, že bez PZ nesmím ze zbraně střílet, ne ji prodat. Takové taškařici bych nakloněn byl už jen ze zvědavosti. A určitě bych si znovu přečetl legislativu, než bych to spustil.

Ony jdou slušné pistole koupit i za 10 tisíc, a už od 5 tisíc se dá pořídit použitelná pistole, takže tohle je cesta jak ušetřit. Nebo koupit levnou ráži - 22LR. Ale i chápu, že si někdo koupí pistoli, jakou si vysnil, a vystřelí z ní 100 ran ročně, protože na víc nemá.

A ještě tu jsou vzduchovky a airsoftky. To není sarkasmus, to myslím vážně. Střílí skvěle a levně.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#15 » pon 27. lis 2023, 11:52

P-10C se u druhé ruky pohybují od 10k nahoru, jedna v jeho specifikaci je na bazaru za 14k - http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/65 ... -p-10c-or/. To je levnější, než se slevou.
A nebo si koupit třeba TAURUS G3 T.O.R.O., nová stojí 12500 a za ušetřené peníze může mít kolim.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host